See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FR20 - Flexrute - 2. Genudbud
Beschreibung: Der udbydes kørsel af ca. 1.200 Brugere til og fra 61 Institutionsadresser, fordelt på 39 udbudsenheder/delaftaler. Kørslen vil omfatte ca. 8.000 antal ugentlige kørsler. Kørslen udføres for kommuner i Region Hovedstaden og Region Sjælland. Udbudsenhederne/delaftalerne har driftsstart d. 1. oktober 2025. Dog har udbudsenheder/delaftaler for Furesø Kommune driftsstart 2. januar 2026. Se i øvrigt Kontraktbilag 3 (Faktaark) for uddybende oplysninger om udbudsenhederne og de enkelte Institutioner samt eventuelle afdelinger under Institutioner. Oplysning om Brugere og kørsel i Kontraktbilag 4 (Dataark) er udtryk for et øjebliksbillede gældende for udbudstidspunktet. Tilbudsgiver forventes at lægge de foreliggende oplysninger til grund for sit tilbud, jf. udbudsbetingelsernes afsnit 1.7.4.1. Tilbudsgiver, som opnår kontrakt om kørsel, vil forud for driftsstart og løbende i kontraktperioden få adgang til yderligere oplysninger til brug for den konkrete planlægning af kørsel. Se yderligere Udbudsbetingelsernes afsnit 6.1 (Krav til Operatøren inden driftsstart), 6.3 (Ændringer) og afsnit 7 (Afregning). Der vil som udgangspunkt være tale om kørsel, der planlægges som Fælleskørsel i et antal ruter pr. Institution. Ekstrakørsel, som fremgår af Kontraktbilag 3 (Faktaark), solokørsel, vil som udgangspunkt ikke skulle udføres efter Kontrakten. Operatøren kan dog efter aftale med Movia udføre Ekstrakørsel, jf. Udbudsbetingelserne, afsnit 6.2.1.2.
Interne Kennung: 114181
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udbudsenhed/delaftale 1
Beschreibung: Institution (Institutionsnr.) - Kommune: Trænings og Aktivitetscentret (_) - Albertslund Kommune
Interne Kennung: 114181-1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten er for Movia uopsigelig i de første 2 år, medmindre andet fremgår af Kontrakten. Movia kan opsige hele eller dele af Kontrakten med mindst 6 måneders varsel således, at Kontrakten opsiges med virkning fra udgangen af henholdsvis 2. driftsår eller på et vilkårligt tidspunkt derefter i Kontraktens ordinære løbetid.
Los: LOT-0002
Titel: Udbudsenhed/delaftale 2
Interne Kennung: 114181-2
Los: LOT-0003
Titel: Udbudsenhed/delaftale 3
Interne Kennung: 114181-3
Los: LOT-0004
Titel: Udbudsenhed/delaftale 4
Interne Kennung: 114181-4
Los: LOT-0005
Titel: Udbudsenhed/delaftale 5
Interne Kennung: 114181-5
Los: LOT-0006
Titel: Udbudsenhed/delaftale 6
Interne Kennung: 114181-6
Los: LOT-0007
Titel: Udbudsenhed/delaftale 7
Interne Kennung: 114181-7
Los: LOT-0008
Titel: Udbudsenhed/delaftale 8
Interne Kennung: 114181-8
Los: LOT-0009
Titel: Udbudsenhed/delaftale 9
Interne Kennung: 114181-9
Los: LOT-0010
Titel: Udbudsenhed/delaftale 10
Interne Kennung: 114181-10
Los: LOT-0011
Titel: Udbudsenhed/delaftale 11
Interne Kennung: 114181-11
Los: LOT-0012
Titel: Udbudsenhed/delaftale 12
Interne Kennung: 114181-12
Los: LOT-0013
Titel: Udbudsenhed/delaftale 13
Interne Kennung: 114181-13
Los: LOT-0014
Titel: Udbudsenhed/delaftale 14
Interne Kennung: 114181-14
Los: LOT-0015
Titel: Udbudsenhed/delaftale 15
Interne Kennung: 114181-15
Los: LOT-0016
Titel: Udbudsenhed/delaftale 16
Interne Kennung: 114181-16
Los: LOT-0017
Titel: Udbudsenhed/delaftale 17
Interne Kennung: 114181-17
Los: LOT-0018
Titel: Udbudsenhed/delaftale 18
Interne Kennung: 114181-18
Los: LOT-0019
Titel: Udbudsenhed/delaftale 19
Interne Kennung: 114181-19
Los: LOT-0020
Titel: Udbudsenhed/delaftale 20
Interne Kennung: 114181-20
Los: LOT-0021
Titel: Udbudsenhed/delaftale 21
Interne Kennung: 114181-21
Los: LOT-0022
Titel: Udbudsenhed/delaftale 22
Interne Kennung: 114181-22
Los: LOT-0023
Titel: Udbudsenhed/delaftale 23
Interne Kennung: 114181-23
Los: LOT-0024
Titel: Udbudsenhed/delaftale 24
Interne Kennung: 114181-24
Los: LOT-0025
Titel: Udbudsenhed/delaftale 25
Interne Kennung: 114181-25
Los: LOT-0026
Titel: Udbudsenhed/delaftale 26
Interne Kennung: 114181-26
Los: LOT-0027
Titel: Udbudsenhed/delaftale 27
Interne Kennung: 114181-27
Los: LOT-0028
Titel: Udbudsenhed/delaftale 28
Interne Kennung: 114181-28
Los: LOT-0029
Titel: Udbudsenhed/delaftale 29
Interne Kennung: 114181-29
Los: LOT-0030
Titel: Udbudsenhed/delaftale 30
Interne Kennung: 114181-30
Los: LOT-0031
Titel: Udbudsenhed/delaftale 31
Interne Kennung: 114181-31
Los: LOT-0032
Titel: Udbudsenhed/delaftale 32
Interne Kennung: 114181-32
Los: LOT-0033
Titel: Udbudsenhed/delaftale 33
Interne Kennung: 114181-33
Los: LOT-0034
Titel: Udbudsenhed/delaftale 34
Interne Kennung: 114181-34
Los: LOT-0035
Titel: Udbudsenhed/delaftale 35
Interne Kennung: 114181-35
Los: LOT-0036
Titel: Udbudsenhed/delaftale 36
Interne Kennung: 114181-36
Los: LOT-0037
Titel: Udbudsenhed/delaftale 37
Interne Kennung: 114181-37
Los: LOT-0038
Titel: Udbudsenhed/delaftale 38
Interne Kennung: 114181-38
Los: LOT-0039
Titel: Udbudsenhed/delaftale 39
Interne Kennung: 114181-39