198662-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – RDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: „Usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” polegającego na świadczeniu usług w zakresie zwalczania śliskości i odśnieżania, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu. 2. Termin wykonania zamówienia, dla zadania Nr 1, zadania Nr 2, zadania nr 3 ustala się następująco: od dnia 30 października, kolejno w latach 2027, 2028, 2029r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem, w sezonach 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029r. tj. do dnia 30 kwietnia każdego z sezonów. 3. Usługi w zakresie zimowego utrzymania dróg będą świadczone w zależności od występujących warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni dróg wojewódzkich lub bieżących dyspozycji Zamawiającego. 4. Okresowe powierzenie wykonywania usług objętych niniejszym zamówieniem przez Zamawiającego innym podmiotom, w przypadku określonym w pkt. 25, nie zwalnia Wykonawcy z zapłaty kar umownych. 5. W przypadku wezwania solarki i nie skierowania jej do zwalczania śliskości, nie dłużej jednak niż 4 godziny od chwili przybycia do bazy, Wykonawca otrzyma wynagrodzenie, za każdą rozpoczętą godzinę, w wysokości 30% wynagrodzenia za godzinę pracy danej jednostki sprzętowej. 6. Wykonawca ustalając ceny jednostkowe w ofercie przetargowej powinien uwzględnić wszelkie koszty, w tym również koszty związane z:  załadunkiem (sprzętem Wykonawcy) materiałów do zwalczania śliskości (dotyczy solarek),  montażem/demontażem solarek i pługów,  załadunkiem i rozładunkiem nośników pługów balastem  wykonywaniem wszelkich czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia. Ceny jednostkowe uwzględnią wykonanie usługi zgodnie ze Specyfikacją Techniczną, Przedmiarem oraz będą obowiązywały również w święta i inne dni wolne od pracy. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług. 7. Solarki i sprzęt do odśnieżania i posypywania jezdni wyszczególnione w pkt. 1 powinny być garażowane w takiej odległości od miejsc składowania materiałów do zwalczania śliskości zimowej, tj. mieszanki piaskowo-solnej, środków chemicznych i wytwornic ich roztworów oraz materiałów uszorstniających, aby przystąpić do pracy, zgodnie z dyspozycją Zamawiającego, po otrzymaniu powiadomienia w czasie nie dłuższym niż 2 godziny. 8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia przerywanego czasu pracy oraz czasowego zawieszenia wykonywania prac ze względu na panujące warunki atmosferyczne, stanu nawierzchni dróg wojewódzkich lub inne ważne uwarunkowania wynikające z potrzeb Zamawiającego. 9. Operatorem sprzętu może być kierowca samochodu posiadający odpowiednie uprawnienia, tj. wymaganą kategorię prawa jazdy, znajomość dokumentacji techniczno-ruchowej (DTR) obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu dróg. 10. Zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy PZP dokonano podziału zamówienia na części z uwagi na fakt, że zostały wyodrębnione odcinki dróg w granicach administracyjnych poszczególnych Obwodów Drogowych zamówienie obejmujące wykonanie usług z podziałem na trzy Zadania. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne zadania z zachowaniem pełnego zakresu usług. Wykonawca może złożyć ofertę na wykonanie jednego lub wszystkich zadań wyszczególnionych w pkt. 1 SWZ z zachowaniem pełnego zakresu usług. 11. Wykonawca we własnym zakresie ubezpiecza wykonywane usługi od odpowiedzialności cywilnej. 12. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, ustawy PZP. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w Specyfikacji Technicznej. 13. Istnieje możliwość unieważnienia postępowania w następstwie nieprzyznania środków na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki Publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu zamówienia. 14. Wykonawca jest związany ofertą do dnia 12.07.2026 r. 15. Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami: Sekcja techniczna – Ewa Baran i Mirosław Dziura – tel 84 638 66 39 16. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert (dla każdej części oddzielnie), a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. 17. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:  administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin.  z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: iod@zdw.lublin.pl 18. Zamawiający przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung100226-2026
Interne KennungR8.ST.372.5.2026.eb
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensOgłoszenie wstępne
