See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup nowych maszyn i urządzeń wraz z oprogramowaniem tworzących zintegrowany system w ramach rolnictwa 4.0 oraz zakup cyfrowych narzędzi mobilnych wraz z oprogramowaniem do bieżącej obsługi, monitoringu i analizy danych w ramach rolnictwa 4.0.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup nowych maszyn i urządzeń wraz z oprogramowaniem tworzących zintegrowany system w ramach rolnictwa 4.0 oraz zakup cyfrowych narzędzi mobilnych wraz z oprogramowaniem do bieżącej obsługi, monitoringu i analizy danych w ramach rolnictwa 4.0. Dostawa realizowana jest w ramach realizacji przedsięwzięcia dofinansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach inwestycji A1.4.1. "Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu" w obszarze: "wsparcie dla jednostek doradztwa rolniczego w zakresie unowocześnienia bazy dydaktycznej i demonstracyjnej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0.". W niniejszym postępowaniu Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Częścią zamówienia jest dostawa poszczególnych maszyn rolniczych i urządzeń wraz z oprogramowaniem. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 9 części, w tym: a) Część I zamówienia – Pneumatyczny siewnik punktowy, 6 rzędów ze zbiornikiem na dozowanie nawozu i mikronawozu, zarządzany przez ISOBUS dostosowany do wymogów rolnictwa 4.0; b) Część II zamówienia – Rozsiewacz nawozu o poj. od 500 do 1500 l z wbudowaną wagą i zarządzaniem zmiennym nawożeniem przez system ISOBUS dostosowany do rolnictwa 4.0; c) Część III zamówienia – Oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem z licencją na okres min. 4 lat; d) Część IV zamówienia – Ciągnik rolniczy, 6 cylindrowy o mocy znamionowej 150 - 170 KM z systemem prowadzenia RTK, z ramką telematyczną i ISOBUS, jako źródło napędu do siewnika punktowego oraz rozsiewacza do nawozu zarządzanych przez ISOBUS e) Część V zamówienia – Przystosowanie posiadanego kombajnu zbożowego w system GPS z prowadzeniem równoległym oraz w system do mapowania plonu i wilgotności dostosowanych do wymogów rolnictwa 4.0 wraz z montażem i uruchomieniem; f) Część VI zamówienia – Oprogramowanie umożliwiające zapis mapowanego plonu z 4 letnią licencją (dot. kombajnu zbożowego); g) Część VII zamówienia – Tablet o przekątnej ekranu od 10' do 12', wyposażony w pamięć wbudowaną od 50 GB do 100 GB; h) Część VIII zamówienia – Dron rozpoznawczy wyposażony w kamerę multispektralną umożliwiającą wykonywanie mapowania wraz z wyposażeniem dostosowanym do rolnictwa 4.0; i) Część IX zamówienia – Oprogramowanie do przetwarzania danych z drona rozpoznawczego z dożywotnią licencją. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1 do umowy – odpowiednio dla części (umowa stanowi zał. nr 9 do SWZ). Wykonawca może złożyć ofertę w odniesieniu do jednej części zamówienia lub wszystkich części zamówienia. Zamawiający nie wprowadza ograniczenia dotyczącego maksymalnej liczby części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienia jednemu Wykonawcy. Wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces charakteryzujący produkty lub dostarczane usługi przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy lub ,,równoważne”. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych rozwiązań równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wszystkie wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art.226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Wykonawca udzieli instruktarzu obsługi dla operatora po dostarczeniu przedmiotu zamówienia. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia na okres wskazany w ofercie liczony od dnia podpisania przez Strony protokołu zdawczo – odbiorczego oraz zapewni autoryzowany serwis gwarancyjny. Wykonawca dokona na swój koszt przeglądów okresowych sprzętu w okresie gwarancji. Koszty wszystkich płynów, części oraz materiałów eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu niezbędnych i koniecznych do prawidłowego wykonania przeglądów okresowych pokrywa Zamawiający. Przeglądy gwarancyjne będą dokonywane na miejscu użytkowania sprzętu przez Zamawiającego, koszt dojazdu ponosi Wykonawca. W okresie obowiązywania gwarancji wszystkie koszty napraw w tym dojazd na miejsce użytkowania sprzętu, koszt obsługi, koszt materiałów i części zamiennych, za wyjątkiem materiałów i części eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu ponosi Wykonawca. Maksymalny czas reakcji serwisu z przedstawieniem propozycji usunięcia awarii od momentu zgłoszenia do 24 godzin. Maksymalny czas do usunięcia awarii wynosi 5 dni roboczych. W przypadku braku możliwości naprawy w ciągu tego terminu Wykonawca dostarczy w miejsce pracy uszkodzonego przedmiotu zamówienia inny o podobnej charakterystyce pracy. Wykonawca na swój koszt ubezpieczy przedmiot zamówienia na czas załadunku, transportu i rozładunku. Wykonawca dokona we własnym zakresie rozładunku przedmiotu zamówienia. Wykonawca w obecności Zamawiającego dokona pierwszego uruchomienia przedmiotu zamówienia. Z odbioru przedmiotu zamówienia zostanie sporządzony protokół odbioru, który będzie podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT.
