202531-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Schlammentsorgung – Bortskaffelse af spildevandsslam
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBortskaffelse af spildevandsslam
BeschreibungDen samlede opgave omfatter i hovedtræk bortskaffelse af overskudsslam fra Ordregivers renseanlæg i Viborg, Bjerringbro, Karup, Bjerregrav, Karup, Skals, Fiskbæk, Trevad, Løvel, Vammen og Ulbjerg.
Interne Kennung453490
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513900 Schlammentsorgung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513800 Schlammbehandlung, 90513600 Schlammbeseitigung, 90513700 Schlammtransport
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenOrdregiver har herudover option på forlængelse af aftalen på uændrede vilkår i op til 3 gange 12 måneder.