See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH W RAMACH ZADANIA PN. „PRZEBUDOWA MOSTU TCZEWSKIEGO – ETAP II”
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na obiekcie mostowym, wpisanym do rejestru zabytków, w zakresie realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa Mostu Tczewskiego – etap II”, polegających na dokończeniu etapu IIA, z wyłączeniem przebudowy dojazdu oraz zagospodarowania terenu przy moście od strony Tczewa. W ramach wcześniejszych prac związanych z przebudową mostu tczewskiego zrealizowany został całościowo etap I oraz częściowo etap IIA. Szczegółowy zakres robót objętych niniejszym zamówieniem określają: • Załącznik Nr 11 do SWZ – Wyszczególnienie robót • Załącznik Nr 12 do SWZ – Zestawienie dokumentacji projektowej • Załącznik Nr 13 do SWZ – Zestawienie wymagań przy zadaniu i obowiązujących dokumentów 4.2 Zamawiający zwraca uwagę, iż cały obiekt mostu tczewskiego wpisany jest do rejestru zabytków nieruchomych – decyzją Pomorskiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku nr A-1705 z dnia 7.10.2016 r. Początkowy wpis obejmował trzy środkowe przęsła wraz z filarami – wpis nr A-1210. W związku z powyższym wszelkie zmiany względem zatwierdzonego projektu budowlanego oraz wydanych decyzji konserwatorskich, wymagają zatwierdzenia u Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Obecnie trwa procedura wykreślenia części obiektu tj. przęsła nr 3 mostu drogowego (ESTB) w Tczewie - Lisewie, z rejestru zabytków. 4.3 Adres obiektu, na którym prowadzone będą roboty budowlane (dotyczy całego zadania inwestycyjnego) pn. „Przebudowa Mostu Tczewskiego”: most drogowy na rzece Wiśle, łączący miejscowości Tczew i Lisewo, będący przedłużeniem ulicy Jana z Kolna (od strony Tczewa). Działki o numerach ewidencyjnych: 165, 166 (obecnie 266/3), 187/2, 188/2, 195/2, 201, 229/1, obręb 7, Tczew. 4.4 Przęsło ESTB ma zostać przeniesione i czasowo składowane na działkach w okolicach mostu (dz.ewid. nr 186/2, obręb 7; dz.ewid. nr 181/26, obręb 7, Tczew). Dla wyżej wymienionych działek Zamawiający uzyskał zgodę właściciela nieruchomości oraz umowę dzierżawy i użyczenia na czasowe składowanie przęsła ESTB mostu tczewskiego stanowiącego zabytek nieruchomy wpisany do rejestru zabytków. Uwaga: Działki o nr 165, 166 (obecnie 266/3), 187/2, 188/2, 195/2, 201 są w dyspozycji Zamawiającego, natomiast działka o nr 229/1 jest w dyspozycji Wojewody Pomorskiego, w związku z powyższym uzyskano dwa pozwolenia na budowę – Starosty Powiatowego oraz Wojewody Pomorskiego. Realizacja przedmiotu zamówienia w zakresie dokończenia etapu IIA obejmuje działki o numerach ewidencyjnych 165, 187/2, 188/2 oraz 229/1. 4.5 Zamawiający zastrzega sobie prawo do dysponowania nieruchomością, na której prowadzone będą roboty budowlane. 4.6 Warunki prowadzenia robót: 4.6.1 Wymagania dotyczące zasad prowadzenia robót i realizacji budowy podane są w Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz w pozostałych dokumentach wskazanych w pkt 4.1 SWZ. 4.6.2 Wykonawca, w trakcie wykonywania robót budowalnych, będzie musiał posiadać lub dysponować miejscem z pozwoleniem na utylizację materiałów rozbiórkowych. 4.6.3 Zamówienie będzie realizowane zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym robót sporządzonym przez Wykonawcę i przedłożonym do zatwierdzenia przez Zamawiającego, przed rozpoczęciem robót budowlanych. 4.6.4 Wykonawca musi we własnym zakresie wypełniać obowiązki narzucone w dokumentacji projektowej. W przypadku, gdy na mocy odpowiednich przepisów któryś z obowiązków będzie musiał być wykonany wyłącznie przez Zamawiającego, obowiązkiem Wykonawcy będzie przygotowanie i przeprowadzenie kompletnej procedury mającej na celu wywiązanie się z tego obowiązku, a rola Zamawiającego ograniczy się wyłącznie do podjęcia decyzji lub podpisania odpowiednich dokumentów / protokołów. 4.6.5 Jeżeli Wykonawca uzna, że jakiekolwiek rozwiązania zawarte w projekcie są niezgodne z aktualnie obowiązującymi normami lub dokumentami prawnymi, to musi poinformować o tym fakcie Zamawiającego i Inspektora nadzoru inwestorskiego, do dalszych decyzji z tym związanych. 4.7 Do obowiązków Wykonawcy w ramach przedmiotu zamówienia należeć będzie w szczególności: 4.7.1 Wykonanie wszystkich robót towarzyszących wynikających z technologii robót. 