Interne Kennung: DG.261.7.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 16130000 Sä-, Pflanz- oder Versetzmaschinen, 16141000 Düngemittelstreuer, 48420000 Softwarepaket für das Facility-Management und Softwarepaketreihe, 30237475 Elektrische Sensoren, 30213200 Tablettcomputer, 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pneumatyczny siewnik punktowy, 6 rzędów ze zbiornikiem na dozowanie nawozu i mikronawozu, zarządzany przez ISOBUS dostosowany do wymogów rolnictwa 4.0
Beschreibung: Przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji minimalny 2025r. Wszystkie maszyny i urządzenia muszą być kompatybilne ze sobą i powiązane z oferowanymi oprogramowaniami, spełniając przy tym wymogi rolnictwa 4.0. Podczas dostawy maszyn, urządzeń oraz oprogramowania musi zostać wykonane pierwsze uruchomienie w celu przedstawienia sprawności technicznej poszczególnych przedmiotów zamówienia. W przypadku przystosowania kombajnu do wymogów rolnictwa 4.0, muszą być zamontowane wszystkie czujniki oraz GPS do prowadzenia równoległego Wymagane minimalne parametry: - Maszyna kompatybilna z systemem ISOBUS - 6 rzędów, rama teleskopowa - Znaczniki śladów składane hydraulicznie - Koła szerokie - Napęd dmuchawy od WOM od 800 do 1000 obr/min - Centralny system dystrybucji powietrza - Sekcja wysiewająca talerzowa ze zbiornikiem na nasiona od 50 do 70l - Tylna rolka dociskowa typu V 25 – 50 mm - Koło dociskowe pośrednie - Usuwacz brył na rząd - Elektryczny napęd sekcji wysiewających - Kontrola optyczna sekcji wysiewających - Rozstaw rzędów 45-80cm regulowany hydraulicznie co 5cm - Specjalny tunel do drobnych nasion - Tarcze wysiewające do kukurydzy, rzepaku - Radarowy czujnik prędkości - Centralny zbiornik na nawóz o pojemności od 500 do 1000 l - Hydrauliczny napęd dla nawożenia oraz czujnik rezerwy nawozu w zbiorniku - Redlica nawozowa talerzowa - Pneumatyczne wspomaganie wysiewu nawozu dla wszystkich rzędów - Możliwość aplikacji mikrogranulatu - Siewnik dostosowany do wymogów rolnictwa 4.0 - Możliwość zmiennego wysiewu na podstawie map aplikacyjnych - Rok produkcji : 2025 lub nowszy Do maszyn i urządzeń Wykonawca dołączy w języku polskim: a) Książkę gwarancyjną. b) Instrukcję obsługi w języku polskim. c) Inne dokumenty wymagane przepisami prawa polskiego. - Instruktarz obsługi dla operatora po dostarczeniu przedmiotu zamówienia - Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia na okres wskazany w ofercie liczony od dnia podpisania przez Strony protokołu zdawczo – odbiorczego oraz zapewni autoryzowany serwis gwarancyjny. - Wykonawca dokona na swój koszt przeglądów okresowych sprzętu w okresie gwarancji. Koszty wszystkich płynów, części oraz materiałów eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu niezbędnych i koniecznych do prawidłowego wykonania przeglądów okresowych pokrywa Zamawiający. Przeglądy gwarancyjne będą dokonywane na miejscu użytkowania sprzętu przez Zamawiającego, koszt dojazdu ponosi Wykonawca. - W okresie obowiązywania gwarancji wszystkie koszty napraw w tym dojazd na miejsce użytkowania sprzętu, koszt obsługi, koszt materiałów i części zamiennych, za wyjątkiem materiałów i części eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu ponosi Wykonawca. - Maksymalny czas reakcji serwisu z przedstawieniem propozycji usunięcia awarii od momentu zgłoszenia do 24 godzin. - Maksymalny czas do usunięcia awarii wynosi 5 dni roboczych. W przypadku braku możliwości naprawy w ciągu tego terminu Wykonawca dostarczy w miejsce pracy uszkodzonego przedmiotu zamówienia inny o podobnej charakterystyce pracy. - Wykonawca na swój koszt ubezpieczy przedmiot zamówienia na czas załadunku, transportu i rozładunku. - Wykonawca dokona we własnym zakresie rozładunku przedmiotu zamówienia - Wykonawca w obecności Zamawiającego dokona pierwszego uruchomienia przedmiotu zamówienia - Z odbioru przedmiotu zamówienia zostanie sporządzony protokół odbioru, który będzie podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT. Uwaga! Wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces charakteryzujący produkty lub dostarczane usługi przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy lub ,,równoważne”. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych rozwiązań równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wszystkie wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art.226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16130000 Sä-, Pflanz- oder Versetzmaschinen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia w ramach opcji (prawa opcji).