Zentrale Elemente des VerfahrensZamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego w którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo Zamówień publicznych (Dz. U. 2024 poz. 1320) zwanej dalej ustawą PZP.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelRDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” Zadanie nr 1: Obwód Drogowy w Biłgoraju
BeschreibungZadanie nr 1: Obwód Drogowy w Biłgoraju Wykonywanie zamówienia: usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 - na odcinkach dróg wojewódzkich w RDW Zamość nr 835, 858, 863 i 877 na terenie Obwodu Drogowego w Biłgoraju, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Biłgoraju, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: Lp. Sprzęt j.m. Planowana ilość kontraktowanych godzin w każdym sezonie 1. A. Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) godz. 230 B. Pług średni (osprzęt RDW lub Wykonawcy) 2. A. Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) godz. 230 B. Pług średni (osprzęt Wykonawcy) 3. A. Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) godz. 230 B. Pług średni (osprzęt Wykonawcy) 4. Ładowarka godz. 120 5. Pług średni boczny (osprzęt Wykonawcy) godz. 110 6. Pług średni czołowy (osprzęt Wykonawcy) godz. 50 7. Pług ciężki (osprzęt Wykonawcy) godz. 30 8. Równiarka godz. 60 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach Zadania. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. 3. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze specyfikacją techniczną, przedmiarem usług warunków usług związanych z praca sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do umowy oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 4. Zamawiający udostępni Wykonawcy następujące urządzenia: dla zad. nr 1 – pług średni szt.1, dla solarki, (do zamontowania na nośnikach wykonawcy). 5. Umowa powinna być realizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności; a) ustawą z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 889 z późn. zm.) b) ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 647, z późn. zm.) c) ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 733 z późn. zm) d) ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 1587 z późn. zm.) e) ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 1251 z późn. zm.) 6. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego, zgodnie z przedmiarami usług Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg). b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji zamówienia wraz z jego obsługą w terminie od dnia 30 października kolejno w latach 2026, 2027, 2028 r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem w sezonach 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029 r. tj do dnia 30 kwietnia kolejno w latach 2027, 2028, 2029 r. c) jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dotyczących stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości do wykonania usługi. e) zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych zamówieniem, f) przy intensywnych opadach śniegu, zamieci, zawiei bądź w razie klęski żywiołowej Wykonawca zabezpiecza odpowiednią obsadę kierowców, maszynistów gwarantującą całodobową pracę sprzętu. g) wykonanie na własny koszt i własnym staraniem dokona konserwacji urządzeń Zamawiającego (pługi), jeżeli był wykorzystywany przy realizacji zamówienia (oczyszczenie z rdzy, malowanie) i zwrot do RDW w Zamościu (dotyczy zadań 1, 2 i 3) – baza Obwodu Drogowego: • zadanie nr 1 - Biłgoraj ul. Krzeszowska 71 – pług średni boczny w terminie do dnia 30 maja kolejnych lat tj. 2027, 2028, 2029 lub w terminie do 15 dni od dnia wypowiedzenia umowy. Wydanie i zwrot sprzętu nastąpi protokołem zdawczo-odbiorczym. 7. Użyte w specyfikacji określenia oznaczają: 1) „sprzęt” – urządzenie, pojazd mechaniczny-nośnik lub maszynę budowlaną określone w pkt I Specyfikacji Techniczne 2) „gotowość do pracy sprzętu” – podstawienie do pracy: a) sprzętu do zwalczania śliskości zimowej (solarki) załadowanego mieszanką piaskowo – solną lub, solą czy solanką, b) sprzętu do odśnieżania dróg (nośnik pługów średnich, ciężkich) załadowanego balastem, maszyn budowlanych zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Technicznej. 8. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS), a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie nie pogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych. 9. Zamawiający z minimum 1 – dniowym wyprzedzeniem, zawiadomi Wykonawcę o terminie i miejscu montażu urządzeń GPS. 10. W przypadku uszkodzenia urządzenia GPS z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z naprawą lub wymianą uszkodzonego urządzenia GPS. Do faktury obciążającej Wykonawcę dołączony zostanie stosowny protokół techniczny (ekspertyza).
