2. Verfahren
Verfahren
Titel: Roboty budowlane pn.: Budowa sieci wodociągowych w rejonie ul. Kilińskiego w Dzierżoniowie
Beschreibung: KRÓTKI OPIS: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie sieci wodociągowych w ramach dwóch odrębnych zadań: ZADANIE 1: Budowa strategicznego wodociągu tranzytowego z Jeziora Bystrzyckiego (woda uzdatniona w SUW Lubachów) do gmin powiatu dzierżoniowskiego – etap VI (odcinek): od ronda na skrzyżowaniu obwodnicy Dzierżoniowa z drogą Dzierżoniów – Pieszyce do ogródków działkowych w rejonie ul. Podwalnej w Dzierżoniowie; ZADANIE 2: Przebudowa sieci wodociągowej w ul. Kilińskiego w Dzierżoniowie wraz z przyłączami do granicy pasa drogowego – etap II (całość): od granicy z Gminą Pieszyce do przejazdu kolejowego. Opis przedmiotu zamówienia wskazano w pkt 5.1 Ogłoszenia o zamówieniu. Przedmiot zamówienia, w tym także dokumentację projektową i roboty budowlane, należy wykonać zgodnie z aktualnie obowiązującym stanem prawnym, w szczególności z uwzględnieniem ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane.
Vorherige Bekanntmachung: 749416-2024
Interne Kennung: JRP/7/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe informacje w tym zakresie zawarto w I część SWZ: IDW, w szczególności w zakresie: - zastosowania procedury odwróconej - rozdział 2 IDW; - sposobu przygotowania i składania ofert - rozdział 13.2 IDW.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen, Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn. „Budowa sieci wodociągowych w rejonie ul. Kilińskiego w Dzierżoniowie”, w tym sieci wchodzące w zakres projektu pn.: „Poprawa jakości i ograniczenie strat wody przeznaczonej do spożycia w systemie zaopatrzenia gmin powiatu dzierżoniowskiego”, przewidzianego do dofinansowania ze środków Funduszu Spójności, z programu FEnIKS. 1) Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie sieci wodociągowych w ramach dwóch odrębnych zadań: 1.1)ZADANIE 1: Budowa strategicznego wodociągu tranzytowego z Jeziora Bystrzyckiego (woda uzdatniona w SUW Lubachów) do gmin powiatu dzierżoniowskiego – etap VI (odcinek): · od wpięcia w istniejącą sieć wodociągową w rejonie ronda (na terenie Gminy Pieszyce) na skrzyżowaniu obwodnicy Dzierżoniowa z drogą Dzierżoniów – Pieszyce, wzdłuż ul. Kościuszki do granicy Dzierżoniowa i dalej wzdłuż ul. Kilińskiego, przez skrzyżowanie z ul. Ciepłowniczą do skrzyżowania ul. Kilińskiego z ul. Polną, wzdłuż ul. Polnej i dalej pomiędzy zabudowaniami, w poprzek ul. Zielonej i Podwalnej i przez ogródki działkowe do wpięcia w istniejącą sieć wodociągową, przy czym część odcinków stanowi część zamówienia objętą prawem opcji – zgodnie z SWZ; · zadanie 1 obejmuje sieć wodociągową PEHD DN400 o długości ok. 1,35 km i DN110 o długości ok. 0,03 km; · zadanie 1, obejmuje wykonanie odcinków metodami bezwykopowymi: pod rowem, przejść poprzecznych przez ul. Zieloną i ul. Podwalną, przez teren ogródków działkowych oraz w sąsiedztwie obiektów energetycznych „TAURON”; · zadanie 1 obejmuje montaż studzienek do odwodnienia, studzienek do odpowietrzników i przepustnic przedziałowych oraz przepięcie istniejących sieci wodociągowych. · zadanie 1 obejmuje opracowanie aneksu do projektu budowlanego i uzyskanie zmiany decyzji pozwolenia na budowę - zgodnie z SWZ. 1.2) ZADANIE 2: Przebudowa sieci wodociągowej w ul. Kilińskiego w Dzierżoniowie wraz z przyłączami do granicy pasa drogowego – etap II (całość stanowi część podstawową): · od wpięcia w istniejącą sieć wodociągową przy granicy z Gminą Pieszyce, wzdłuż ul. Kilińskiego, przez skrzyżowania z ul. Polną, ul. Zieloną, ul. Podwalną, do wpięcia w istniejącą sieć wodociągową przed przejazdem kolejowym; · zadanie 2 obejmuje sieć wodociągową PEHD DN315 o długości ok. 0,88 km oraz odgałęzienia boczne tej sieci o średnicach DN90÷DN160 o łącznej długości ok. 0,06 km; · zadanie 2 obejmuje przepięcie przyłączy wodociągowych o średnicach DN63÷DN160 o łącznej długości ok. 0,13 km; · zadanie 2 obejmuje montaż zasuw przedziałowych i hydrantów oraz przepięcie istniejących sieci wodociągowych i przyłączy. · zadanie 2 obejmuje wykonanie odcinków metodami bezwykopowymi: przejść poprzecznych ul. Kilińskiego i pod wjazdami na posesje; · zadanie 2 obejmuje opracowanie aneksu do projektu budowlanego i uzyskanie zmiany decyzji pozwolenia na budowę / nowej decyzji pozwolenia na budowę (lub zgłoszenia budowy / robót budowlanych) w rejonie nowoprojektowanego ronda na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego z ul. Ciepłowniczą w Dzierżoniowie. 