See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Turek w roku 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz szkółkarstwa, nasiennictwa i przygotowania gleby do wykonania na terenie Nadleśnictwa Turek w roku 2025.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac w Pakietach wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ. Określony w Załączniku nr. 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) stanowi podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załącznika nr. 3.1. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załączniku nr. 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiety”)Pakiet 1-leśnictwa: Brudzew, Krwony, Uniejów Pakiet 2 leśnictwa: Czarny Las, Linne Pakiet 3leśnictwa: Cisew, Kotwasice Pakiet 4 -leśnictwa: Grzymiszew, Wyszyna Pakiet 5 -leśnictwa: Wrząca, Imiełków, Zdrojki; Pakiet 6 – specjalistyczny (szkółkarstwo, nasiennictwo, przygotowanie gleby); Pakiet 7 - specjalistyczny (maszynowe pozyskiwanie drewna) leśnictwa: Brudzew, Uniejów, Kotwasice, Grzymiszew, Wrząca. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu. Wskazana w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu. Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. W przypadku obligatoryjnego wyłączenia pozycji z pozyskania w systemie maszynowym w szczególnie uzasadnionych przypadkach, np. zmiany warunków, dla których powyższe czynności zostały ustalone, Zamawiający dopuszcza zmianę technologii pozyskania drewna. Wykonawca będzie zobowiązany do uprzątnięcia pozostałości po pracach pozyskaniowych z dróg, linii podziału powierzchniowego, rowów, itp. obiektów oraz pozostałych odpadów po działalności własnej. Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania oleju biodegradowalnego do smarowania układów tnących. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego - zamówienia będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa; zakres nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości (w PLN) określonej poniżej dla Pakietów: Pakiet nr 1 (Brudzew, Krwony, Uniejów)14 000 zł. Pakiet nr 2 (Czarny Las, Linne) 15 000 zł. Pakiet nr 3 (Cisew,Kotwasice).12 000 zł.Pakiet nr 4 (Grzymiszew, Wyszyna).11 000 zł. Pakiet nr 5 (Wrząca, Imiełków, Zdrojki)14 000 zł.Pakiet nr 6 (specj. szkółkarski)4 000 zł.Pakiet nr 7 ( specj. harwesterowy -maszynowy)10 000 zł.
Vorherige Bekanntmachung: 627263-2024
Interne Kennung: SA.270.3.1.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 leśnictwa: Brudzew, Krwony, Uniejów
Beschreibung: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna
Interne Kennung: SA.270.3.1.2024 - Pakiet nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2 leśnictwa: Czarny Las, Linne
Interne Kennung: SA.270.3.1.2024 - Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3 leśnictwa: Cisew, Kotwasice
Interne Kennung: SA.270.3.1.2024 - Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4 leśnictwa: Grzymiszew, Wyszyna
Interne Kennung: SA.270.3.1.2024 - Pakiet nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5 leśnictwa: Wrząca, Imiełków, Zdrojki
Interne Kennung: SA.270.3.1.2024 - Pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6 specjalistyczny (szkółkarstwo, nasiennictwo, przygotowanie gleby)
Beschreibung: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu szkółkarstwa, nasiennictwa i przygotowania gleby.
Interne Kennung: SA.270.3.1.2024 - Pakiet nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7 specjalistyczny -maszynowe pozyskiwanie drewna
Beschreibung: Usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskiwania, zrywki drewna.
Interne Kennung: SA.270.3.1.2024 - Pakiet nr 7