4.7.2 Wykonanie wszystkich niezbędnych projektów technologicznych wynikających z dokumentacji projektowej oraz technologii wykonywanych robót oraz ich akceptacji u Inspektora Nadzoru przed rozpoczęciem robót. 4.7.3 Uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień wynikających z dokumentacji projektowej oraz technologii wykonywanych robót. 4.7.4 Zabezpieczenie placu budowy w sposób trwały i bezpieczny, przed osobami trzecimi, także w czasie przerw technologicznych. Ustalenie stałego nadzoru osobowego w miejscu zagrożenia wypadkiem osób przypadkowych. 4.7.5 Zabezpieczenie i trwałe oznakowanie placu budowy. 4.7.6 Wykonanie pomiarów wykonawczych i powykonawczych wymaganych przepisami, dokumentacją projektową i STWiORB. 4.7.7 Uzgodnienie z użytkownikami odpowiednich nieruchomości miejsc poboru prądu i wody dla potrzeb budowy. Wykonawca musi w razie potrzeby przewidzieć założenie podliczników do rozliczenia kosztów zużycia prądu i wody na czas trwania robót budowlanych oraz koszty z tym związane. Wykonawca musi być przygotowany na to, że nie będzie możliwości technicznych korzystania z sieciowego zaopatrzenia w prąd i wodę. W związku z powyższym musi przewidzieć możliwość zorganizowania we własnym zakresie zaopatrzenie placu budowy w media (własne generatory prądu, beczkowozy z wodą). 4.7.8 Doprowadzenie do stanu pierwotnego terenu, które zostały mu udostępnione na czas prowadzenia robót budowalnych. 4.7.9 Wykonywania niezbędnych badań wymaganych dokumentacją projektową i wymaganiami Inspektora nadzoru, w celu udokumentowania odpowiedniej jakości i parametrów technicznych wykonanych prac. 4.7.10 Wprowadzenie i uzgodnienia niezbędnych projektów organizacji ruchu tymczasowej i docelowej. cd. w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 199038-2025
Interne Kennung: ZP.272.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 3.2 W niniejszym postępowaniu zostanie zastosowana procedura, o której mowa w art. 139 ust. 1 Ustawy (tzw. procedura odwrócona). 3.2.1 Zamawiający w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie przejdzie do kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 3.2.2 Zgodnie z zapisami art. 139 ust. 2 Ustawy, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy w formie JEDZ. W myśl tego przepisu Zamawiający będzie żądał przedmiotowego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 3.11 Zgodnie z art. 257 Ustawy, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na obiekcie mostowym, wpisanym do rejestru zabytków, w zakresie realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa Mostu Tczewskiego – etap II”, polegających na dokończeniu etapu IIA, z wyłączeniem przebudowy dojazdu oraz zagospodarowania terenu przy moście od strony Tczewa. W ramach wcześniejszych prac związanych z przebudową mostu tczewskiego zrealizowany został całościowo etap I oraz częściowo etap IIA. Szczegółowy zakres robót objętych niniejszym zamówieniem określają: • Załącznik Nr 11 do SWZ – Wyszczególnienie robót • Załącznik Nr 12 do SWZ – Zestawienie dokumentacji projektowej • Załącznik Nr 13 do SWZ – Zestawienie wymagań przy zadaniu i obowiązujących dokumentów 4.2 Zamawiający zwraca uwagę, iż cały obiekt mostu tczewskiego wpisany jest do rejestru zabytków nieruchomych – decyzją Pomorskiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku nr A-1705 z dnia 7.10.2016 r. Początkowy wpis obejmował trzy środkowe przęsła wraz z filarami – wpis nr A-1210. W związku z powyższym wszelkie zmiany względem zatwierdzonego projektu budowlanego oraz wydanych decyzji konserwatorskich, wymagają zatwierdzenia u Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 4.3 Adres obiektu, na którym prowadzone będą roboty budowlane (dotyczy całego zadania inwestycyjnego) pn. „Przebudowa Mostu Tczewskiego”: most drogowy na rzece Wiśle, łączący miejscowości Tczew i Lisewo, będący przedłużeniem ulicy Jana z Kolna (od strony Tczewa). Działki o numerach ewidencyjnych: 165, 166 (obecnie 266/3), 187/2, 188/2, 195/2, 201, 229/1, obręb 7, Tczew. 