199660-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – Świadczenie usługi kompleksowej polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi kompleksowej polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Postanowienia ogólne dla trzech części zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowej polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Zamawiającego i jego jednostek organizacyjnych. Wskazane poniżej wartość zapotrzebowania na energię elektryczną są wartościami szacunkowymi (przedstawiają średnioroczne zużycie energii elektrycznej, w poszczególnych grupach taryfowych na przestrzeni ostatnich dwóch lat). Rzeczywiste rozliczenia odbywać będą się na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych, za dostawę energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy, za dystrybucję energii elektrycznej odbywać się będą na podstawie opłat wynikających z Taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie – Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2024 poz. 266 z póź. zmianami) przepisach wykonawczych do tej ustawy, a w szczególności Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia22 marca 2023 roku w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2023 r. poz. 819), taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (Taryfie OSD), Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) oraz ogólnie obowiązujących przepisach prawnych. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi kompleksowej umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są obiekty Zamawiającego (jego jednostek), umożliwiającej świadczenie usługi kompleksowej dla obiektów objętych niniejszym zamówieniem. Planowana do pobrania średnioroczna ilość energii elektrycznej : Dla części I zamówienia: 630,000 MWh Dla części II zamówienia: 364,000 MWh Dla części III zamówienia: 1.712,000 MWh Zamówienie podzielone jest na następujące części: Część I pn.: „Oświetlenie uliczne” C12bdzień - 150,000 MWh /1 rok C12bnoc - 270,000 MWh/1 rok C11o - 210,000 MWh/1 rok Część II pn.: „Pozostałe obiekty” C11 – 360,000 MWh/1 rok C12a szczyt – 1,000MWh /1 rok C12a poza szczytem – 3,000 MWh /1 rok Część III pn.: „Obiekty gospodarki wodno-kanalizacyjnej” C11 – 310,000 MWh/1 rok C12a szczyt – 49,000 MWh/1 rok C12a poza szczytem – 128,000 MWh/1 rok C21 – 390,000 MWh/1 rok C22a szczyt – 130,000 MWh/1 rok C22a poza szczytem – 290,000 MWh/1 rok B11 - 65,000 MWh/1rok B21 - 350,000 MWh/1 rok Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV): 09310000-2 – Elektryczność, 65310000-9 – Przesył energii elektrycznej.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I pn.: „Oświetlenie uliczne”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowej polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Zamawiającego . Wskazane poniżej wartość zapotrzebowania na energię elektryczną są wartościami szacunkowymi (przedstawiają średnioroczne zużycie energii elektrycznej, w poszczególnych grupach taryfowych na przestrzeni ostatnich dwóch lat). Rzeczywiste rozliczenia odbywać będą się na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych, za dostawę energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy, za dystrybucję energii elektrycznej odbywać się będą na podstawie opłat wynikających z Taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie – Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2024 poz. 266 z póź. zmianami) przepisach wykonawczych do tej ustawy, a w szczególności Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia22 marca 2023 roku w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2023 r. poz. 819), taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (Taryfie OSD), Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) oraz ogólnie obowiązujących przepisach prawnych. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi kompleksowej umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są obiekty Zamawiającego (jego jednostek), umożliwiającej świadczenie usługi kompleksowej dla obiektów objętych niniejszym zamówieniem. Planowana do pobrania średnioroczna ilość energii elektrycznej : Dla części I zamówienia: 630,000 MWh Podział dla Część I pn.: „Oświetlenie uliczne”, na poszczególne taryfy: C12bdzień - 150,000 MWh /1 rok C12bnoc - 270,000 MWh/1 rok C11o - 210,000 MWh/1 rok
Interne Kennung: ZP.272.02.2025 - 1
Los: LOT-0002
Titel: Część II pn.: „Pozostałe obiekty”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowej polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Zamawiającego i jego jednostek organizacyjnych. Wskazane poniżej wartość zapotrzebowania na energię elektryczną są wartościami szacunkowymi (przedstawiają średnioroczne zużycie energii elektrycznej, w poszczególnych grupach taryfowych na przestrzeni ostatnich dwóch lat). Rzeczywiste rozliczenia odbywać będą się na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych, za dostawę energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy, za dystrybucję energii elektrycznej odbywać się będą na podstawie opłat wynikających z Taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie – Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2024 poz. 266 z póź. zmianami) przepisach wykonawczych do tej ustawy, a w szczególności Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia22 marca 2023 roku w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2023 r. poz. 819), taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (Taryfie OSD), Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) oraz ogólnie obowiązujących przepisach prawnych. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi kompleksowej umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są obiekty Zamawiającego (jego jednostek), umożliwiającej świadczenie usługi kompleksowej dla obiektów objętych niniejszym zamówieniem. Planowana do pobrania średnioroczna ilość energii elektrycznej : Dla części II zamówienia: 364,000 MWh Zamówienie podzielone jest na następujące części: Podział dla Część II pn.: „Pozostałe obiekty”, na poszczególne taryfy: C11 – 360,000 MWh/1 rok C12a szczyt – 1,000MWh /1 rok C12a poza szczytem – 3,000 MWh /1 rok
Interne Kennung: ZP.272.02.2025-2
Los: LOT-0003
Titel: Część III pn.: „Obiekty gospodarki wodno-kanalizacyjnej”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowej polegającej na dostawie energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Zamawiającego. Wskazane poniżej wartość zapotrzebowania na energię elektryczną są wartościami szacunkowymi (przedstawiają średnioroczne zużycie energii elektrycznej, w poszczególnych grupach taryfowych na przestrzeni ostatnich dwóch lat). Rzeczywiste rozliczenia odbywać będą się na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych, za dostawę energii elektrycznej zgodnie z ofertą Wykonawcy, za dystrybucję energii elektrycznej odbywać się będą na podstawie opłat wynikających z Taryfy Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie – Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (t.j. Dz. U. z 2024 poz. 266 z póź. zmianami) przepisach wykonawczych do tej ustawy, a w szczególności Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia22 marca 2023 roku w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2023 r. poz. 819), taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (Taryfie OSD), Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) oraz ogólnie obowiązujących przepisach prawnych. Wykonawca jest zobowiązany do posiadania na dzień rozpoczęcia świadczenia usługi kompleksowej umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, do którego sieci przyłączone są obiekty Zamawiającego (jego jednostek), umożliwiającej świadczenie usługi kompleksowej dla obiektów objętych niniejszym zamówieniem. Planowana do pobrania średnioroczna ilość energii elektrycznej : Dla części III zamówienia: 1.712,000 MWh Podział dla Część III pn.: „Obiekty gospodarki wodno-kanalizacyjnej”, na poszczególne taryfy: C11 – 310,000 MWh/1 rok C12a szczyt – 49,000 MWh/1 rok C12a poza szczytem – 128,000 MWh/1 rok C21 – 390,000 MWh/1 rok C22a szczyt – 130,000 MWh/1 rok C22a poza szczytem – 290,000 MWh/1 rok B11 - 65,000 MWh/1rok B21 - 350,000 MWh/1 rok
Interne Kennung: ZP.272.02.2025-3