202293-2026 - Ergebnis
Polen – Heizöl – DOSTAWA OLEJU OPAŁOWEGO LEKKIEGO L-1
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDOSTAWA OLEJU OPAŁOWEGO LEKKIEGO L-1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 250 m³ oleju opałowego wg PN - C - 96024:2020-12 do celów energetycznych dla 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań. Olej opałowy musi spełniać następujące parametry: - wartość opałowa MJ/kg – min 42,00 - temperatura zapłonu – min 56ºC max. 61oC - zawartość siarki % (m/m) – max 0,1 - temperatura krzepnięcia ºC – nie wyższa niż -20ºC - gęstość w temp. 15º C kg/m³ – max 860
Vorherige Bekanntmachung99447-2026
Interne KennungZP 7/II/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Ze względu na warunki pogodowe obecna umowa na dostawę oleju zakończ się w m. marcu. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zapewnienia ogrzewania w budynkach 31 Baza Lotnictwa Taktycznego oraz jednostek za zaopatrzeniu. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców, bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji , gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
LosLOT-0001
Titelolej
BeschreibungWykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy stanowiącym zał. nr 4 do SWZ.Zamawiający wymaga dostarczenia przez Wykonawcę do każdej dostawy certyfikatu jakości partii dostawy. Certyfikat powinien być wystawiony przez producenta lub laboratorium posiadające akceptację PCA. Najpóźniej w dniu pierwszej dostawy, Wykonawca przekaże Zamawiającemu kartę charakterystyki produktu, zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 25 lutego 2011r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U.2022 poz. 1816 z późn. zm.) oraz aktualną kserokopię legalizacji „odmierzacza” dla każdej cysterny, którą będzie dostarczane paliwo potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną Zamawiający będzie żądał złożenia JEDNOLITEGO EUROPEJSKIEGO DOKUMENTU ZAMÓWIENIA potwierdzającego spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia na dzień składania ofert wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona – sporządzonego zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Sporządzony, dokument należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Dokument składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowania. UWAGA: Zamawiający informuje, iż na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu określonych w Rozdziale VIII SWZ, Zamawiający nie żąda od Wykonawców złożenia podmiotowych środków dowodowych. W tym zakresie dowodem jest oświadczenie Wykonawcy zawarte w treści formularza JEDZ w części IV Kryteria kwalifikacji w pkt. A i C. Po dokonaniu oceny ofert, Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych, 2.1. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia: 2.1.1INFORMACJA Z KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO w zakresie: - art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2.1.2OŚWIADCZENIA WYKONAWCY, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, O BRAKU PRZYNALEŻNOŚCI DO TEJ SAMEJ GRUPY KAPITAŁOWEJ w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024r. poz. 1616 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. 2.1.3OŚWIADCZENIA wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: 1)art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, 2)art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, 3)art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, 4)art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. 2.1.4. OŚWIADCZENIE wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014 ORAZ ART. 7 UST. 1 USTAWY o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, które Zamawiający przewidział w rozdz. VII pkt. 5 SWZ, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ. 3.Zamawiający, zgodnie z procedurą opisaną w art. 139 ustawy Pzp przewiduje odwróconą kolejność oceny - najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Ofertę należy złożyć, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Oferta pod rygorem nieważności winna być sporządzona w języku polskim w postaci elektronicznej, podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym (w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014r., w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylające dyrektywę 1999/93/WE) przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy w obrocie gospodarczym, zgodnie z aktem rejestracyjnym oraz wymogami ustawowymi lub przez ustawowego pełnomocnika.
Interne Kennung1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp do 100% ilości zamówienia podstawowego. Warunki zastosowania opcji zawiera Projekt Umowy – załącznik 4 do SWZ