See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników chemicznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników chemicznych do siedziby Zamawiającego tj. do siedziby Leśnego Banku Genów Kostrzyca mieszczącej się w Miłkowie, 58-535 Miłków 300. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 PZP. Przedmiot zamówienia został podzielony na VIII niżej opisanych części, zwanych dalej Pakietami. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres zamówienia przewidzianego w SWZ dla tego Pakietu.
Interne Kennung: SG.270.6.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odczynniki do sekwencjonowania
Beschreibung: 1 Termostabilna polimeraza DNA „hot start” do przeprowadzania reakcji PCR PlatinumTM Taq DNA Polimerase firmy Invitrogen (nr kat. 10966034) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - termostabilna polimeraza DNA “hot start” do PCR; - dzięki termostabilnym przeciwciałom monoklonalnym, polimeraza Taq jest nieaktywna aż do początkowego etapu denaturacji PCR, zapobiegając wydłużaniu niespecyficznych starterów I poprawiając wydajność produktu; - polimeraza ma niezależna do matrycy aktywność końcowej transferazy, która dodaje 3’-deoksydenozynę do końców produktu i ma aktywność egzonukleazy 5’→3’; - opakowanie zawiera: • 1x 120 µl Platinum TaqDNA Polymerase; • 3 x 1,25 ml 10x PCR Buffer (bez MgCl2); • 1 x 1 ml 50 mM MgCl2; • 1 x 1,3 ml KB Extander - przechowywanie w temp. -10°C do -30°C; - opakowanie pozwala na przeprowadzenie nie mniej niż 600 reakcji. op. 2 2 Zestaw do enzymatycznego doczyszczania produktu namnażania DNA w sekwencjonowaniu metodą Sangera ExoSAP-II Express PCR Product Clean-Up firmy Thermo Fisher Scientific (nr kat. 75001.4X.1.ML) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw do enzymatycznego oczyszczania produktu po PCR; - odczynnik składa się z dwóch enzymów hydrolitycznych: zmodyfikowanej egzonukleazy I i alkalicznej fosfatazy krewetkowej (SAP) w specjalnym buforze; - czas trwania: 5 minut; - odzysk 100% produktu PCR, niezależnie od długości amplikonu; - można używać do pojedynczych probówek oraz do płytek 96-dołkowych; - eliminuje użycie kolumn lub kulek; - opakowanie wystarcza na przeprowadzenie 2000 reakcji. op. 1 3 Zestaw do doczyszczania DNA przed sekwencjonowaniem metodą Sangera BigDye XTerminator Purification Kit firmy Thermo Fisher Scientific (nr kat. 4376487) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw zawiera wszystkie komponenty do przeprowadzenia nie mniej niż 1000 reakcji doczyszczania produktu po kopiowaniu DNA w sekwencjonowaniu metodą Sangera); - umożliwia bezpośrednie doczyszczanie produktu bez konieczności kilkukrotnego przenoszenia mieszaniny; - stabilizuje produkt przed rozpoczęciem analizy (do 48h w temperaturze pokojowej); - możliwość jednoczesnego użycia komponentów (premiks); - całkowity czas oczyszczania – nie dłuższy niż 45 min.; - zawiera co najmniej: • roztwór wyłapujący niezwiązane terminatory i sole (odpowiednik XTerminator Solution); • roztwór wspomagający działanie roztworu wyłapującego i stabilizujący produkt (odpowiednik SAM Solution); - kompatybilność z modułami programu DataCollection 4.0 firmy Life Technologies (seria modułów Fast); - produkt po doczyszczaniu nadaje się do sekwencjonowania w analizatorach genetycznych 3130 i 3500 Genetic Analyzer; - możliwość bezpośredniego przeprowadzenia elektroforezy zpłytki - z doczyszczonym produktem; - możliwość użycia w stosowanych w laboratorium protokołach bez konieczności optymalizacji; - użycie zestawu pozwala na uzyskanie odczytów powtarzalnych i porównywalnych z odczytami wygenerowanymi z użyciem BigDye XTerminator Purification Kit firmy Thermo Fisher Scientific opakowanie umożliwia przeprowadzenie nie mniej niż 1000 reakcji. op. 1 Warunki dodatkowe do Pakietu I: a. Okres ważności minimum 6 do 12 miesięcy od daty dostarczenia; b. Dostawa jednorazowa; c. Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualne karty charakterystyki- w języku polskim, zgodne z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce.
