2. Verfahren
Verfahren
Titel: Boligselskabet Viborg Amt
Beschreibung: Totalrådgivning
Interne Kennung: Totalrådgivning for Boligselskabet Viborg Amt i Engparken, Karup J
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Der henvises til udbudsdokumenterne
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Totalrådgivning for Boligselskabet Viborg Amt i Engparken, Karup J
Beschreibung: Totalrådgivningsaftalen indgås med henblik på totalrådgivning i forbindelse med, dels en større Landsbyggefonds støttet renovering, med i alt 60 boliger i 3 boligblokke, dels opførelsen af en mindre fortætning i et udstykket areal i den samme afdeling, med 7 stk. almene 1plans familieboliger (rækkehuse). Renoveringen omfatter primært klimaskærm, altaner, baderum, køkkener, tekniske installationer, ventilation og udearealer. De 60 boliger bevarer med den nuværende indretning. Renoveringen kræver genhusning af samtlige beboere i de 60 boliger. Begge delprojekter udbydes i hovedentreprise. Renoveringen gennemføres som et begrænset EUudbud med prækvalifikation, mens nybyggeriet gennemføres som en indbudt licitation.
Menge: 1 Stück