Interne KennungR8.ST.372.5.2026.eb Zad. 1
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Przewidywana wartość usług podobnych stanowić będzie nie więcej niż 90% wartości netto zamówienia podstawowego dla każdego Zadania na wartość nie większą niż. Zadanie nr 1: Obwód Drogowy w Biłgoraju – 4 865 007,00 zł netto 2. Zamówienie na usługi polegać będzie na wykonaniu usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg, tj. zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg wojewódzkich administrowanych przez RDW w Zamościu przez jednostki transportowo- sprzętowe w zakresie zgodnym z zamówienie podstawowym, których ilość będzie zależna od występujących warunków atmosferycznych. 3. Zakres zamówienia obejmuje: Zadanie nr 1: Obwód Drogowy w Biłgoraju Wykonywanie zamówienia: sługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 - na odcinkach dróg wojewódzkich w RDW Zamość nr 835, 858, 863 i 877 na terenie Obwodu Drogowego w Biłgoraju, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Biłgoraju. a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego, zgodnie z przedmiarami usług Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg). b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji zamówienia wraz z jego obsługą w terminie od dnia 30 października kolejno w latach 2026, 2027, 2028 r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem w sezonach 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029 r. tj do dnia 30 kwietnia kolejno w latach 2027, 2028, 2029 r. c) jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dotyczących stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości do wykonania usługi. e) zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych zamówieniem, f) przy intensywnych opadach śniegu, zamieci, zawiei bądź w razie klęski żywiołowej Wykonawca zabezpiecza odpowiednią obsadę kierowców, maszynistów gwarantującą całodobową pracę sprzętu. g) wykonanie na własny koszt i własnym staraniem dokona konserwacji urządzeń Zamawiającego (pługi), jeżeli był wykorzystywany przy realizacji zamówienia (oczyszczenie z rdzy, malowanie) i zwrot do RDW w Zamościu (dotyczy zadań 1,) – baza Obwodu Drogowego: • zadanie nr 1 - Biłgoraj ul. Krzeszowska 71 – pług średni boczny w terminie do dnia 30 maja kolejnych lat tj. 2027, 2028, 2029 lub w terminie do 15 dni od dnia wypowiedzenia umowy. Wydanie i zwrot sprzętu nastąpi protokołem zdawczo-odbiorczym.
LosLOT-0002
TitelRDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” Zadanie nr 2: Obwód Drogowy w Józefowie
BeschreibungZadanie nr 2: Obwód Drogowy w Józefowie Wykonywanie zamówienia: usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 - na odcinkach dróg wojewódzkich w RDW Zamość nr 849, 853 i 863 na terenie Obwodu Drogowego w Józefowie, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Józefowie, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: Lp. Sprzęt j.m. Planowana ilość kontraktowanych godzin w każdym sezonie 1. A. Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) godz. 250 B. Pług średni (osprzęt RDW lub Wykonawcy) 2. A. Solarka opłuż. załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) godz. 250 B. Pług średni (osprzęt Wykonawcy) 3. Ładowarka godz. 120 4. Pług średni boczny (osprzęt Wykonawcy) godz. 90 5. Pług średni czołowy (osprzęt Wykonawcy) godz. 50 6. Pług ciężki (osprzęt Wykonawcy) godz. 30 7. Równiarka godz. 60 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach Zadania. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. 3. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze specyfikacją techniczną, przedmiarem usług warunków usług związanych z praca sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do umowy oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 4. Zamawiający udostępni Wykonawcy następujące urządzenia: zad. nr 2 – pług średni szt.1, dla solarki, (do zamontowania na nośnikach wykonawcy). 5. Umowa powinna być realizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności; a) ustawą z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 889 z późn. zm.) b) ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 647, z późn. zm.) c) ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 733 z późn. zm) d) ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 1587 z późn. zm.) e) ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 1251 z późn. zm.) 6. