2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji na potrzeby Gminy Kostrzyn i jej jednostek organizacyjnych na okres 12 miesięcy”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji na potrzeby Gminy Kostrzyn i jej jednostek organizacyjnych na okres 12 miesięcy do obiektów wymienionych w załączniku nr 4 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (wykaz punktów poboru energii elektrycznej). 2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 4 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia, w tym nazwy i lokalizacje obiektów, prognozowane zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie obowiązywania umowy, rodzaje taryf, moc umowną, miejsce dostarczania oraz niezbędne dane do zawarcia umowy). Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umownych – Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. — Prawo energetyczne, ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy oraz zgodnie z wydanymi do tych ustaw przepisami wykonawczymi, w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra klimatu i środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania, kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną oraz Rozporządzeniu Ministra klimatu i środowiska z dnia 11 listopada 2020 r. w Sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Powyższe przepisy dotyczą sposobu kalkulacji, rozliczeń oraz parametrów jakościowych dostarczanej energii elektrycznej. 4. Wykonawca jest zobowiązany posiadać obowiązujące przez cały okres realizacji niniejszego zamówienia umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), tj. ENEA OPERATOR Sp. z o.o. działającym na terenie Zamawiającego, umożliwiające zawarcie skutecznych umów oraz kompleksową dostawę i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OSD do punktów poboru energii elektrycznej, określonych w Załączniku nr 4 do SWZ. UWAGA! Zamawiający zastrzega, iż wyżej wymienione umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego OSD Wykonawca winien posiadać na dzień składania ofert lub najpóźniej w dniu rozpoczęcia kompleksowej dostawy i świadczenia usług energii elektrycznej.
Vorherige Bekanntmachung: 744720-2025
Interne Kennung: RF.272.1.29.2025.FZ1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0003