Los: LOT-0002
Titel: Rozsiewacz nawozu o poj. od 500 do 1500 l z wbudowaną wagą i zarządzaniem zmiennym nawożeniem przez system ISOBUS dostosowany do rolnictwa 4.0
Beschreibung: Przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji minimalny 2025r. Wszystkie maszyny i urządzenia muszą być kompatybilne ze sobą i powiązane z oferowanymi oprogramowaniami, spełniając przy tym wymogi rolnictwa 4.0. Podczas dostawy maszyn, urządzeń oraz oprogramowania musi zostać wykonane pierwsze uruchomienie w celu przedstawienia sprawności technicznej poszczególnych przedmiotów zamówienia. W przypadku przystosowania kombajnu do wymogów rolnictwa 4.0, muszą być zamontowane wszystkie czujniki oraz GPS do prowadzenia równoległego Wymagane minimalne parametry: - Maszyna kompatybilna z systemem ISOBUS - Pojemność zbiornika bazowa od 500 do 1200 l - Szerokość robocza od 12 (zależy od właściwości fizycznych nawozu) - WOM ze sprzęgłem - Dwa płaskie dyski wysiewające - Osiem łopatek na dysku - Szerokość robocza podzielona na jednometrowe sekcje - Ręczna regulacja szerokości z poziomu komputera lub automatyczna przy użyciu sygnału GPS - Dozowanie niezależne od prędkości jazdy - Możliwość zmiennego wysiewu na podstawie map aplikacyjnych - Waga – min. 4 czujniki i 1 referencyjny - Rozłączanie elektroniczne połowy rozsiewacza - Wysiew graniczny - Pokrywa zbiornika - Kółka parkingowe z ramą - Zestaw do opróżniania zbiornika - Rozsiewacz dostosowany do wymogów rolnictwa 4.0 - Komputer sterujący z anteną GPS i licencje do automatycznej kontroli sekcji i zmiennego dawkowania w oparciu o mapy aplikacyjne. - Rok produkcji : 2025 lub nowszy Do maszyn i urządzeń Wykonawca dołączy w języku polskim: a) Książkę gwarancyjną. b) Instrukcję obsługi w języku polskim. c) Inne dokumenty wymagane przepisami prawa polskiego. - Instruktarz obsługi dla operatora po dostarczeniu przedmiotu zamówienia - Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia na okres wskazany w ofercie liczony od dnia podpisania przez Strony protokołu zdawczo – odbiorczego oraz zapewni autoryzowany serwis gwarancyjny. - Wykonawca dokona na swój koszt przeglądów okresowych sprzętu w okresie gwarancji. Koszty wszystkich płynów, części oraz materiałów eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu niezbędnych i koniecznych do prawidłowego wykonania przeglądów okresowych pokrywa Zamawiający. Przeglądy gwarancyjne będą dokonywane na miejscu użytkowania sprzętu przez Zamawiającego, koszt dojazdu ponosi Wykonawca. - W okresie obowiązywania gwarancji wszystkie koszty napraw w tym dojazd na miejsce użytkowania sprzętu, koszt obsługi, koszt materiałów i części zamiennych, za wyjątkiem materiałów i części eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu ponosi Wykonawca. - Maksymalny czas reakcji serwisu z przedstawieniem propozycji usunięcia awarii od momentu zgłoszenia do 24 godzin. - Maksymalny czas do usunięcia awarii wynosi 5 dni roboczych. W przypadku braku możliwości naprawy w ciągu tego terminu Wykonawca dostarczy w miejsce pracy uszkodzonego przedmiotu zamówienia inny o podobnej charakterystyce pracy. - Wykonawca na swój koszt ubezpieczy przedmiot zamówienia na czas załadunku, transportu i rozładunku. - Wykonawca dokona we własnym zakresie rozładunku przedmiotu zamówienia - Wykonawca w obecności Zamawiającego dokona pierwszego uruchomienia przedmiotu zamówienia - Z odbioru przedmiotu zamówienia zostanie sporządzony protokół odbioru, który będzie podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT. Uwaga! Wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces charakteryzujący produkty lub dostarczane usługi przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy lub ,,równoważne”. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych rozwiązań równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wszystkie wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art.226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16141000 Düngemittelstreuer
Los: LOT-0003
Titel: Oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem z licencją na okres min. 4 lat