Interne Kennung: Pakiet nr I
Los: LOT-0002
Titel: Odczynniki do oczyszczania PCR przed sekwencjonowaniem
Beschreibung: 1 Zestaw do szybkiego enzymatycznego oczyszczania produktu po PCR ExoCIP Rapid firmy New England Biolabs (nr kat. E1050L) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw do enzymatycznego oczyszczania produktu po PCR; - zestaw składa się z dwóch enzymów: termolabilnej egzonukleazy I i termolabilnej fosfatazy jelitowej cielęcej (CIP); - czas trwania: 5 minut; - można używać do pojedynczych probówek oraz do płytek 96-dołkowych; - eliminuje użycie kolumn lub kulek; - opakowanie wystarcza na przeprowadzenie 400 reakcji. op. 2 Warunki dodatkowe do Pakietu II: 1) Okres ważności minimum 6 do 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Dostawa jednorazowa; 3) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualne karty charakterystyki- w języku polskim, zgodne z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce.
Interne Kennung: Pakiet nr II
Los: LOT-0003
Titel: Odczynniki do oczyszczania kwasów nukleinowych
Beschreibung: 1 Zestaw do jednoetapowego oczyszczania produktu po PCR Exo-Bap Mix firmy EurX (nr kat. E1012-02) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw do jednoetapowego oczyszczania produktu PCR; - zestaw zawiera kompozycję dwóch enzymów, termo-wrażliwej alkalicznej fosfatazy oraz Egzonukleazy I w specjalnie skomponowanym buforze do przechowywania; - czas trwania: 30 minut; - wszystkie składniki wolne od zanieczyszczeń RNA, DNA endonuklez 3’-egzonukleaz oraz RNaz i DNaz; - można używać do pojedynczych probówek oraz do płytek 96-dołkowych; - eliminuje użycie kolumn lub kulek; - opakowanie wystarcza na przeprowadzenie 500 reakcji. op. 2. Warunki dodatkowe do Pakietu III: 1) Okres ważności minimum 6 do 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Dostawa jednorazowa; 3) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualne karty charakterystyki- w języku polskim, zgodne z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce.
Interne Kennung: Pakiet nr III
Los: LOT-0004
Titel: Barwnik do elektroforezy żelowej
Beschreibung: 1 Barwnik do wybarwiania żeli Midori Green firmy Nippon (nr kat. MG04) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - nietoksyczny i niekancerogenny; - cechuje się wysoką czułością w stosunku do bardzo małych fragmentów oraz niskim poziomem tła; - Emituje zielone światło po związaniu z DNA lub RNA; - wystarczy dodać 4-6 µl barwnika na 100 ml agarozy; - 1 ml wystarcza na ok. 17-25 L żelu agarozowego. op. 1. Warunki dodatkowe do Pakietu IV: 1) Okres ważności minimum 6 do 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Dostawa jednorazowa; 3) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualne karty charakterystyki- w języku polskim, zgodne z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce.
Interne Kennung: Pakiet nr IV
Los: LOT-0005
Titel: Zestaw odczynników do przeprowadzenia reakcji multipleks PCR
Beschreibung: 1 Mieszanina reakcyjna do przeprowadzania reakcji PCR Zestaw QIAGEN Multiplex PCR Kit (1000) firmy Qiagen (numer kat. 206145) lub równoważny. Równoważność polega na dostarczeniu zestawu o następujących parametrach: zawiera składniki w ilościach pozwalających na przeprowadzenie 1000 reakcji PCR w objętości 50 ul; - 1 x 25 ml QIAGEN Multiplex PCR Master Mix zapewniający osiągnięcie stężenia 3 mM MgCl2 w mieszaninie reakcyjnej; - Q-Solution 5x stężony, 1x10,0 ml; - RNAse-Free Water 1 x 20 ml; - polimeraza Taq niewykazująca aktywności w temperaturze pokojowej (HotStarTaq DNA); - mieszanina buforowana układem KCl i (NH4)2SO4; - możliwość zamrożenia zestawu w celu wydłużenia jego przydatności do użycia; - zestaw kompletny, tj. zawiera wszystkie reagenty niezbędne do przeprowadzenia PCR po dodaniu markerów i matrycy (HotStarTaq® DNA Polymerase, Multiplex PCR Buffer, dNTP Mix); - użycie zestawu pozwala na wykonywanie PCR w multipleksach opracowanych na QIAGEN Multiplex PCR Kit (1000) firmy Qiagen (numer kat. 206145) bez konieczności optymalizacji. op. 2 Warunki dodatkowe do Pakietu V: a. Okres ważności od 3 do 6 miesięcy od daty dostarczenia; b. Realizacja dostawy w dwóch częściach, na podstawie zamówień wysłanych mailowo przez Zamawiającego; c. Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualne karty charakterystyki- w języku polskim, zgodne z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce.