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego, zgodnie z przedmiarami usług Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg). b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji zamówienia wraz z jego obsługą w terminie od dnia 30 października kolejno w latach 2026, 2027, 2028 r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem w sezonach 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029 r. tj do dnia 30 kwietnia kolejno w latach 2027, 2028, 2029 r. c) jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dotyczących stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości do wykonania usługi. e) zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych zamówieniem, f) przy intensywnych opadach śniegu, zamieci, zawiei bądź w razie klęski żywiołowej Wykonawca zabezpiecza odpowiednią obsadę kierowców, maszynistów gwarantującą całodobową pracę sprzętu. g) wykonanie na własny koszt i własnym staraniem dokona konserwacji urządzeń Zamawiającego (pługi), jeżeli był wykorzystywany przy realizacji zamówienia (oczyszczenie z rdzy, malowanie) i zwrot do RDW w Zamościu (dotyczy zadań 1, 2 i 3) – baza Obwodu Drogowego: • zadanie nr 2 - Józefów ul. Batalionów Chłopskich 29 – pług średni boczny w terminie do dnia 30 maja kolejnych lat tj. 2027, 2028, 2029 lub w terminie do 15 dni od dnia wypowiedzenia umowy. Wydanie i zwrot sprzętu nastąpi protokołem zdawczo-odbiorczym. 7. Użyte w specyfikacji określenia oznaczają: 1) „sprzęt” – urządzenie, pojazd mechaniczny-nośnik lub maszynę budowlaną określone w pkt I Specyfikacji Techniczne 2) „gotowość do pracy sprzętu” – podstawienie do pracy: a) sprzętu do zwalczania śliskości zimowej (solarki) załadowanego mieszanką piaskowo – solną lub, solą czy solanką, b) sprzętu do odśnieżania dróg (nośnik pługów średnich, ciężkich) załadowanego balastem, maszyn budowlanych zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Technicznej. 8. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS), a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie nie pogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych. 9. Zamawiający z minimum 1 – dniowym wyprzedzeniem, zawiadomi Wykonawcę o terminie i miejscu montażu urządzeń GPS. 10. W przypadku uszkodzenia urządzenia GPS z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z naprawą lub wymianą uszkodzonego urządzenia GPS. Do faktury obciążającej Wykonawcę dołączony zostanie stosowny protokół techniczny (ekspertyza).
Interne KennungR8.ST.372.5.2026.eb Zad. 2
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Przewidywana wartość usług podobnych stanowić będzie nie więcej niż 90% wartości netto zamówienia podstawowego dla każdego Zadania na wartość nie większą niż. Zadanie nr 2: Obwód Drogowy w Józefowie – 3 851 148,00 zł netto 2. Zamówienie na usługi polegać będzie na wykonaniu usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg, tj. zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg wojewódzkich administrowanych przez RDW w Zamościu przez jednostki transportowo- sprzętowe w zakresie zgodnym z zamówienie podstawowym, których ilość będzie zależna od występujących warunków atmosferycznych. 3. Zakres zamówienia obejmuje: Zadanie nr 2: Obwód Drogowy w Józefowie Wykonywanie zamówienia: usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 - na odcinkach dróg wojewódzkich w RDW Zamość nr 849, 853 i 863 na terenie Obwodu Drogowego w Józefowie, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Józefowie a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego, zgodnie z przedmiarami usług Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg). b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji zamówienia wraz z jego obsługą w terminie od dnia 30 października kolejno w latach 2026, 2027, 2028 r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem w sezonach 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029 r. tj do dnia 30 kwietnia kolejno w latach 2027, 2028, 2029 r. c) jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dotyczących stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości do wykonania usługi. e) zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych zamówieniem, f) przy intensywnych opadach śniegu, zamieci, zawiei bądź w razie klęski żywiołowej Wykonawca zabezpiecza odpowiednią obsadę kierowców, maszynistów gwarantującą całodobową pracę sprzętu. g) wykonanie na własny koszt i własnym staraniem dokona konserwacji urządzeń Zamawiającego (pługi), jeżeli był wykorzystywany przy realizacji zamówienia (oczyszczenie z rdzy, malowanie) i zwrot do RDW w Zamościu (dotyczy zadań 1, 2 i 3) – baza Obwodu Drogowego: • zadanie nr 2 - Józefów ul. Batalionów Chłopskich 29 – pług średni boczny w terminie do dnia 30 maja kolejnych lat tj. 2027, 2028, 2029 lub w terminie do 15 dni od dnia wypowiedzenia umowy. Wydanie i zwrot sprzętu nastąpi protokołem zdawczo-odbiorczym.
