See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Świerczyna w roku 2026 – zamówienie na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP w leśnictwach Dąbrowa, Jeleni Stok oraz Laski”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t.j.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 ze zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące wykonanie usług z zakresu pozyskania i zrywki drewna w leśnictwach Dąbrowa, Jeleni Stok oraz Laski.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Świerczyna w roku 2026 – zamówienie na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP w leśnictwach Dąbrowa, Jeleni Stok oraz Laski” w leśnictwie Dąbrowa (PAKIET 6A/2026).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t.j.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 ze zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące wykonanie usług z zakresu pozyskania i zrywki drewna w leśnictwie Dąbrowa. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z pozyskania i zrywki drewna wynikające z załącznika nr 2 do Zaproszenia do negocjacji. Zakres rzeczowy zestawiony w załączniku nr 2 ma charakter szacunkowy. Odległość i warunki zrywki określone zostały w załączniku nr 2.3 do Zaproszenia do negocjacji. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa załącznik nr 3 do Zaproszenia do negocjacji (Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych). Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w załącznik nr 3 do Zaproszenia do negocjacji. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia będzie się odbywała na obszarze leśnictwa Dąbrowa („Obszar Realizacji Zamówienia”). Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Zamówienia.
Interne Kennung: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Świerczyna w roku 2026 – zamówienie na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP w leśnictwach Dąbrowa, Jeleni Stok oraz Laski” w leśnictwie Dąbrowa (PAKIET 6A/2026).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu cenowego zaakceptowanego przez Zamawiającego po przeprowadzonych negocjacjach, stanowiącego załącznik nr 3 do umowy („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne prace), jak opisane w Zaproszeniu i wynegocjowane przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu cenowego zaakceptowanego przez Zamawiającego po przeprowadzonych negocjacjach, stanowiącego załącznik nr 3 do umowy. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w Zaproszeniu i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie cenowym zaakceptowanym przez Zamawiającego, stanowiącym załącznik nr 3 do umowy. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, która nie będzie przekraczała 30% Wartości Przedmiotu Umowy określonej zgodnie z § 10 ust. 1 umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych, klimatycznych bądź atmosferycznych, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz (4) powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Los: LOT-0002
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Świerczyna w roku 2026 – zamówienie na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP w leśnictwach Dąbrowa, Jeleni Stok oraz Laski” w leśnictwie w leśnictwie Jeleni Stok (PAKIET 9A/2026)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t.j.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 ze zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące wykonanie usług z zakresu pozyskania i zrywki drewna w leśnictwie Jeleni Stok. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z pozyskania i zrywki drewna wynikające z załącznika nr 2 do Zaproszenia do negocjacji. Zakres rzeczowy zestawiony w załączniku nr 2 ma charakter szacunkowy. Odległość i warunki zrywki określone zostały w załączniku nr 2.3 do Zaproszenia do negocjacji. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa załącznik nr 3 do Zaproszenia do negocjacji (Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych). Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w załącznik nr 3 do Zaproszenia do negocjacji. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia będzie się odbywała na obszarze leśnictwa Jeleni Stok („Obszar Realizacji Zamówienia”). Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Zamówienia.
Interne Kennung: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Świerczyna w roku 2026 – zamówienie na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP w leśnictwach Dąbrowa, Jeleni Stok oraz Laski” w leśnictwie Jeleni Stok (PAKIET 9A/2026)
Los: LOT-0003
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Świerczyna w roku 2026 – zamówienie na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP w leśnictwach Dąbrowa, Jeleni Stok oraz Laski” w leśnictwie w leśnictwie Laski (PAKIET 10A/2026)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (t.j.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 ze zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące wykonanie usług z zakresu pozyskania i zrywki drewna w leśnictwie Laski. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z pozyskania i zrywki drewna wynikające z załącznika nr 2 do Zaproszenia do negocjacji. Zakres rzeczowy zestawiony w załączniku nr 2 ma charakter szacunkowy. Odległość i warunki zrywki określone zostały w załączniku nr 2.3 do Zaproszenia do negocjacji. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa załącznik nr 3 do Zaproszenia do negocjacji (Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych). Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w załącznik nr 3 do Zaproszenia do negocjacji. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia będzie się odbywała na obszarze leśnictwa Laski („Obszar Realizacji Zamówienia”). Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Zamówienia.
Interne Kennung: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Świerczyna w roku 2026 – zamówienie na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP w leśnictwach Dąbrowa, Jeleni Stok oraz Laski” w leśnictwie Laski (PAKIET 10A/2026)