2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Branice
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Branice oraz ich zagospodarowanie w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, a także odbiorze i zagospodarowaniu masy odpadów komunalnych zebranych selektywnie od mieszkańców gminy Branice zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – zlokalizowany w miejscowości Wysoka, zgodnie z: - ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktami wykonawczymi, - ustawą o odpadach oraz aktami wykonawczymi, - ustawą Prawo ochrony środowiska oraz aktami wykonawczymi, - ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz aktami wykonawczymi, - ustawą o bateriach i akumulatorach oraz aktami wykonawczymi, - Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) i ustawą o ochronie danych osobowych, - zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Opolskiego, przyjętego Uchwałą Sejmiku Województwa Opolskiego Nr XXVII/306/2017 z dnia 28 marca 2017 r., zmienioną Uchwałą Sejmiku Województwa Opolskiego Nr XXIII/227/2020 z dnia 27 października 2020 r., - przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Branice przyjętego Uchwałą Rady Gminy Branice Nr XII/138/25 z dnia 10 lutego 2025 r.,
Vorherige Bekanntmachung: 95182-2025
Interne Kennung: BG.271.01.2025.BS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) oraz Specyfikacji Warunków Zamówienia. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 4. W postępowaniu mają zastosowanie przepisy rozporządzenia Rady Unii Europejskiej z dnia 8 kwietnia 2022 r. (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507 ze zm.) w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w art. 7 ust. 1 przywołanej ustawy. 5. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania Zamawiający wezwanie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia dokumentu, o którym mowa w Rozdziale X ust. 2 pkt 1 Specyfikacji Warunków Zamówienia, oraz podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale X ust. 2 pkt 2 lit. a-b Specyfikacji Warunków Zamówienia. 6. Zamawiający wymaga zatrudnienia osób na podstawie stosunku pracy. W ramach przedmiotu świadczenia zamawiający wskazuje następujące czynności, których realizacja musi następować w ramach umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1976 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1040, z późn. zm.) – czynności w zakresie transportu odpadów, odbioru odpadów, w tym załadunku i wyładunku odpadów przez cały okres realizacji zamówienia. 7. Wykonawca, którego oferta została wybrana, jest zobowiązany przed zawarciem umowy do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zwanego dalej „zabezpieczeniem”, w wysokości 5% ceny całkowitej brutto (zamówienia podstawowego) podanej w ofercie. Szczegółowe informacje dot. zabezpieczenia należytego wykonania umowy znajdują się w rozdziale XXI SWZ. 8. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach wskazanych we Wzorze Umowy. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 p.z.p. oraz wskazanym we wzorze umowy. 9. Administratorem danych osobowych jest Gmina Branice, ul. Słowackiego 3, 48-140 Branice. Dokładne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się z Rozdziale II Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: BG.271.08.2024.BS
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji opisanego w art. 441 ustawy PZP.