Beschreibung: Przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji minimalny 2025r. Wszystkie maszyny i urządzenia muszą być kompatybilne ze sobą i powiązane z oferowanymi oprogramowaniami, spełniając przy tym wymogi rolnictwa 4.0. Podczas dostawy maszyn, urządzeń oraz oprogramowania musi zostać wykonane pierwsze uruchomienie w celu przedstawienia sprawności technicznej poszczególnych przedmiotów zamówienia. W przypadku przystosowania kombajnu do wymogów rolnictwa 4.0, muszą być zamontowane wszystkie czujniki oraz GPS do prowadzenia równoległego Wymagane minimalne parametry: - Zarządzanie danymi z ISOBUS i Task Controller - Import i analiza danych z terminali ( np. John Deere, Trimble, AG Leader, Claas, Fendt itp.) - Możliwość wymiany danych między poszczególnymi maszynami ( ciągnik, siewnik, rozsiewacz) - Zarządzanie działkami i dokumentacją polową - Licencja na oprogramowanie udzielana jest na okres czterech (4) lat, począwszy od daty jej aktywacji. W ramach tego okresu Licencjobiorca ma prawo do: • Pełnego korzystania z oprogramowania zgodnie z jego przeznaczeniem. • Wszystkich aktualizacji i poprawek wydawanych w tym czasie, obejmujących nowe funkcjonalności, poprawki błędów oraz ulepszenia bezpieczeństwa. • Wsparcia technicznego i konsultacji w zakresie użytkowania oprogramowania zgodnie z obowiązującymi zasadami Licencjodawcy. - Integracja z innymi systemami Do oprogramowania Wykonawca dołączy w języku polskim: a) Instrukcję obsługi w języku polskim. b) Inne dokumenty wymagane przepisami prawa polskiego. - Instruktarz obsługi dla operatora po dostarczeniu przedmiotu zamówienia - Wykonawca w obecności Zamawiającego dokona pierwszego uruchomienia przedmiotu zamówienia - Z odbioru przedmiotu zamówienia zostanie sporządzony protokół odbioru, który będzie podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT. Uwaga! Wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces charakteryzujący produkty lub dostarczane usługi przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy lub ,,równoważne”. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych rozwiązań równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wszystkie wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art.226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48420000 Softwarepaket für das Facility-Management und Softwarepaketreihe
Los: LOT-0004
Titel: Ciągnik rolniczy, 6 cylindrowy o mocy znamionowej 150 - 170 KM z systemem prowadzenia RTK, z ramką telematyczną i ISOBUS, jako źródło napędu do siewnika punktowego oraz rozsiewacza do nawozu zarządzanych przez ISOBUS
Beschreibung: Przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji minimalny 2025r. Wszystkie maszyny i urządzenia muszą być kompatybilne ze sobą i powiązane z oferowanymi oprogramowaniami, spełniając przy tym wymogi rolnictwa 4.0. Podczas dostawy maszyn, urządzeń oraz oprogramowania musi zostać wykonane pierwsze uruchomienie w celu przedstawienia sprawności technicznej poszczególnych przedmiotów zamówienia. W przypadku przystosowania kombajnu do wymogów rolnictwa 4.0, muszą być zamontowane wszystkie czujniki oraz GPS do prowadzenia równoległego Wymagane minimalne parametry: - Liczba cylindrów 6 - Pojemność silnika minimalna 6 000 cm3 - Moc silnika znamionowa od 150 do 170 KM - Napęd 4x4 - Koła przednie o rozmiarze minimalnym 500 mm R 28 - Koła tylne o rozmiarze minimalnym 600 mm R 38 - Minimalnie 3 prędkości wałka WOM 540, 540 eco i 1000 - Tylny zaczep górny automatyczny przesuwny i dolny zaczep rolniczy - Przekładnia z możliwością płynnych i bezpośrednich zmian przełożeń - Amortyzowana oś przednia - Układ kierowniczy hydrauliczny z system automatycznego prowadzenia GPS - Pompa hydrauliczna o wydatku od 120 do 180 l/min - min. 4 pary wyjść hydraulicznych z tyłu i 1 z przodu - Kabina amortyzowana - Klimatyzacja automatyczna - Przedni TUZ o udźwigu minimalnym 3000 kg - Tylny TUZ o udźwigu minimalnym 7000 kg - Pełna obsługa ISOBUS ( terminal + gniazda z tyłu i przodu) - Centralny wyświetlacz do obsługi podłączonych maszyn za pomocą ISOBUS - Wyświetlacz o minimalnej przekątnej 12,0 cala - Odbiornik GPS z korekcją sygnału RTK ( dokładność +/-2,5 cm) oraz bramką telematyczną - Modem do przesyłania i synchronizowania danych o maszynie