199426-2026 - Wettbewerb
Polen – Gasturbinen – Modernizacja kogeneracji gazowej o mocy około 40 MWe wraz z budową magazynu ciepła w Siedlcach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelModernizacja kogeneracji gazowej o mocy około 40 MWe wraz z budową magazynu ciepła w Siedlcach
Interne KennungTT/PN/01/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensW postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy eZamówienia. Korzystanie z Platformy eZamówienia jest bezpłatne. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie eZamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa Regulamin Platformy eZamówienia, dostępny na stronie internetowejhttps://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie eZamówienia ani logowania. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). Składanie ofert odbywa się zgodnie z pkt. 11 SWZ. Zamawiający przewidział niniejszym postępowaniu obowiązkową wizję lokalną (pkt. 12.3 SWZ). Zamawiający określa minimalny poziom zdolności jaki jest wymagany dla spełnienia warunku sytuacji ekonomicznej i finansowej. Dla uznania, że wykonawca spełnia warunek sytuacji ekonomicznej i finansowej Zamawiający żąda aby wykonawca wykazał, że: posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną tego ubezpieczenia nie mniejszą niż 40 000 000,00 PLN . 4) Zamawiający określa minimalny poziom zdolności jaki jest wymagany dla spełnienia warunku posiadania zdolności technicznej i zawodowej. Dla uznania, że wykonawca spełnia warunek zdolności technicznej i zawodowej Zamawiający wymaga aby Wykonawca: a)wykazał, że w okresie ostatnich 5lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 2 (dwa) zadania polegające na: dostawie, montażu, uruchomieniu oraz oddaniu do użytkowania turbozespołu gazowego zasilanego gazem ziemnym, o zainstalowanej mocy elektrycznej nie mniejszej niż 8 MW i sprawności całkowitej (sprawność elektryczna + sprawność cieplna) nie mniejszej niż 80%, realizacja zadania ma być zakończona uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na użytkowanie. b) wykazał, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 1 zadanie polegające na: wybudowaniu oraz oddaniu do użytkowania wodnego akumulatora ciepła o pojemności co najmniej 8 000 m3 lub wykonał zbiornik przemysłowy na inne ciecze o pojemności minimum 35 000 m3. c) wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował na czas realizacji zamówienia, co najmniej jedną osobą, która będzie pełnić funkcję: Kierownika budowy, w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, Osoba wyznaczona na stanowisko Kierownika budowy musi: (1) posiadać uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno – budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, (2) posiadać prawo wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, (3) posiadać minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku kierownika budowy zdobytym przy realizacji inwestycji o wartości robót min. 20 000 000,00 PLN (4) (dysponować doświadczeniem zdobytym przy sprawowaniu funkcji kierownika budowy w trakcie realizacji minimum 1 zadania (robota budowla / dostawa) polegającego na wybudowaniu instalacji / zespołu kogeneracyjnego zasilanego gazem ziemnym. Kierownika robót, w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do kierowania robotami budowlanymi oraz AKPiA, Osoba wyznaczona na stanowisko Kierownika robót musi:(1)posiadać uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, (2) posiadać prawo wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej we wskazanym zakresie, (3) posiadać minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót. zdobytym przy realizacji inwestycji o wartości robót min. 20 000 000,00 PLN. (4)dysponować doświadczeniem zdobytym przy sprawowaniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót w trakcie realizacji minimum 1zadania (robota budowla / dostawa) polegającego na wybudowaniu instalacji / zespołu kogeneracyjnego zasilanego gazem ziemnym. Kierownika robót, w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami budowlanymi, Osoba wyznaczona na stanowisko Kierownika robót musi:(1) posiadać uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, (2) posiadać prawo wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej we wskazanym zakresie,(3) posiadać minimum 3 (trzy) letnie doświadczenie na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót zdobytym przy realizacji inwestycji o wartości robót min. 20 000 000,00 PLN, (4) dysponować doświadczeniem zdobytym zdobytym przy sprawowaniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót w trakcie realizacji minimum 1 zadania (robota budowla / dostawa) polegającego na wybudowaniu instalacji / zespołu kogeneracyjnego zasilanego gazem ziemnym.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42112300 Gasturbinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31122000 Stromerzeugungsanlagen, 42112100 Dampfturbinen
5. Los
LosLOT-0001
TitelModernizacja kogeneracji gazowej o mocy około 40 MWe wraz z budową magazynu ciepła w Siedlcach.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia / umowy jest Modernizacja kogeneracji gazowej o mocy około 40 MWe wraz z budową magazynu ciepła w Siedlcach (dalej „Instalacja”).Przedmiot zamówienia / umowy należy wykonać w formule zaprojektuj i wybuduj. Opis ogólny Przedmiotu zamówienia jest zwarty w SWZ i w załącznikach SWZ w szczególności w PFU i PPU.