2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie gminy Baranów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu i zagospodarowaniu całej masy wytworzonych odpadów komunalnych zarówno zmieszanych jak i gromadzonych w sposób selektywny, powstałych i zebranych z nieruchomości zamieszkałych położonych w granicach administracyjnych gminy Baranów. 2. Świadczenie usług winno odbywać się: • bez względu na warunki atmosferyczne, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia takich technologii i rozwiązań organizacyjnych (m.in. sortowni, zakładów przetwarzania), które umożliwią osiągnięcie wymaganych poziomów, • zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa krajowego oraz wszelkimi przepisami i regulacjami miejscowymi właściwymi dla obszaru świadczenia usługi, w szczególności przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami, ochrony środowiska, transportu oraz wymaganiami sanitarnymi, • pojęcia i sformułowania używane w niniejszym OPZ mają znaczenie zgodne z przepisami o odpadach, w tym ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz ustawą o odpadach, • wszystkie dokumenty opisujące Przedmiot zamówienia (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami, projekt umowy) należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego. 3.Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej w celu zapoznania się z warunkami lokalnymi, specyfiką terenu Gminy i strukturą zabudowy w Gminie.
Interne Kennung: ZAPU.271.3.1.2026.MM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu i zagospodarowaniu całej masy wytworzonych odpadów komunalnych zarówno zmieszanych jak i gromadzonych w sposób selektywny, powstałych i zebranych z nieruchomości zamieszkałych położonych w granicach administracyjnych gminy Baranów. 2. Świadczenie usług winno odbywać się: • bez względu na warunki atmosferyczne, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia takich technologii i rozwiązań organizacyjnych (m.in. sortowni, zakładów przetwarzania), które umożliwią osiągnięcie wymaganych poziomów, • zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa krajowego oraz wszelkimi przepisami i regulacjami miejscowymi właściwymi dla obszaru świadczenia usługi, w szczególności przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami, ochrony środowiska, transportu oraz wymaganiami sanitarnymi, • pojęcia i sformułowania używane w niniejszym OPZ mają znaczenie zgodne z przepisami o odpadach, w tym ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz ustawą o odpadach, • wszystkie dokumenty opisujące Przedmiot zamówienia (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami, projekt umowy) należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego. 3.Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej w celu zapoznania się z warunkami lokalnymi, specyfiką terenu Gminy i strukturą zabudowy w Gminie.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Brak opcji