4.4 Przęsło ESTB ma zostać przeniesione i czasowo składowane na działkach w okolicach mostu (dz.ewid. nr 186/2, obręb 7; dz.ewid. nr 181/26, obręb 7, Tczew). Dla wyżej wymienionych działek Zamawiający uzyskał zgodę właściciela nieruchomości oraz umowę dzierżawy i użyczenia na czasowe składowanie przęsła ESTB mostu tczewskiego stanowiącego zabytek nieruchomy wpisany do rejestru zabytków. Uwaga: Działki o nr 165, 166 (obecnie 266/3), 187/2, 188/2, 195/2, 201 są w dyspozycji Zamawiającego, natomiast działka o nr 229/1 jest w dyspozycji Wojewody Pomorskiego, w związku z powyższym uzyskano dwa pozwolenia na budowę – Starosty Powiatowego oraz Wojewody Pomorskiego. Realizacja przedmiotu zamówienia w zakresie dokończenia etapu IIA obejmuje działki o numerach ewidencyjnych 165, 187/2, 188/2 oraz 229/1. 4.5 Zamawiający zastrzega sobie prawo do dysponowania nieruchomością, na której prowadzone będą roboty budowlane. 4.6 Warunki prowadzenia robót: 4.6.1 Wymagania dotyczące zasad prowadzenia robót i realizacji budowy podane są w Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz w pozostałych dokumentach wskazanych w pkt 4.1 SWZ. 4.6.2 Wykonawca, w trakcie wykonywania robót budowalnych, będzie musiał posiadać lub dysponować miejscem z pozwoleniem na utylizację materiałów rozbiórkowych. 4.6.3 Zamówienie będzie realizowane zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym robót sporządzonym przez Wykonawcę i przedłożonym do zatwierdzenia przez Zamawiającego, przed rozpoczęciem robót budowlanych. 4.6.4 Wykonawca musi we własnym zakresie wypełniać obowiązki narzucone w dokumentacji projektowej. W przypadku, gdy na mocy odpowiednich przepisów któryś z obowiązków będzie musiał być wykonany wyłącznie przez Zamawiającego, obowiązkiem Wykonawcy będzie przygotowanie i przeprowadze-nie kompletnej procedury mającej na celu wywiązanie się z tego obowiązku, a rola Zamawiającego ograniczy się wyłącznie do podjęcia decyzji lub podpisania odpowiednich dokumentów / protokołów. 4.6.5 Jeżeli Wykonawca uzna, że jakiekolwiek rozwiązania zawarte w projekcie są niezgodne z aktualnie obowiązującymi normami lub dokumentami prawnymi, to musi poinformować o tym fakcie Zamawiającego i Inspektora nadzoru inwestorskiego, do dalszych decyzji z tym związanych. 4.7 Do obowiązków Wykonawcy w ramach przedmiotu zamówienia należeć będzie w szczególności: 4.7.1 Wykonanie wszystkich robót towarzyszących wynikających z technologii robót. 4.7.2 Wykonanie wszystkich niezbędnych projektów technologicznych wynikających z dokumentacji projektowej oraz technologii wykonywanych robót oraz ich akceptacji u Inspektora Nadzoru przed rozpoczęciem robót. 4.7.3 Uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień wynikających z dokumentacji projektowej oraz technologii wykonywanych robót. 4.7.4 Zabezpieczenie placu budowy w sposób trwały i bezpieczny, przed osobami trzecimi, także w czasie przerw technologicznych. Ustalenie stałego nadzoru osobowego w miejscu zagrożenia wypadkiem osób przypadkowych. 4.7.5 Zabezpieczenie i trwałe oznakowanie placu budowy. 4.7.6 Wykonanie pomiarów wykonawczych i powykonawczych wymaganych przepisami, dokumentacją projektową i STWiORB. 4.7.7 Uzgodnienie z użytkownikami odpowiednich nieruchomości miejsc poboru prądu i wody dla potrzeb budowy. Wykonawca musi w razie potrzeby przewidzieć założenie podliczników do rozliczenia kosztów zużycia prądu i wody na czas trwania robót budowlanych oraz koszty z tym związane. Wykonawca musi być przygotowany na to, że nie będzie możliwości technicznych korzystania z sieciowego zaopatrzenia w prąd i wodę. W związku z powyższym musi przewidzieć możliwość zorganizowania we własnym zakresie zaopatrzenie placu budowy w media (własne generatory prądu, beczkowozy z wodą). 4.7.8 Doprowadzenie do stanu pierwotnego terenu, które zostały mu udostępnione na czas prowadzenia robót budowalnych. 4.7.9 Wykonywania niezbędnych badań wymaganych dokumentacją projektową i wymaganiami Inspektora nadzoru, w celu udokumentowania odpowiedniej jakości i parametrów technicznych wykonanych prac. 4.7.10 Wprowadzenie i uzgodnienia niezbędnych projektów organizacji ruchu tymczasowej i docelowej. 4.8 Wykonawca może wykorzystać teren przyległy do przyczółka mostowego w maksymalnych granicach określonych zgodnie z załączonym rysunkiem pn. Granica terenu (...) - cd. w SWZ
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 44212120 Konstruktionen für Brücken, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233250 Belagarbeiten, außer Fahrbahnen, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 34922100 Straßenmarkierungen