2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji do obiektów Gminy Miasto Boguszów-Gorce oraz podmiotów wskazanych w SWZ w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w Załączniku nr 6 do SWZ (załącznik nr 1 do umowy) – Opis przedmiotu zamówienia. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi: 976 563 kWh zamówienia podstawowego. 2. Zamawiający posiada jedną mikroinstalację rozliczaną na zasadzie net metering. zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Wykonawca jest zobowiązany do rozliczenie tego PPE na zasadach net metering. 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Opisie Przedmiotu zamówienia, tj. w Załączniku nr 6 do SWZ (załącznik nr 1 do umowy), zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – Załącznik nr 7 do SWZ. 4. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne, ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy oraz zgodnie z wydanymi do tych ustawy przepisami wykonawczymi, w szczególności z rozporządzaniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Powyższe przepisy dotyczą sposobu kalkulacji, rozliczeń oraz parametrów jakościowych dostarczanej energii elektrycznej. 5. Sprzedawcą rezerwowym jest: Tauron Sprzedaż sp. z o.o. 6. Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy pełnomocnictwa do: 6.1. Powiadomienia właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zawarciu umowy kompleksowej energii elektrycznej oraz o planowanym terminie rozpoczęcia sprzedaży energii elektrycznej, 6.2. Złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu dotychczas obowiązującej umowy kompleksowej dla punktów poboru energii elektrycznej zawartych w załączniku nr 1 do umowy oraz nowych punktów poboru, 6.3. Reprezentowania Zamawiającego w kontaktach z dotychczasowym Sprzedawcą energii elektrycznej lub Operatorem Systemu Dystrybucji w sprawach związanych z procesem zmiany Sprzedawcy dotyczy punktów poboru zamieszczonych w załączniku nr 1 do umowy (Załącznik nr 6 do SWZ), 6.4. Reprezentowania Zamawiającego w kontaktach z Operatorem Systemu Dystrybucji w sprawach związanych z procesem zgłoszeniem Sprzedawcy dla nowych punktów poboru energii elektrycznej, na które Zamawiający otrzymał od OSD numer umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej. 7. Obowiązujące umowy kompleksowe/sprzedaży energii elektrycznej z dotychczasowymi sprzedawcami energii elektrycznej dla punktów poboru energii elektrycznej zawartych w Załączniku nr 6 do SWZ zawarte są na czas określony, a dokładny opis dla każdego z punktów PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania obecnej umowy/ okres wypowiedzenia”. 8. W Załączniku nr 6 do SWZ informacyjnie wskazano aktualne parametry (grupa taryfowa/moce umowne), które mogą podlegać zmianie w trakcie trwania umowy energii elektrycznej. 9. W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości energii elektrycznej zamówienia podstawowego podanego w powyższym punkcie III.1. SWZ w zakresie do 20%: 9.1. zwiększenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały opisane w § 1 ust. 2 pkt 3 Projektowanych postanowień umowy wg Załącznika nr 7 do SWZ, 9.2. zmniejszenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie, w zakresie i sposobie opisanym w § 1 ust. 2 pkt 4 Projektowanych postanowień umowy wg Załącznika nr 7 do SWZ. 10. Zamawiający ma prawo w okresie obowiązywania Umowy do zmiany grup taryfowych, mocy umownej dla poszczególnych PPE określonych w załączniku nr 1 do Umowy (Załącznik nr 6 do SWZ) po uprzednim uzgodnieniu warunków technicznych dokonania tych zmian z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, zwanym dalej OSD. 11. Zamawiający przekaże Wykonawcy wyłonionemu w niniejszym postępowaniu niezbędne dane i dokumenty do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy, niezwłocznie po podpisaniu umowy. 12. Zamawiający zawrze dwie umowy na kompleksową na dostawę energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji z wyłonionym w niniejszym postępowaniu. 13. Umowa z wyłonionym Wykonawcą zostanie podpisana w formie pisemnej, drogą korespondencyjną lub w formie elektronicznej.
Vorherige Bekanntmachung: 692834-2025
Interne Kennung: ZP.271.11.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001