199204-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – ZP.26.1.8.2026 Dostawa symulatorów pediatrycznych do Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZP.26.1.8.2026 Dostawa symulatorów pediatrycznych do Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa symulatorów pediatrycznych do Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. 2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Wykonawca winien złożyć ofertę na cały zakres zamówienia objęty postępowaniem. 3. Zakres przedmiotowy, ilościowy i szczegółowe parametry/wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały określone w Specyfikacji technicznej stanowiącej załącznik numer 3 do SWZ. 4. Określone w załączniku numer 3 do SWZ wymagania należy traktować jako określenie wymaganego minimalnego poziomu wymagań, parametrów technicznych, cech, funkcji. 5. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia fabrycznie nowy, nieużywany, niepoekspozycyjny, wolny od wad prawnych i fizycznych, bez wcześniejszej eksploatacji. 6. Stosowanie do art. 16b ustęp 2 ustawy Pzp, Zamawiający nie dopuszcza możliwości zaoferowania i dostawy przedmiotu zamówienia pochodzącego z państw trzecich (spoza Unii Europejskiej) niebędących stronami umów międzynarodowych. Powyższe ograniczenie dotyczy sprzętu, dla którego Zamawiający żąda wskazania kraju pochodzenia produktu, zgodnie z treścią specyfikacji technicznej. 7. Gwarancja na przedmiot zamówienia: Zamawiający wymaga minimum 24 miesięcy gwarancji na przedmiot zamówienia, licząc od dnia podpisania protokołu stwierdzającego odbiór przedmiotu zamówienia. 8. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z zasadą DNSH (z ang. „do no significant harm”, tj. „nie czyń poważnych szkód”), zgodnie z katalogiem wymagań w zakresie ochrony środowiska i zgodności z zasadą DNSH, zawartymi w Wytycznych dla procesów zakupowych w zakresie zapewnienia zgodności z zasadą DNSH, stanowiącyh załącznik numer 7 do SWZ (w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia). 9. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia: Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, teren Częstochowy (pomieszczenia wskazane przez Zamawiającego). Ryzyko przypadkowej utraty, uszkodzenia rzeczy przejdzie na Zamawiającego po odbiorze przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego. 10. W zakres obowiązków Wykonawcy wchodzi dostarczenie (w tym wniesienie) przedmiotu zamówienia do miejsca realizacji (pomieszczenia wskazane przez Zamawiającego), w stanie złożonym, gotowym do użytkowania i jego instalacja w miejscu realizacji zamówienia. Potwierdzeniem wykonania przedmiotu zamówienia będzie, podpisany przez strony protokół stwierdzający odbiór przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego. 11. Po dostarczeniu i instalacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca przeprowadzi instruktaż pracowników Zamawiającego z zakresu obsługi dostarczonego sprzętu, w miejscu realizacji dostawy. 12. Wykonawca zapewnia dostępność części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych dla sprzętu stanowiącego przedmiot zamówienia, zapewniających jego pełną użyteczność i niezakłóconą pracę oraz serwis sprzętu przez okres gwarancji i po okresie gwarancyjnym – przez okres 5 lat. 13. Pozostałe wymagania i warunki realizacji zamówienia zgodnie z projektem umowy – załącznik numer 6 do SWZ. 14. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf, 34152000 Übungssimulatoren
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Ofertę składa się wyłącznie poprzez Platformę zakupową. Ofertę należy umieścić na platformie zakupowej pod adresem: https:// platformazakupowa.pl/pn /ajd_czest /proceedings, w wierszu oznaczonym tytułem oraz znakiem sprawy niniejszego postępowania. 1.1. Przekazywanie wszelkich wniosków, oświadczeń, informacji, zawiadomień, zapytań innych niż oferta następuje na Platformie przy użyciu formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. Po kliknięciu przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf 1.2. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: a) .zip b) .7Z 1.3. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 1.4. Wykonawca, za pośrednictwem platformazakupowa.pl może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę. 2. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający nie określił warunków udziału w postępowaniu. 3.Stosownie do postanowień artykułu 139 ustawy pzp Zamawiający przewiduje najpierw dokonanie badania i oceny ofert, a następnie dokonanie kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. 4.Ofertę stanowi Formularz Oferty wypełniony zgodnie z treścią załącznika numer 1 do SWZ oraz Formularz Asortymentowo Cenowy stanowiący odpowiednio załącznik numer 2 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanych przez Zamawiającego wzorów, w treści oferty winien zamieścić wszystkie informacje wymagane, zawarte przez Zamawiającego w tych wzorach. 5. Wraz z ofertą należy złożyć wymagane w SWZ dokumenty (w postaci elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym), tj: 5.1. Oświadczenie z art. 125 ustęp 1 ustawy Pzp, tj. JEDZ wraz z oświadczeniem w zakresie braku podstaw wykluczenia z artykułu 5k Rozporządzenia Rady (UE) numer 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 roku zgodnie z rozdziałem VI SWZ; 5.2. Przedmiotowe środki dowodowe, zgodnie z rozdziałem VII SWZ; 5.3. Pełnomocnictwo – jeśli dotyczy, zgodnie rozdziałem VIII SWZ; 5.4. Uzasadnienie, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ustęp 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 2022 r. poz. 1233) – jeśli dotyczy. 6. Wymagany termin realizacji zamówienia: 14 dni licząc od dnia zawarcia umowy. 6.1. Termin (dzień, godzina) dostawy zostanie uzgodniony z Zamawiającym. Zamawiający wskaże i udostępni miejsce realizacji dostawy na co najmniej 7 dni przed upływem terminu określonego w punkcie 6. 6.2. Zamawiający przewiduje możliwość wydłużenia terminu realizacji zamówienia, w przypadku gdy Zamawiający nie udostępni Wykonawcy pomieszczeń w celu realizacji przedmiotu zamówienia, na co najmniej 7 dni przed upływem terminu, o którym mowa w punkcie 6. Termin realizacji będzie wówczas odpowiednio przedłużony i będzie upływał w ciągu 7 dni licząc od dnia udostępnienia Wykonawcy pomieszczeń (miejsca realizacji zamówienia). Wprowadzenie zmiany terminu realizacji wymaga podpisania przez Strony aneksu do Umowy.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje.