2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zwiększenie dostępności cyfrowej oraz poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Miejskiej Mielec - Rozwiązania programistyczne i usługi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zwiększenie dostępności cyfrowej oraz poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Miejskiej Mielec - Rozwiązania programistyczne i usługi Na przedmiot zamówienia składają się: a) Dostawa i instalacja czujnika, b) Serwerowy system operacyjny – 6 kompletów, c) Wdrożenie e-usług, optymalizacja procesów, rozbudowa e-bok, d) Digitalizacja zasobów, e) Uruchomienie logowania dwuetapowego, f) Skanery jednoprzebiegowe do dokumentów – 6 szt., g) Zakup komputerów przenośnych – 20 szt., h) Zakup i wdrożenie systemu SIEM/SOAR, i) Zakup bazy danych SQL, j) Elektroniczny obieg dokumentacji, k) System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Rozdziale II i III SWZ. 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. W przypadku użycia w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień na dodatkowe dostawy , o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 754655-2025
Interne Kennung: ZP.271.58.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w przypadku jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie faktyczne: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz uzasadnienie skrócenia terminu do 17-dniowego wynika z poniższych, obiektywnych i mierzalnych okoliczności: 1. Ryzyko utraty dofinansowania i terminy rozliczenia Unieważnienie postępowania pierwotnego: Pierwsze postępowanie zostało unieważnione, co spowodowało nieplanowane opóźnienie w realizacji projektu. Termin realizacji projektu (3 sierpnia 2026 r.): Całe zamówienie jest finansowane z dofinansowania, które musi zostać skutecznie rozliczone do 3 sierpnia 2026 r. Każdy dzień zwłoki w obecnym postępowaniu zwiększa ryzyko niedotrzymania ostatecznego terminu, co skutkowałoby utratą funduszy zewnętrznych i koniecznością ponoszenia kosztów z budżetu Gminy. Jest to kluczowy, ekonomiczny interes publiczny. 2. Ustawowy obowiązek wdrożenia e-doręczeń Obowiązek prawny (1 stycznia 2026 r.): Zamówienie obejmuje wdrożenie usługi e-doręczeń, co stanowi element kluczowy i jest objęte terminem ustawowym (wynikającym z ustawy o doręczeniach elektronicznych), który Gmina Miejska Mielec musi zrealizować do 1 stycznia 2026 r. (pomimo ustawowego obowiązku wdrożenia usługi e-doręczeń od 1 stycznia 2025 r. ustawa o doręczeniach elektronicznych ustanowiła okres przejściowy do dnia 31 grudnia 2025 r.) Pilność wdrożenia: Utrzymanie standardowego terminu składania ofert (35 dni), wraz z czasem na ocenę, ewentualne odwołania i podpisanie umowy, w zasadzie uniemożliwi dotrzymanie tego terminu ustawowego, ponieważ wdrożenie e-doręczeń jest usługą złożoną, wymagającą czasu na integrację z istniejącymi systemami. Należy zwrócić uwagę, że zgodnie z danymi wynikającymi ze sprawozdania Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o funkcjonowaniu systemu zamówień publicznych za 2023 r. , średni czas trwania postępowania o wartości powyżej progów UE w roku 2023 wyniósł 90 dni. W podziale na poszczególne tryby wskaźnik ten kształtował się następująco: - przetarg nieograniczony – 90 dni; - przetarg ograniczony – 141 dni; - negocjacje z ogłoszeniem – 184 dni; - dialog konkurencyjny – 224 dni; 3. Szeroki zakres, złożoność i zintegrowany charakter zamówienia Mimo ponawiania postępowania, skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione także z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia i jego wpływ na konkurencyjność. Szeroki i zintegrowany zakres: Zamówienie ma charakter kompleksowy i zintegrowany, obejmując szereg wzajemnie powiązanych elementów: 1) Dostawę i instalację sprzętu (serwery, macierze, komputery, skanery), 2) Wdrożenie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa (SIEM/SOAR, system do zarządzania bezpieczeństwem informacji), 3) Wdrożenie rozwiązań programistycznych (system EZD, e-usługi), 4) Digitalizację zasobów. Ograniczony krąg specjalistycznych wykonawców: Ze względu na szeroki i specjalistyczny zakres, wymagający kompleksowego podejścia i integracji wielu rozwiązań ICT oraz bezpieczeństwa, Zamawiający ma świadomość, że krąg wykonawców zdolnych do jego realizacji jest ograniczony do wyspecjalizowanych podmiotów. Tacy wykonawcy są zazwyczaj dobrze zorientowani w rynku i posiadają przygotowane zasoby do szybkiego złożenia oferty. Brak negatywnego wpływu na konkurencyjność: Ponieważ jest to powtórzenie postępowania, specyfikacja warunków zamówienia (SWZ) w zdecydowanej mierze opiera się na dokumentach już wcześniej udostępnionych potencjalnym wykonawcom oraz uzupełnionych o wyjaśnienia i zmiany jej treści wprowadzane w pierwszym postępowaniu. Cd. w informacjach dodatkowych.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Przedmiotem zamówienia jest zwiększenie dostępności cyfrowej oraz poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Miejskiej Mielec - Rozwiązania programistyczne i usługi. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Rozdziale II i III SWZ. 3.Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień na dodatkowe dostawy , o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 30213000 Personalcomputer, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 48610000 Datenbanksysteme, 48311100 Dokumentenverwaltungssystem
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zwiększenie dostępności cyfrowej oraz poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Miejskiej Mielec - Rozwiązania programistyczne i usługi. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Rozdziale II i III SWZ.