i zabiegach w czasie rzeczywistym - Licencja TC i VR na pełny dostęp do oprogramowania ciągnika na minimum 4 lata - Ciągnik dostosowany do wymogów rolnictwa 4.0 - Rok produkcji : 2025 lub nowszy Do ciągnika Wykonawca dołączy w języku polskim: a) Książkę gwarancyjną. b) Instrukcję obsługi w języku polskim. c) Kartę pojazdu. d) Książkę przeglądów serwisowych. e) Wyciąg ze świadectwa homologacji typu pojazdu lub świadectwa zgodności WE dla pojazdu wraz z oświadczeniem producenta/importera potwierdzającym dane pojazdu nie zawarte w certyfikacie, a niezbędne do zarejestrowania pojazdu. f) Dokument potwierdzający emisja spalin zgodna z normą EU stage V lub obowiązującą w dniu dostawy. g) Inne dokumenty wymagane przepisami prawa polskiego. - Instruktarz obsługi dla operatora po dostarczeniu przedmiotu zamówienia - Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia na okres wskazany w ofercie liczony od dnia podpisania przez Strony protokołu zdawczo – odbiorczego oraz zapewni autoryzowany serwis gwarancyjny. - Wykonawca dokona na swój koszt przeglądów okresowych sprzętu w okresie gwarancji. Koszty wszystkich płynów, części oraz materiałów eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu niezbędnych i koniecznych do prawidłowego wykonania przeglądów okresowych pokrywa Zamawiający. Przeglądy gwarancyjne będą dokonywane na miejscu użytkowania sprzętu przez Zamawiającego, koszt dojazdu ponosi Wykonawca. - W okresie obowiązywania gwarancji wszystkie koszty napraw w tym dojazd na miejsce użytkowania sprzętu, koszt obsługi, koszt materiałów i części zamiennych, za wyjątkiem materiałów i części eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu ponosi Wykonawca. - Maksymalny czas reakcji serwisu z przedstawieniem propozycji usunięcia awarii od momentu zgłoszenia do 24 godzin. - Maksymalny czas do usunięcia awarii wynosi 5 dni roboczych. W przypadku braku możliwości naprawy w ciągu tego terminu Wykonawca dostarczy w miejsce pracy uszkodzonego przedmiotu zamówienia inny o podobnej charakterystyce pracy. - Wykonawca na swój koszt ubezpieczy przedmiot zamówienia na czas załadunku, transportu i rozładunku. - Wykonawca dokona we własnym zakresie rozładunku przedmiotu zamówienia - Wykonawca w obecności Zamawiającego dokona pierwszego uruchomienia przedmiotu zamówienia - Z odbioru przedmiotu zamówienia zostanie sporządzony protokół odbioru, który będzie podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT. Uwaga! Wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces charakteryzujący produkty lub dostarczane usługi przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy lub ,,równoważne”. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych rozwiązań równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wszystkie wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art.226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część nr 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren
Los: LOT-0005
Titel: Przystosowanie posiadanego kombajnu zbożowego w system GPS z prowadzeniem równoległym oraz w system do mapowania plonu i wilgotności dostosowanych do wymogów rolnictwa 4.0 wraz z montażem i uruchomieniem
Beschreibung: Przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji minimalny 2025r. Wszystkie maszyny i urządzenia muszą być kompatybilne ze sobą i powiązane z oferowanymi oprogramowaniami, spełniając przy tym wymogi rolnictwa 4.0. Podczas dostawy maszyn, urządzeń oraz oprogramowania musi zostać wykonane pierwsze uruchomienie w celu przedstawienia sprawności technicznej poszczególnych przedmiotów zamówienia. W przypadku przystosowania kombajnu do wymogów rolnictwa 4.0, muszą być zamontowane wszystkie czujniki oraz GPS do prowadzenia równoległego Posiadany kombajn – Class Avero 160, rok produkcji: 2018, nr seryjny: 56000068, Wymagane minimalne parametry: - Przystosowanie kombajnu Class Avero 160 do mapowania plonu - Uzbrojenie kombajnu w wilgotnościomierz - Uzbrojenie kombajnu w wagę - Uzbrojenie kombajnu w system GPS z prowadzeniem równoległym wraz z korektą sygnału - Urządzenie do mapowania w czasie rzeczywistym - Przystosowanie kombajnu do wymogów rolnictwa 4.0 Do maszyn i urządzeń Wykonawca dołączy w języku polskim: a) Książkę gwarancyjną. b) Instrukcję obsługi w języku polskim. c) Inne dokumenty wymagane przepisami prawa polskiego. - Instruktarz obsługi dla operatora po dostarczeniu przedmiotu zamówienia - Dostarczenie przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego -Wykonawca w obecności Zamawiającego dokona pierwszego uruchomienia przedmiotu zamówienia - Z odbioru przedmiotu zamówienia zostanie sporządzony protokół odbioru, który będzie podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT. - Wykonawca dokona na swój koszt przeglądów okresowych sprzętu w okresie gwarancji. Koszty wszystkich części oraz materiałów eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu niezbędnych i koniecznych do prawidłowego wykonania przeglądów okresowych pokrywa Zamawiający. Przeglądy gwarancyjne będą dokonywane na miejscu użytkowania sprzętu przez Zamawiającego, koszt dojazdu ponosi Wykonawca. - W okresie obowiązywania gwarancji wszystkie koszty napraw w tym dojazd na miejsce użytkowania sprzętu, koszt obsługi, koszt materiałów i części zamiennych, za wyjątkiem materiałów i części eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu ponosi Wykonawca. Uwaga! Wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces charakteryzujący produkty lub dostarczane usługi przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy lub ,,równoważne”. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych rozwiązań równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wszystkie wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art.226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część nr 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237475 Elektrische Sensoren
Los: LOT-0006
Titel: Oprogramowanie umożliwiające zapis mapowanego plonu z 4 letnią licencją (dot. kombajnu zbożowego)
Beschreibung: Przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji minimalny 2025r. Wszystkie maszyny i urządzenia muszą być kompatybilne ze sobą i powiązane z oferowanymi oprogramowaniami, spełniając przy tym wymogi rolnictwa 4.0. Podczas dostawy maszyn, urządzeń oraz oprogramowania musi zostać wykonane pierwsze uruchomienie w celu przedstawienia sprawności technicznej poszczególnych przedmiotów zamówienia. W przypadku przystosowania kombajnu do wymogów rolnictwa 4.0, muszą być zamontowane wszystkie czujniki oraz GPS do prowadzenia równoległego Wymagane minimalne parametry: - Licencja na oprogramowanie udzielana jest na okres czterech (4) lat, począwszy od daty jej aktywacji. W ramach tego okresu Licencjobiorca ma prawo do: • Pełnego korzystania z oprogramowania zgodnie z jego przeznaczeniem. • Wszystkich aktualizacji i poprawek wydawanych w tym czasie, obejmujących nowe funkcjonalności, poprawki błędów oraz ulepszenia bezpieczeństwa. • Wsparcia technicznego i konsultacji w zakresie użytkowania oprogramowania zgodnie z obowiązującymi zasadami Licencjodawcy. - Oprogramowanie umożliwiające przetwarzanie danych zebranych przez czujniki w kombajnie (wilgotnościomierz, wagę i GPS) do tworzenia map plonowania. - Możliwość przesyłania danych do oprogramowania do zarządzania gospodarstwem. Do oprogramowania Wykonawca dołączy w języku polskim: a) Instrukcję obsługi w języku polskim. b) Inne dokumenty wymagane przepisami prawa polskiego. - Instruktarz obsługi po dostarczeniu przedmiotu zamówienia - Dostarczenie przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego - Wykonawca w obecności Zamawiającego dokona pierwszego uruchomienia przedmiotu zamówienia - Z odbioru przedmiotu zamówienia zostanie sporządzony protokół odbioru, który będzie podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT. Uwaga! Wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces charakteryzujący produkty lub dostarczane usługi przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy lub ,,równoważne”. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych rozwiązań równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wszystkie wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art.226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Tablet o przekątnej ekranu od 10' do 12', wyposażony w pamięć wbudowaną od 50 GB do 100 GB
