201000-2026 - Wettbewerb
Polen – Baumaterialien – Dostawa materiałów budowlanych na potrzeby PPDB Sp. z o.o. w ramach realizacji inwestycji w SP ZOZ w Sokółce (ZOL i Oddział Pediatryczny)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa materiałów budowlanych na potrzeby PPDB Sp. z o.o. w ramach realizacji inwestycji w SP ZOZ w Sokółce (ZOL i Oddział Pediatryczny)
BeschreibungDostawa materiałów budowlanych na potrzeby PPDB Sp. z o.o. w ramach realizacji inwestycji w SP ZOZ w Sokółce (ZOL i Oddział Pediatryczny). Zamówienie wynika z konieczności realizacji inwestycji uzyskanych w drodze udzielonych zamówień publicznych dla PPDB Sp. z o.o. z siedzibą w Sokółce, przy ul. Torowej 12. A. Modernizacja SPZOZ w Sokółce w ramach zadania: „Wysoka jakość usług medycznych w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w SPZOZ w Sokółce dzięki modernizacji infrastruktury i doposażeniu w nowoczesny sprzęt”, realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”; B. Modernizacja i doposażenie pomieszczeń SP ZOZ w Sokółce. Część 1. remont pomieszczeń w SP ZOZ w Sokółce w celu utworzenia Oddziału Pediatrycznego w systemie zaprojektuj i wybuduj. 1. Zamówienie obejmuje dostawę materiałów budowlanych na potrzeby PPDB Sp. z o.o. (fabrycznie nowych), posiadających wszelkie wymagane przepisami dopuszczenia do stosowania w budownictwie (znak „B”, „CE” oraz atesty i certyfikaty wskazane w poszczególnych pozycjach zamówienia). 2. Przedmiot zamówienia (każda pozycja asortymentowa) musi spełniać wymogi zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH – Do No Significant Harm), zgodnie z art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. Zasada ta obowiązuje w związku z finansowaniem zamówienia w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Zasada DNSH oznacza, że na żadnym etapie realizacji zamówienia – od produkcji, przez dostawę, użytkowanie, aż po ewentualną utylizację – nie może dojść do poważnej szkody dla celów środowiskowych UE, tj.: 1) Łagodzenie zmian klimatu, 2) Przystosowanie do zmian klimatu, 3) Zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi i morskimi, 4) Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ), 5) Zapobieganie zanieczyszczeniom i ich kontrola, 6) Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów.” 3. Zamówienie składa się z zamówienia podstawowego oraz zamówienia objętego prawem opcji. Zakres ilościowy i Wymagania ogólne zawiera – Tabela, stanowiąca załącznik do Opisu Przedmiotu zamówienia. 4. Dodatkowe wymagania realizacji zamówienia. 4.1. Przedmiot zamówienia ma być nowy, wolny od wad i uszkodzeń. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do Zamawiającego w terminie określonym w umowie na realizację przedmiotu zamówienia oraz SWZ. 4.2. Dostawy odbywać się będą sukcesywnie w miarę składanych zapotrzebowani przez Zamawiającego – czas reakcji od dnia złożenia zapotrzebowania zgodny z terminem wskazanym w ofercie Wykonawcy, nie dłuższy niż 5 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania. 4.3. Wraz z wydaniem przedmiotu zamówienia Wykonawca przekaże Zamawiającemu niezbędne dokumenty związane z przedmiotem zamówienia. 4.4. Komplet dokumentów – stanowiący w niniejszej umowie katalog otwarty w zależności od rodzaju poszczególnych realizowanych elementów przedmiotu dostawy, potwierdzających dopuszczenie przedmiotu dostawy do obrotu i jego parametry techniczne, tj. deklaracje właściwości użytkowych, deklaracje zgodności CE, atesty higieniczne, karty charakterystyki, karty charakterystyki substancji, CE (Oznaczenie CE) lub dokumenty równoważne, karty gwarancyjne producentów na poszczególne elementy przedmiotu zamówienia – Wykonawca przekaże Zamawiającemu przed dostawą (dokonaniem odbioru końcowego (częściowego – jeżeli dotyczy, w wymaganym zakresie). Zamawiającemu przysługują uprawnienia z tytułu rękojmi zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji producenta. 4.5. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na własny koszt w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Rozładunek we wskazanym przez Zamawiającego miejscu przy użyciu środków rozładunku Wykonawcy (np. HDS, wózek widłowy, wózek paletowy, winda samochodowa). 4.6. Miejsce dostawy przedmiotu zamówienia – Sokółka, ul. Torowa 12 (lub gen. Władysława Sikorskiego 40). 4.7. Odbiór przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności sprawdzenie zgodności przedmiotu zamówienia z wymaganiami opisu przedmiotu zamówienia i ofertą Wykonawcy. 4.8. Z czynności odbioru przedmiotu zamówienia sporządzony zostanie Protokół zdawczo-odbiorczy. 5. Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w Rozdziałach II. – III. SWZ (Specyfikacji Warunków Zamówienia).
Interne KennungPPDB.DZ-DK.Db.263.2.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44111000 Baumaterialien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44500000 Werkzeug, Schlösser, Schlüssel, Scharniere, Verbindungselemente, Ketten und Federn
5. Los
LosLOT-0001