2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa stacjonarnego komputera obliczeniowego dla Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa stacjonarnego komputera obliczeniowego, zwanego dalej „sprzętem”, dla Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30211000-1 (komputery wysokowydajne). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w opisie przedmiotu zamówienia - załączniku nr 6 do SWZ. 4. Miejsce dostawy sprzętu: Uniwersytet Gdański, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Instytut Fizyki Doświadczalnej, Zakład Spektroskopii Fazy Skondensowanej, pok. 47C, ul. Kładki 24, 80-822 Gdańsk. 5. Zamawiający informuje, że zakup będzie finansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki, tytuł projektu: „Poszukiwanie nowych luminoforów na podczerwień wspierane uczeniem maszynowym”, nr umowy: UMO-2024/55/D/ST3/00785. 6. Zamawiający wymaga gwarancji na sprzęt na okres 36 miesięcy. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: 5B10.291.1.11.2026.AK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30211000 Zentralrechner
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa stacjonarnego komputera obliczeniowego, zwanego dalej „sprzętem”, dla Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. 2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30211000-1 (komputery wysokowydajne). 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w opisie przedmiotu zamówienia - załączniku nr 6 do SWZ. 4. Miejsce dostawy sprzętu: Uniwersytet Gdański, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Instytut Fizyki Doświadczalnej, Zakład Spektroskopii Fazy Skondensowanej, pok. 47C, ul. Kładki 24, 80-822 Gdańsk. 5. Zamawiający informuje, że zakup będzie finansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki, tytuł projektu: „Poszukiwanie nowych luminoforów na podczerwień wspierane uczeniem maszynowym”, nr umowy: UMO-2024/55/D/ST3/00785. 6. Zamawiający wymaga gwarancji na sprzęt na okres 36 miesięcy. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 7 projektu umowy – załączniku nr 5 do SWZ. 7. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty zawierającej rozwiązania równoważne w zakresie norm i certyfikatów: 1) Wskazane w Opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6 do SWZ) normy i certyfikaty, posiadają jedynie charakter przykładowy - w każdym przypadku określa to klasę produktu, będącego przedmiotem zamówienia i służy ustaleniu standardu, a nie wskazuje na konkretny wyrób czy producenta. Oryginalne nazewnictwo lub symbolika podana została w celu prawidłowego określenia przedmiotu zamówienia. 2) Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, że Wykonawcy zapewnią, iż oferowany sprzęt spełnia normy i certyfikaty, nie gorsze od opisanych przez Zamawiającego w Opisie przedmiotu zamówienia (załączniku nr 6 do SWZ) pozycji 8 tabeli 1. 3) Zamawiający uzna za równoważne takie normy i certyfikaty, które będą sporządzone przez niezależny podmiot, które u podstaw oparte są na przejrzystości, dobrowolności, bezstronności, efektywności, wiarygodności, spójności oraz uzgadnianiu na poziomie krajowym i europejskim. Zastosowanie musi odpowiadać swoim rodzajem i zakresem, celom założonym w przywoływanym do wskazanych przez Zamawiającego. 4) Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w SWZ, leży po stronie Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w Formularzu ofertowym (załączniku nr 1 do SWZ) proponowane normy i certyfikaty równoważne. 5) Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy, pod warunkiem że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp). Zamawiający może w tej sytuacji skorzystać z uprawnienia określonego w art. 107 ust. 2 Pzp.