LosLOT-0003
TitelRDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” Zadanie nr 3: Obwód Drogowy w Zamościu
BeschreibungZadanie nr 3: Obwód Drogowy w Zamościu Wykonywanie zamówienia Usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 - na odcinkach dróg wojewódzkich w RDW Zamość nr 837, 843, 849 i 858 na terenie Obwodu Drogowego w Zamościu, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Zamościu, zgodnie z poniższym przedmiarem usług: Lp. Sprzęt j.m. Planowana ilość kontraktowanych godzin w każdym sezonie 1. A. Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) godz. 230 B. Pług średni (osprzęt RDW lub Wykonawcy) 2. A. Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) godz. 230 B. Pług średni (osprzęt Wykonawcy)* 3. A. Solarka opłuż. z załadunkiem mater. uszorst. (osprzęt Wykonawcy) godz. 230 B. Pług średni (osprzęt Wykonawcy) 4. Ładowarka godz. 120 5. Pług średni boczny (osprzęt Wykonawcy) godz. 90 6. Pług średni czołowy (osprzęt Wykonawcy) godz. 50 7. Pług ciężki (osprzęt Wykonawcy) godz. 30 8. Równiarka godz. 60 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia oraz zmiany maksymalnych ilości kontraktowanych godzin pomiędzy poszczególnymi jednostkami sprzętowymi wg faktycznych potrzeb wynikających z panujących warunków atmosferycznych lub stanu nawierzchni dróg wojewódzkich, bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach Zadania. Powyższa zmiana nie wymaga zawierania aneksu do umowy. 3. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze specyfikacją techniczną, przedmiarem usług warunków usług związanych z praca sprzętu do zimowego utrzymania dróg, stanowiącą Załącznik do umowy oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 4. Zamawiający udostępni Wykonawcy następujące urządzenia: zad. nr 3 – pług średni szt. 1, dla solarki (do zamontowania na nośnikach wykonawcy). 5. Umowa powinna być realizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności; a) ustawą z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 889 z późn. zm.) b) ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 647, z późn. zm.) c) ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025r. poz. 733 z późn. zm) d) ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 1587 z późn. zm.) e) ustawą z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 1251 z późn. zm.) 6. Zakres zamówienia obejmuje: a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego, zgodnie z przedmiarami usług Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg). b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji zamówienia wraz z jego obsługą w terminie od dnia 30 października kolejno w latach 2026, 2027, 2028 r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem w sezonach 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029 r. tj do dnia 30 kwietnia kolejno w latach 2027, 2028, 2029 r. c) jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dotyczących stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości do wykonania usługi. e) zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych zamówieniem, f) przy intensywnych opadach śniegu, zamieci, zawiei bądź w razie klęski żywiołowej Wykonawca zabezpiecza odpowiednią obsadę kierowców, maszynistów gwarantującą całodobową pracę sprzętu. g) wykonanie na własny koszt i własnym staraniem dokona konserwacji urządzeń Zamawiającego (pługi), jeżeli był wykorzystywany przy realizacji zamówienia (oczyszczenie z rdzy, malowanie) i zwrot do RDW w Zamościu (dotyczy zadań 3) – baza Obwodu Drogowego: • zadanie nr 3 - Zamość ul. Stefana Batorego 2 – średni boczny w terminie do dnia 30 maja kolejnych lat tj. 2027, 2028, 2029 lub w terminie do 15 dni od dnia wypowiedzenia umowy. Wydanie i zwrot sprzętu nastąpi protokołem zdawczo-odbiorczym. 7. Użyte w specyfikacji określenia oznaczają: 1) „sprzęt” – urządzenie, pojazd mechaniczny-nośnik lub maszynę budowlaną określone w pkt I Specyfikacji Techniczne 2) „gotowość do pracy sprzętu” – podstawienie do pracy: a) sprzętu do zwalczania śliskości zimowej (solarki) załadowanego mieszanką piaskowo – solną lub, solą czy solanką, b) sprzętu do odśnieżania dróg (nośnik pługów średnich, ciężkich) załadowanego balastem, maszyn budowlanych zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Technicznej. 8. Wykonawca przed rozpoczęciem każdego sezonu zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu lub osobom przez niego wskazanym, pojazdy mechaniczne-nośniki, na których zostaną zamontowane solarki, w celu montażu urządzeń do lokalizacji satelitarnej sprzętu (GPS), a także każdorazowo zapewnić możliwości wymiany uszkodzonego urządzenia GPS. Od chwili zamontowania w pojazdach mechanicznych urządzeń GPS, Wykonawca zobowiązany jest zachować urządzenia GPS w stanie nie pogorszonym, chronić je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem oraz chronić je przed dostępem osób niepowołanych. 9. Zamawiający z minimum 1 – dniowym wyprzedzeniem, zawiadomi Wykonawcę o terminie i miejscu montażu urządzeń GPS. 10. W przypadku uszkodzenia urządzenia GPS z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z naprawą lub wymianą uszkodzonego urządzenia GPS. Do faktury obciążającej Wykonawcę dołączony zostanie stosowny protokół techniczny (ekspertyza).
