200823-2026 - Ergebnis
Polen – Verschiedene medizinische Geräte und Produkte – Zakup wyposażenia medycznego i niemedycznego na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Lubaniu – część druga
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup wyposażenia medycznego i niemedycznego na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Lubaniu – część druga
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego i wyposażenia niemedycznego na potrzeby Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Zamawiającego wraz z montażem wyposażenia, instalacją urządzeń oraz szkoleniem personelu Zamawiającego w zakresie jego obsługi. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ oraz w „Opisie przedmiotu zamówienia”, stanowiącym Załącznik nr 4.1, nr 4.2, nr 4.3 do SWZ. 3. Przedmiot dostawy musi być fabrycznie nowy, dopuszczony do obrotu na polskim rynku i posiadać świadectwa atesty i certyfikaty, o ile wymagają tego powszechnie obowiązujące przepisy prawa. Przedmiot dostawy musi być kompletny, a także wolny od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych, dopuszczony do stosowania w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. 4. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga, aby oferowany produkt był zarejestrowany jako wyrób medyczny musi on spełniać wymogi ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 z dnia 2024.11.05) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych (Medical Devices Regulation) oraz posiadać wymagane przepisami prawa świadectwa rejestracji, atesty, certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające przedmiot zamówienia do obrotu i użytkowania na terenie Polski. 5.Zamawiający na realizację przedsięwzięcia (projekt pn. „Modernizacja infrastruktury i doposażenie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w celu zwiększenia bazy łóżkowej oraz podniesienia jakości świadczonych usług w NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu") uzyskał dofinansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”. W związku z powyższym Zamawiający informuje, że przedmiotowe postępowanie prowadzone jest z poszanowaniem zasad horyzontalnych, tj.: 1) zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, 2) zasady równości kobiet i mężczyzn, 3) zasady zrównoważonego rozwoju, 4) zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH). Zgodność projektu z zasadą DNSH oznacza, że jego realizacja nie powoduje istotnych negatywnych skutków dla żadnego z sześciu celów środowiskowych, o których mowa w rozporządzeniu UE 2020/852 (Taksonomia UE), przyczynia się do poprawy jakości opieki zdrowotnej przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu na środowisko. W związku z powyższym Wykonawca przyjmuje, że oferowany sprzęt (urządzenia medyczne i elektroniczne) będą wysokiej klasy energetycznej i będą zgodne z regulacjami środowiskowymi. Wszystkie urządzenia medyczne i elektroniczne będą posiadały: 1) aktualne certyfikaty CE, 2) etykiety energetyczne, zgodne z rozporządzeniami UE i krajowymi wymaganiami dotyczącymi efektywności energetycznej (m.in. zgodność z dyrektywą 2009/125/WE ws. ekoprojektu), 3) wysokie klasy energetyczne – zgodnie z zasadą DNSH. 6. Sprzęt i wyposażenie objęte przedmiotem zamówienia będzie możliwe do wykorzystania przez osoby niepełnosprawne na równych zasadach z innymi osobami.
Vorherige Bekanntmachung: 65194-2026
Interne Kennung: ZP/02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1_Łóżka szpitalne
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.1 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/02/2026_CZĘŚĆ_1
Haupteinstufung (cpv): 33192120 Krankenhausbetten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192100 Medizinische Betten
Los: LOT-0002
Titel: Część 2_Szafki przyłóżkowe
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/02/2026_CZĘŚĆ_2
Haupteinstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen, 39173000 Lagerungseinheiten
Los: LOT-0003
Titel: Część 3_Materace przeciwodleżynowe
Interne Kennung: ZP/02/2026_CZĘŚĆ_3
Haupteinstufung (cpv): 39143112 Matratzen
Los: LOT-0005
Titel: Część 5_Zestaw mebli medycznych
Interne Kennung: ZP/02/2026_CZĘŚĆ_5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen
Los: LOT-0008
Titel: Część 8_Zmywarka przemysłowa
Interne Kennung: ZP/02/2026_CZĘŚĆ_8
Haupteinstufung (cpv): 39713100 Geschirrspülmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42959000 Geschirrspülmaschinen, nicht für den Hausgebrauch
Los: LOT-0009
Titel: Część 9_Regały
Interne Kennung: ZP/02/2026_CZĘŚĆ_9
Haupteinstufung (cpv): 39141100 Schränke und Regale
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39130000 Büromöbel, 39173000 Lagerungseinheiten
Los: LOT-0010
Titel: Część 10_Zestaw mebli do gabinetu terapii zajęciowej
Interne Kennung: ZP/02/2026_CZĘŚĆ_10
Haupteinstufung (cpv): 39130000 Büromöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39141100 Schränke und Regale, 39173000 Lagerungseinheiten, 39143122 Kommoden, 39121200 Tische, 39112000 Stühle, 39141300 Geschirr- und Wäscheschränke