2) W zakres obydwu ww. zadań wchodzi także przygotowanie kompletu dokumentów stanowiących załączniki do wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie / zgłoszenia zakończenia robót budowlanych, w tym przede wszystkim: a) oświadczenie kierownika budowy, b) niezbędne protokoły badań i sprawdzeń (w tym badania zagęszczenia gruntu, próby szczelności), c) inwentaryzacja powykonawcza, wraz z informacją geodety dotyczącą zgodności obiektu budowlanego z projektem zagospodarowania działki lub terenu, d) kopie rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego projektu budowlanego z naniesionymi zmianami i uzupełnione opisem (wymagane w przypadku nieistotnych zmian w stosunku do zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę), e) oświadczenia organów wymienionych w art. 56 Prawa Budowlanego. 3) Zadania 1 i 2 będą realizowane równolegle z planowaną przez Gminę Miejską Dzierżoniów inwestycją dot. przebudowy ul. Kilińskiego w Dzierżoniowie (na odcinku od granicy z Gminą Pieszyce do przejazdu kolejowego). W zakres zadania 1 i zadania 2, na odcinku drogi planowanym do przebudowy przez Gminę Miejską Dzierżoniów, nie wchodzi rozbiórka nawierzchni asfaltowej i odtworzenie nawierzchni asfaltowej oraz organizacja ruchu drogowego. W pozostałym zakresie zadań 1 i 2 w zakres zamówienia wchodzi pełny zakres prac przewidziany dokumentacją projektową, w tym rozbiórki i odtworzenie nawierzchni. 4) W zakresie zadań nr 1 i 2 w pasie drogowym ul. Kilińskiego należy założyć następującą kolejność wykonywania robót: · rozbiórka nawierzchni drogowych – po stronie Gminy Miejskiej Dzierżoniów, · budowa kanalizacji deszczowej – po stronie Gminy Miejskiej Dzierżoniów, · budowa sieci wodociągowych – roboty ziemne i instalacyjne objęte niniejszym zamówieniem, · budowa innych sieci uzbrojenia terenu – po stronie ich gestorów, · budowa nawierzchni dróg i chodników – po stronie Gminy Miejskiej Dzierżoniów. Harmonogram realizacji zadania należy uzgodnić z Inwestorami pozostałych robót budowlanych. 5) Ze względu na konieczność zapewnienia dostępu do budynków mieszkalnych oraz firm znajdujących się w obrębie realizacji zamówienia należy przewidzieć wykonywanie robót budowlanych krótkimi odcinkami oraz przenoszenie ekipy budowlano-montażowej pomiędzy odcinkami robót w różnych miejscach realizacji zadania. 6) Ze względu na czas jaki upłynął od momentu opracowania dokumentacji projektowej i uzyskania decyzji pozwoleń na budowę Zamawiający informuje, że zagospodarowanie i/lub uzbrojenie terenu mogło ulec zmianie. 7) Zamawiający zwraca uwagę, że rzeczywiste warunki hydrogeologiczne (w tym w szczególności w zakresie kategorii urabialności gruntu oraz poziomów zwierciadła wody) mogą odbiegać (także na niekorzyść) od warunków hydrogeologicznych rozpoznanych poprzez punktowe otwory badawcze. 8) W zakres zamówienia wchodzi także obsługa geodezyjna, geologiczna i archeologiczna w zakresie zadań 1 i 2.
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania w trakcie realizacji umowy, w terminie nie później niż do 24 miesięcy od dnia zawarcia niniejszej umowy, z części zamówienia objętej prawem opcji. 2. W przypadku skorzystania z prawa opcji przez Zamawiającego w terminie późniejszym niż 18 miesięcy po podpisaniu umowy, prawo opcji obejmuje także wydłużenie terminu realizacji umowy o 6 miesięcy, tj. do 30 miesięcy od dnia podpisania umowy. 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji dla każdego z podzadań 1.2, 1.3 i 1.4 niezależnie, jak i w dowolnej konfiguracji (Zamawiający może zlecić wykonanie jednego, dwóch lub trzech podzadań): - odcinek od istniejącej sieci wodociągowej w rejonie ronda na skrzyżowaniu obwodnicy Dzierżoniowa z drogą Dzierżoniów – Pieszyce, do granicy Dzierżoniowa, w zakresie robót ziemnych i instalacyjnych, stanowi część objętą prawem opcji – podzadanie 1.2, - odcinek od ronda na skrzyżowaniu obwodnicy Dzierżoniowa z drogą Dzierżoniów – Pieszyce, do granicy z Dzierżoniowem, w zakresie robót rozbiórkowych nawierzchni drogowych i ich odtworzenia, stanowi część objętą prawem opcji – podzadanie 1.3, - odcinek od ul. Polnej do wpięcia w istniejące sieci wodociągowe na terenie ogródków działkowych przy ul. Podwalnej w Dzierżoniowie, w zakresie wszystkich koniecznych robót, stanowi część objętą prawem opcji – podzadanie 1.4; 4. Uruchomienie opcji przez Zamawiającego jest uwarunkowane realizacją inwestycji drogowej dot. przebudowy ul. Tadeusza Kościuszki w Pieszycach (dla podzadania 1.2) lub pozyskania dofinansowania na realizację inwestycji (dla podzadań 1.2, 1.3 i 1.4). 5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość realizacji zamówienia w ramach prawa opcji w niepełnym zakresie i zlecenia tylko części podzadań w zależności od potrzeb i posiadanych środków finansowych przez Zamawiającego.