Beschreibung: Przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji minimalny 2025r. Wszystkie maszyny i urządzenia muszą być kompatybilne ze sobą i powiązane z oferowanymi oprogramowaniami, spełniając przy tym wymogi rolnictwa 4.0. Podczas dostawy maszyn, urządzeń oraz oprogramowania musi zostać wykonane pierwsze uruchomienie w celu przedstawienia sprawności technicznej poszczególnych przedmiotów zamówienia. W przypadku przystosowania kombajnu do wymogów rolnictwa 4.0, muszą być zamontowane wszystkie czujniki oraz GPS do prowadzenia równoległego Wymagane minimalne parametry: - System operacyjny: Android lub iPadOS - Przekątna ekranu od 10’ do 12’ - Wbudowana pamięć RAM od 8 GB do 12 GB - Pojemność dysku od 50 GB do 100 GB - Wyświetlacz IPS lub OLED - Łączność i moduły: Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, modem 4G LTE lub 5G, moduł Bluetooth Do maszyn i urządzeń Wykonawca dołączy w języku polskim: a) Książkę gwarancyjną. b) Instrukcję obsługi w języku polskim. c) Inne dokumenty wymagane przepisami prawa polskiego. - Dostarczenie przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego - Wykonawca w obecności Zamawiającego dokona pierwszego uruchomienia przedmiotu zamówienia - Z odbioru przedmiotu zamówienia zostanie sporządzony protokół odbioru, który będzie podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT. Uwaga! Wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces charakteryzujący produkty lub dostarczane usługi przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy lub ,,równoważne”. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych rozwiązań równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wszystkie wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art.226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część nr 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213200 Tablettcomputer
Los: LOT-0008
Titel: Dron rozpoznawczy wyposażony w kamerę multispektralną umożliwiającą wykonywanie mapowania wraz z wyposażeniem dostosowanym do rolnictwa 4.0
Beschreibung: Przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji minimalny 2025r. Wszystkie maszyny i urządzenia muszą być kompatybilne ze sobą i powiązane z oferowanymi oprogramowaniami, spełniając przy tym wymogi rolnictwa 4.0. Podczas dostawy maszyn, urządzeń oraz oprogramowania musi zostać wykonane pierwsze uruchomienie w celu przedstawienia sprawności technicznej poszczególnych przedmiotów zamówienia. W przypadku przystosowania kombajnu do wymogów rolnictwa 4.0, muszą być zamontowane wszystkie czujniki oraz GPS do prowadzenia równoległego Wymagane minimalne parametry: Dron umożliwiający wykonywanie map : - pokrycia terenu - stanu zdrowotnego i fazy rozwoju roślin - zawartości barwników roślinnych - indeksów wegetacyjnych ( NDVI, NDRE, ENDVI, SAVI, MCARI, GDVI itp.) - mapy rozkładu temperatur powierzchni czynnej - mapy wilgotności wierzchniej warstwy gleby - ortofotomozaiki - mapy DSM - Zestaw 4 akumulatorów - Ładowarka - Pomoc techniczna oraz aktualizację - Dron dostosowany do wymogów rolnictwa 4.0 - Rok produkcji : 2025 lub nowszy Do maszyn i urządzeń Wykonawca dołączy w języku polskim: a) Książkę gwarancyjną. b) Instrukcję obsługi w języku polskim. c) Inne dokumenty wymagane przepisami prawa polskiego. - Instruktarz obsługi dla operatora po dostarczeniu przedmiotu zamówienia - Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia na okres wskazany w ofercie liczony od dnia podpisania przez Strony protokołu zdawczo – odbiorczego oraz zapewni autoryzowany serwis gwarancyjny. - Wykonawca dokona na swój koszt przeglądów okresowych sprzętu w okresie gwarancji. Koszty wszystkich płynów, części oraz materiałów eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu niezbędnych i koniecznych do prawidłowego wykonania przeglądów okresowych pokrywa Zamawiający. Przeglądy gwarancyjne będą dokonywane na miejscu użytkowania sprzętu przez Zamawiającego, koszt dojazdu ponosi Wykonawca. - W okresie obowiązywania gwarancji wszystkie koszty napraw w tym dojazd na miejsce użytkowania sprzętu, koszt obsługi, koszt materiałów i części zamiennych, za wyjątkiem