See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa usługa logistyczna na transport zagraniczny obiektów użyczanych na wystawę „Young Poland. Polish Art 1890- 1918” w Kyoto, Japonia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej usługi logistycznej na transport zagraniczny obiektów użyczanych na wystawę „Young Poland. Polish Art 1890- 1918” w Kyoto, Japonia. 2. Rodzaj transportu: transport drogowy i lotniczy (szczegóły w rozdziale II załącznika 2 do SWZ) obiektów do The National Muzeum of Modern Art 26-1, Okazaki Enshoji-cho, Sakyo-ku, Kyoto, 606-8344 Japonia (zwane dalej MoMAK). 3. Zapewnienie specjalistycznych skrzyń transportowych do transportu dzieł sztuki, wraz z odpowiednimi materiałami pakowymi, dopuszczonymi do bezpośredniego kontaktu z obiektami muzealnymi, zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi opisanymi w załączniku nr 2a do SWZ- Wykaz obiektów. 4. Pakowanie obiektów w Muzeum Narodowym w Krakowie (zwane dalej MNK) oraz w instytucjach wypożyczających wskazanych na wykazie obiektów. 5. Realizacja zamówienia została podzielona na dwa Etapy: ETAP I – transport drogowy obiektów z instytucji użyczających do Muzeum Narodowego w Krakowie, odprawa celna w MNK, transport drogowy na lotnisko wylotu, transport lotniczy do Japonii, transport drogowy z lotniska do MoMAK. ETAP II – transport drogowy obiektów z MoMAK na lotnisko, transport lotniczy z Japonii, transport drogowy z lotniska do MNK, transport drogowy obiektów do instytucji użyczających, zamknięcie procedur celnych. 6. Wykonawca zobowiązany jest do wyboru lotniska w Japonii: Kansai International Airport KIX. Lotnisko wylotu w Europie do uzgodnienia przez Wykonawcę, preferowane: Frankfurt n/M FRA. 7. Na terenie Japonii (zgodnie z wytycznymi z MoMAK) operatorem transportu jest firma Yamato Transport Co., Ltd. Wykonawca będzie zobligowany do skorzystania z usług ww. operatora w minimalnym zakresie opisanym w załączniku nr 2 do SWZ. 8. Pełna dokumentacja dotycząca realizacji zamówienia znajduje się w załącznikach do SWZ: 1) Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia. 2) Listy Obiektów z miejscami ich odbioru – załączniki Nr 2a, do Załącznika nr 2 SWZ. 9. Zamawiający szczegółowo określa – w dokumentach, o których mowa w ust. 3 - wymagania jakościowe odnoszące się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia tj. w zakresie wszystkich elementów składających się na transport obiektów muzealnych: - Ogólne wytyczne w zakresie transportu w kontekście wymogów konserwatorskich; - Ogólne wytyczne w zakresie konwoju; - Pakowanie/Załadunek/Rozładunek; - Transport lotniczy - Transport samochodowy; - Wytyczne dotyczące załadunku i rozładunku obiektów w poszczególnych Instytucjach użyczających; 10. Zamawiający nie dokonywał podziału zamówienia na części Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Jednostkowy charakter zamówienia uniemożliwia jego podział. Ze względu na bezpieczeństwo obiektów, jeden podmiot musi odpowiadać zarówno za transport obiektów z Polski do Wielkiej Brytanii jak również za powrót obiektów do Polski
Vorherige Bekanntmachung: 32585-2025
Interne Kennung: EP.ZP.271.51.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia dotyczy usług społecznych, o których mowa w art. 359 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej Pzp. i prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o którym mowa w art. 132-139 Pzp, przy uwzględnieniu zapisów art. 360 Pzp, w zakresie: minimalnych terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub terminów składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79952100 Organisation von Kulturveranstaltungen, 79950000 Veranstaltung von Ausstellungen, Messen und Kongressen, 63524000 Vorbereitung von Beförderungspapieren, 79715000 Streifendienste
5. Los
Los: LOT-0001