2. Verfahren
Verfahren
Titel: Herstel van de N:P-balans van in verleden geplagde Droge heide
Beschreibung: Het onderzoek richt zich op het herstel van de nutriëntenbalans in droge heide die in het verleden is geplagd. Eerder plagbeheer heeft weliswaar geleid tot een reductie van stikstof, maar ook tot versterkte fosforlimitatie en een verminderde beschikbaarheid van basische kationen, met negatieve gevolgen voor flora en fauna. Hierdoor zijn veel geplagde heidevegetaties soortenarm gebleven. P-additie, al dan niet gecombineerd met herstel van basische kationen, wordt gezien als een mogelijke opvolgmaatregel. De toepasbaarheid, effectiviteit en duurzaamheid hiervan zijn echter nog onvoldoende uitgewerkt. Het onderzoek moet inzicht bieden in: • De huidige status van stikstof, fosfor en buffering in geplagde en gechopperde droge heide; • De langetermijneffecten van P-additie en eventuele bufferherstelmaatregelen op bodem, vegetatie en fauna; • De omstandigheden waaronder P-additie effectief, veilig en duurzaam kan worden toegepast. Voor het onderzoek is maximaal €484.000 incl. btw (€400.000 excl. btw) beschikbaar.
Interne Kennung: UPN-2026-023-FA-DZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73000000 Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1