Interne Kennung: Pakiet nr V
Los: LOT-0006
Titel: Zestaw do oczyszczania DNA sekwencyjnego w formacie płytki 96-dołkowej
Beschreibung: 1 Zestaw do doczyszczania (w formacie płytki 96-dołkowej) produktu namnażania DNA w sekwencjonowaniu metodą Sangera ZR-96 DNA Sequencing Clean-up Kit firmy Zymo Research (nr kat. D4053) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - zestaw do usuwania zanieczyszczeń po namnażaniu DNA w sekwencjonowaniu metodą Sangera (tj. niewłączonych barwników fluorescencyjnych, pozostałości soli, dNTP, starterów i enzymów); - możliwość przechowywania w temparaturze pokojowej; - zestaw pozwala na przeprowadzenie co najmniej 4 x 96 doczyszczań; - zestaw kompatybilny z wirówką 5804 R firmy Eppendorf (rotor A-2-DPW); - objętość elucji 15-25 ul; - DNA po elucji może być użyte od razu bądź może być przechowywane w temperaturze ≤ - 20°C; - wydajność: do 5µg DNA; - zestaw zawiera co najmniej: • bufor wiążący; • bufor płuczący; • 4 płytki 96-dołkowe; • 4 płytki odbierające; • 4 płytki filtrujące (odpowiednik Zymo-Spin IB-96 Plate) z możliwością regeneracji; • Instrukcję obsługi w języku polskim; - opakowanie: 4 x 96. op. 3 Warunki dodatkowe do Pakietu VI: 1) Okres ważności od 6 do 12 miesięcy od daty dostarczenia; 2) Dostawa jednorazowa; 3) Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualne karty charakterystyki- w języku polskim, zgodne z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce.
Interne Kennung: Pakiet nr VI
Los: LOT-0007
Titel: Roztwory buforowe do kalibracji
Beschreibung: 1 Roztwór buforowy do kalibracji elektrod pH – pH 4,0 Roztwór buforowy do kalibracji elektrod pH 4,00 - gotowy do bezpośredniego użycia - do ręcznej lub automatycznej kalibracji elektrod stosowanych w pomiarach pH - wygląd zewnętrzny - klarowna ciecz - pH (20°C) 4; (+/- 0,02 lub +/- 0,05) - pojemność - 100 ml op. 1 2 Roztwór buforowy do kalibracji elektrod pH – pH 7,0 Roztwór buforowy do kalibracji elektrod pH 7,00 - gotowy do bezpośredniego użycia - do ręcznej lub automatycznej kalibracji elektrod stosowanych w pomiarach pH - wygląd zewnętrzny - klarowna ciecz - pH (20°C) 7; (+/- 0,02 lub +/- 0,05) - pojemność - 100 ml op. 1 3 Roztwór buforowy do kalibracji elektrod pH – pH 9,0 Roztwór buforowy do kalibracji elektrod pH 9,00 - gotowy do bezpośredniego użycia - do ręcznej lub automatycznej kalibracji elektrod stosowanych w pomiarach pH - wygląd zewnętrzny - klarowna ciecz - pH (20°C) 9; (+/- 0,02 lub +/- 0,05) - pojemność - 100 ml op. 1 Warunki dodatkowe do Pakietu VII: a. Okres ważności od 6 do 12 miesięcy od daty dostarczenia; b. Dostawa jednorazowa; c. Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualne karty charakterystyki- w języku polskim, zgodne z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce.