Interne KennungR8.ST.372.5.2026.eb Zad. 3
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Przewidywana wartość usług podobnych stanowić będzie nie więcej niż 90% wartości netto zamówienia podstawowego dla każdego Zadania na wartość nie większą niż. Zadanie nr 3: Obwód Drogowy w Zamościu - 4 768 449,00 zł netto 2. Zamówienie na usługi polegać będzie na wykonaniu usług związanych z zimowym utrzymaniem dróg, tj. zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg wojewódzkich administrowanych przez RDW w Zamościu przez jednostki transportowo- sprzętowe w zakresie zgodnym z zamówienie podstawowym, których ilość będzie zależna od występujących warunków atmosferycznych. 3. Zakres zamówienia obejmuje: Zadanie nr 3: Obwód Drogowy w Zamościu Wykonywanie zamówienia Usługi zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonach 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 - na odcinkach dróg wojewódzkich w RDW Zamość nr 837, 843, 849 i 858 na terenie Obwodu Drogowego w Zamościu, z punktu dyspozycyjnego – siedziby Obwodu Drogowego w Zamościu a) zwalczanie śliskości i odśnieżanie dróg według standardów zimowego utrzymania ustalonych przez Zamawiającego, zgodnie z przedmiarami usług Zamawiającego (stanowiących załącznik do Specyfikacji Technicznej warunków usług związanych z pracą sprzętu do zimowego utrzymania dróg). b) utrzymanie w stałej gotowości sprzętu przewidzianego do realizacji zamówienia wraz z jego obsługą w terminie od dnia 30 października kolejno w latach 2026, 2027, 2028 r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem w sezonach 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029 r. tj do dnia 30 kwietnia kolejno w latach 2027, 2028, 2029 r. c) jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dotyczących stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. d) udostępnienie sprzętu w celu umożliwienia Zamawiającemu kontroli jego przygotowania w miejscu i czasie wskazanym przez Zamawiającego, po zgłoszeniu przez Wykonawcę gotowości do wykonania usługi. e) zapewnienia na własny koszt i własnym staraniem obsługi bieżącej i naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług objętych zamówieniem, f) przy intensywnych opadach śniegu, zamieci, zawiei bądź w razie klęski żywiołowej Wykonawca zabezpiecza odpowiednią obsadę kierowców, maszynistów gwarantującą całodobową pracę sprzętu. g) wykonanie na własny koszt i własnym staraniem dokona konserwacji urządzeń Zamawiającego (pługi), jeżeli był wykorzystywany przy realizacji zamówienia (oczyszczenie z rdzy, malowanie) i zwrot do RDW w Zamościu (dotyczy zadań 3) – baza Obwodu Drogowego: • zadanie nr 3 - Zamość ul. Stefana Batorego 2 – średni boczny w terminie do dnia 30 maja kolejnych lat tj. 2027, 2028, 2029 lub w terminie do 15 dni od dnia wypowiedzenia umowy. Wydanie i zwrot sprzętu nastąpi protokołem zdawczo-odbiorczym.