See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bortskaffelse af afvandet spildevandsslam
Beschreibung: Udbuddet vedrører: Bortskaffelse af afvandet spildevandsslam for DIN Forsyning Spildevand A/S efterfølgende betegnet som Ordregiver. Ydelsen bortskaffelse af afvandet spildevandsslam omfatter afhentning, rengøring på og ved renseanlæg efter tømning, transport, udbringning og oplagring af spildevandsslam til slutdisponering. Inkluderet i ydelsen er alle administrative forhold, eksempelvis planlægning af afhentning, aftaler og kommunikation med slamaftager, gødningsplaner, myndighedskontakt, tilsyn, deklarationer, indberetning og dokumentation. Spildevandsslammet skal til enhver tid slutdisponeres på en måde, der er forenelig med den aktuelle kvalitet og dansk lovgivning.
Interne Kennung: S2025 - 01257
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513900 Schlammentsorgung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513600 Schlammbeseitigung, 90513700 Schlammtransport, 90513800 Schlammbehandlung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Varde Renseanlæg
Interne Kennung: 1-0
Menge: 3 200 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har option på at forlænge kontrakten i op til 36 mdr. af en eller flere gange til en samlet varighed på maksimalt 36 måneder.
Los: LOT-0002
Titel: Skovlund Renseanlæg (1)
Interne Kennung: 2-1
Menge: 2 400 Tonnen
Los: LOT-0003
Titel: Ribe Renseanlæg (1)
Interne Kennung: 3-2
Menge: 1 400 Tonnen
Los: LOT-0004
Titel: Esbjerg Renseanlæg Vest (1)
Interne Kennung: 4-3
Menge: 5 500 Tonnen
Los: LOT-0005
Titel: Esbjerg Renseanlæg Øst (1)
Interne Kennung: 5-4
Menge: 3 000 Tonnen