Interne Kennung: Pakiet nr VII
Los: LOT-0008
Titel: Odczynniki niezbędne do przeprowadzania elektroforezy kapilarnej oraz wizualizacji prób w analizatorach genetycznych firmy Applied Biosystems
Beschreibung: 1 Polimer do elektroforezy kapilarnej w aparacie 3500 Genetic Analyzer Polimer POP-7 Polymer for 3500/SeqStudioTM Flex firmy Thermo Fisher Scientific (nr kat. A26073) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - polimer umożliwiający przeprowadzenie elektroforezy kapilarnej w kapilarach o długości 36 cm lub 50 cm, podczas sekwencjonowania DNA oraz rozdziału fragmentów DNA w analizatorze genetycznym 3500 Genetic Analyzer; - opakowanie rozpoznawalne przez system monitorowania czasu pracy i daty ważności odczynników (RFID – ang. Radio Frequency Identification); - użycie polimeru pozwala na uzyskanie odczytów powtarzalnych z odczytami wygenerowanymi w rozdziałach fragmentów uzyskanych na POP-7 Polymer for 3500/SeqStudioTM Flex firmy Thermo Fisher Scientific; - objętość opakowania pozwala na rozdział nie mniej niż 96 prób op. 3 2 Zdejonizowany formamid Hi-Di Formamide (nr kat. 4311320) firmy Thermo Fisher Scientific lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - wysoce dejonizowany formamid przeznaczony do przeprowadzania elektroforezy kapilarnej w analizatorach genetycznych Applied Biosystems (Life Technologies) 3130 i 3500 Genetic Analyzer, długość kapilary 36 cm i 50 cm; - użycie zdejonizowanego formamidu pozwala na uzyskanie odczytów powtarzalnych z odczytami wygenerowanymi w dla fragmentów zawieszonych Hi-Di Formamide (nr kat. 4311320) firmy Thermo Fisher Scientific; - pojemność opakowania 25 ml. op. 3 3 Standard wielkości znakowany barwnikiem LIZ GeneScan 600 LIZ Dye Size Standard v.2.0 firmy Thermo Fisher Scientific (nr kat. 4408399) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - standard wielkości, który może być wykorzystany w analizatorze genetycznym Applied Biosystems 3130 Genetic Analyzer oraz Applied Biosystems 3500 Genetic Analyzer; długość kapilary 36 cm i 50 cm; - znakowany barwnikiem LIZ; - rozpoznawany przez filtr wirtualny G5, do użycia w kapilarach kalibrowanych spektralnie matrycą DS-33 firmy Thermo Fisher Scientific; - pojemność opakowania wystarczająca do przeprowadzenia co najmniej 800 rozdziałów; - standard wielkości zawiera 36 wyznakowanych fragmentów o następujących długościach [pz]: 20, 40, 60, 80, 100, 114, 120, 140, 160, 180, 200, 214, 220, 240, 250, 260, 280, 300, 314, 320, 340, 360, 380, 400, 414, 420, 440, 460, 480, 500, 514, 520, 540, 560, 580, 600; - ulepszona powtarzalność oraz zmniejszenie dysproporcji w wysokości poszczególnych pików przy zachowaniu analogii rozdziału względem GeneScan 600 LIZ Dye Size Standard; - użycie standardu wielkości pozwala na uzyskanie odczytów powtarzalnych i porównywalnych z odczytami wygenerowanymi z użyciem GeneScan 600 LIZ Dye Size Standard v.2.0 firmy Thermo Fisher Scientific; op. 5 4 Bufor umożliwiający rozdział w analizatorze genetycznym Running Buffer, 10X (Nr kat. 4335613) lub równoważny. Równoważność polega na zachowaniu następujących parametrów: - bufor umożliwiający rozdział elektroforetyczny fragmentów DNA w kapilarnym analizatorze genetycznym Applied Biosystems 3130 Genetic, przy zachowaniu zadanych parametrów napięcia i natężenia. - opakowanie nieprzezroczyste, zawiera 25ml 10x stężonego buforu. op. 1 Warunki dodatkowe do Pakietu VIII: a. Okres ważności minimum 4 do 12 miesięcy od daty dostarczenia; b. Dostawa jednorazowa.; c. Wraz z odczynnikami należy dostarczyć aktualne karty charakterystyki- w języku polskim, zgodne z aktualnymi przepisami obowiązującymi w Polsce.
Interne Kennung: Pakiet nr VIII