materiałów i części eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu ponosi Wykonawca. - Maksymalny czas reakcji serwisu z przedstawieniem propozycji usunięcia awarii od momentu zgłoszenia do 24 godzin. - Maksymalny czas do usunięcia awarii wynosi 5 dni roboczych. W przypadku braku możliwości naprawy w ciągu tego terminu Wykonawca dostarczy w miejsce pracy uszkodzonego przedmiotu zamówienia inny o podobnej charakterystyce pracy. - Wykonawca na swój koszt ubezpieczy przedmiot zamówienia na czas załadunku, transportu i rozładunku. - Wykonawca w obecności Zamawiającego dokona pierwszego uruchomienia przedmiotu zamówienia - Z odbioru przedmiotu zamówienia zostanie sporządzony protokół odbioru, który będzie podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT. Uwaga! Wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces charakteryzujący produkty lub dostarczane usługi przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy lub ,,równoważne”. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych rozwiązań równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wszystkie wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art.226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Częśc nr 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge
Los: LOT-0009
Titel: Oprogramowanie do przetwarzania danych z drona rozpoznawczego z dożywotnią licencją
Beschreibung: Przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji minimalny 2025r. Wszystkie maszyny i urządzenia muszą być kompatybilne ze sobą i powiązane z oferowanymi oprogramowaniami, spełniając przy tym wymogi rolnictwa 4.0. Podczas dostawy maszyn, urządzeń oraz oprogramowania musi zostać wykonane pierwsze uruchomienie w celu przedstawienia sprawności technicznej poszczególnych przedmiotów zamówienia. W przypadku przystosowania kombajnu do wymogów rolnictwa 4.0, muszą być zamontowane wszystkie czujniki oraz GPS do prowadzenia równoległego Wymagane minimalne parametry: - Licencja na oprogramowanie udzielana jest dożywotnio, począwszy od daty jej aktywacji. W ramach tego okresu Licencjobiorca ma prawo do: • Pełnego korzystania z oprogramowania zgodnie z jego przeznaczeniem. • Wszystkich aktualizacji i poprawek wydawanych w tym czasie, obejmujących nowe funkcjonalności, poprawki błędów oraz ulepszenia bezpieczeństwa. • Wsparcia technicznego i konsultacji w zakresie użytkowania oprogramowania zgodnie z obowiązującymi zasadami Licencjodawcy. - Przetwarzanie danych z drona : - stanu zdrowotnego i fazy rozwoju roślin - zawartości barwników roślinnych - Indeksów wegetacyjnych ( NDVI, NDRE, ENDVI, SAVI, MCARI, GDVI itp.) - Mapy rozkładu temperatur powierzchni czynnej - Mapy wilgotności wierzchniej warstwy gleby - Ortofotomozaiki - Mapy DSM - Przesyłanie danych do oprogramowania do zarządzania gospodarstwem Do oprogramowania Wykonawca dołączy w języku polskim: a) Instrukcję obsługi w języku polskim. b) Inne dokumenty wymagane przepisami prawa polskiego. - Wykonawca w obecności Zamawiającego dokona pierwszego uruchomienia przedmiotu zamówienia - Z odbioru przedmiotu zamówienia zostanie sporządzony protokół odbioru, który będzie podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT. Uwaga! Wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces charakteryzujący produkty lub dostarczane usługi przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy lub ,,równoważne”. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych dla nazwanych materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia z zachowaniem ich wymogów w zakresie jakości i funkcjonalności. Przedstawione parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego i będą stanowiły podstawę oceny ewentualnych rozwiązań równoważnych. Materiały przed wbudowaniem będą przedstawione Zamawiającemu do akceptacji. W przypadku przywołania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1-3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wszystkie wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art.226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Interne Kennung: Część nr 9
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia w ramach opcji (prawa opcji)