199910-2026 - Wettbewerb
Polen – Behindertenfürsorgeleistungen – Świadczenie usług opieki wytchnieniowej w 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług opieki wytchnieniowej w 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest realizacja zadania polegającego na odciążeniu członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami, poprzez wspieranie ich w codziennych obowiązkach przez zapewnienie czasowego zastępstwa. Realizacja zadania jest współfinansowana ze środków Funduszu Solidarnościowego. Zamówienie należy wykonywać zgodnie z zasadami określonymi w Programie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka Wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2026 (dalej zwanym „Programem”), który stanowi załącznik nr 7 do SWZ. Usługi opieki wytchnieniowej przyznawane będą mieszkańcom Rudy Śląskiej - członkom rodzin lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad zamieszkującymi we wspólnym gospodarstwie domowym osobami niepełnosprawnymi, w tym dziećmi (zwanymi dalej Uczestnikami Programu), a świadczone ich podopiecznym, wskazanym Wykonawcy przez Zamawiającego. Usługi świadczone będę w formie pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością. Przewidywana, szacunkowa liczba osób korzystających z usług: 11 (3 dzieci między 2 a 16 rokiem życia i 8 osób posiadających orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważne). Liczba ta może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu w trakcie realizacji umowy. Usługi opieki wytchnieniowej świadczone będą w ramach pobytu dziennego. Ogólna liczba planowanych godzin usług opieki wytchnieniowej: 2520 z czego 600 dla dzieci. Szczegółowy opis zawiera III rozdział SWZ
Interne KennungCUS.260.5.2026.ZP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311200 Behindertenfürsorgeleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85312100 Betreuung in Tagesstätten
5. Los
LosLOT-0001
TitelŚwiadczenie usług opieki wytchnieniowej w 2026 roku
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający w ramach zamówienia przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji o którym mowa w art. 441 ustawy. 1) Zamówienia do udzielenia w ramach prawa opcji, polegać będą na powtórzeniu tych samych usług, które zostały opisane w zamówieniu podstawowym. – tj. Zamawiający w ramach opcji może zlecić wykonanie dodatkowych godzin świadczenia usług, o których mowa powyżej. 2) Maksymalna wartość zamówienia przewidzianego do udzielenia w ramach prawa opcji będzie stanowiła różnice pomiędzy kwotą 138.600.00 zł (stanowiącą wysokość środków przewidzianych na pokrycie kosztów wynagrodzenia opiekunów za wykonane usługi opieki wytchnieniowej), a wartością wynagrodzenia określonego w § 3 ust. 1a) umowy. 3) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku, gdy będzie dysponował wolnymi środkami (wyliczonymi zgodnie z pkt 2 powyżej) oraz, gdy ze względu na rzeczywiste zapotrzebowanie na usługi, będzie zachodziła potrzeba zlecenia wykonania dodatkowych usług. W szczególności, gdy przed upływem terminu na jaki umowa zostanie zawarta, Wykonawca zrealizuje usługi o równowartości wynagrodzenia wynikającego z oferty. 4) Zamówienie udzielone w ramach prawa opcji zostanie udzielone na takich samych warunkach cenowych (z zastosowaniem tych samych stawek jednostkowych za godzinę świadczenia usług oraz niezmienności wynagrodzenia za koszty obsługi Programu) jak zaoferowane przez Wykonawcę w zamówieniu podstawowym. W przypadku podwyższenia lub obniżenia stawek jednostkowych za usługi na podstawie postanowień § 7 projektowanych postanowień umowy (zał. nr 6 do SWZ) przed zastosowaniem prawa opcji, stosowane będą zmienione stawki. 5) Zlecenie wykonania dodatkowych usług w ramach zastosowania prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia przez Zamawiającego, określającego liczbę godzin, liczbę opiekunów oraz wartość o jaką zwiększone zostanie maksymalne wynagrodzenie, w ramach którego Wykonawca będzie zobowiązany wykonać dodatkowe usługi. Zamawiający zastrzega możliwość kilkukrotnego skorzystania z prawa opcji do wysokości maksymalnego wartości zamówienia, o której mowa w pkt 2. 6) Zastrzega się, iż prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) zaciąganego w momencie zawarcia umowy a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji.