204380-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Lieferwagen – Dynamisk indkøbssystem for leasing af erhvervsbiler
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDynamisk indkøbssystem for leasing af erhvervsbiler
BeschreibungUdbuddet omfatter etablering af et Dynamisk Indkøbssystem for leasing af motorkøretøjer til Fors A/S og Fors A/S’ forskellige driftsselskaber indenfor spildevand, vand, affald og varme. Det dynamiske indkøbssystem er opdelt i kategorier, og til hver kategori er der opstillet specifikke egnethedskrav. Egnethedskrav er de krav, der stilles til an-søgerne for, at de kan blive optaget på systemet. Alle de ansøgere, der lever op til de stillede egnethedskrav, gives adgang til systemet efter udløbet af fristen for ansøgning, og efter at ordregiver har færdigbehandlet de modtagne ansøgninger. Der henvises til de vedlagte udbudsbetingelser for yderligere informationer. Udbuddet gennemføres af Ordregiver på vegne af Ordregiver selv samt følgende driftsselskaber: - Fors Vand Roskilde A/S (CVR 32837859) - Fors Vand Holbæk A/S (CVR 33033346) - Fors Vand Lejre A/S (CVR 33054211) - Fors Spildevand Roskilde A/S (CVR 32837832) - Fors Spildevand Holbæk A/S (CVR 32765572) - Fors Spildevand Lejre A/S (CVR 33055072) - Fors Varme Roskilde A/S (CVR 32837425) - Fors Varme Holbæk A/S (CVR 33033125) - Fors Affald Holbæk A/S (CVR 33033192)
Interne Kennung020326-01
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som oprettelse af dynamisk indkøbssystem.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34136000 Lieferwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen, 34136100 Leichtlastwagen, 66114000 Finanzierungs-Leasing
5. Los
LosLOT-0001
TitelKategori 1: Operationel leasing af personbiler samt varevogne
BeschreibungUdbuddet omfatter etablering af et Dynamisk Indkøbssystem for operationel leasing af personbiler samt varevogne til Fors A/S og Fors A/S’ forskellige driftsselskaber indenfor spildevand, vand, affald og varme. Ordregiver bemærker, at der er stillet forskellige egnethedskrav til de enkelte kategorier på det dynamiske indkøbssystem. Egnethedskrav er de krav, der stilles til ansøgerne for, at de kan blive optaget på systemet. Alle de ansøgere, der lever op til de stillede egnethedskrav, gives adgang til systemet efter udløbet af fristen for ansøgning, og efter at ordregiver har færdigbehandlet de modtagne ansøgninger. Der henvises til de vedlagte udbudsbetingelser for yderligere informationer om egnethedskrav for Kategori 1: Operationel leasing af personbiler samt varevogne.
LosLOT-0002
TitelKategori 2: Operationel leasing af øvrige køretøjstyper
BeschreibungUdbuddet omfatter etablering af et Dynamisk Indkøbssystem for operationel leasing af øvrige køretøjstyper til Fors A/S og Fors A/S’ forskellige driftsselskaber indenfor spildevand, vand, affald og varme. Ordregiver bemærker, at der er stillet forskellige egnethedskrav til de enkelte kategorier på det dynamiske indkøbssystem. Egnethedskrav er de krav, der stilles til ansøgerne for, at de kan blive optaget på systemet. Alle de ansøgere, der lever op til de stillede egnethedskrav, gives adgang til systemet efter udløbet af fristen for ansøgning, og efter at ordregiver har færdigbehandlet de modtagne ansøgninger. Der henvises til de vedlagte udbudsbetingelser for yderligere informationer om egnethedskrav for Kategori 2: Operationel leasing af øvrige køretøjstyper.
Interne Kennung2-1
LosLOT-0003
TitelKategori 3: Finansiel leasing af alle køretøjstyper
BeschreibungUdbuddet omfatter etablering af et Dynamisk Indkøbssystem for finansiel leasing af alle køretøjstyper til Fors A/S og Fors A/S’ forskellige driftsselskaber indenfor spildevand, vand, affald og varme. Ordregiver bemærker, at der er stillet forskellige egnethedskrav til de enkelte kategorier på det dynamiske indkøbssystem. Egnethedskrav er de krav, der stilles til ansøgerne for, at de kan blive optaget på systemet. Alle de ansøgere, der lever op til de stillede egnethedskrav, gives adgang til systemet efter udløbet af fristen for ansøgning, og efter at ordregiver har færdigbehandlet de modtagne ansøgninger. Der henvises til de vedlagte udbudsbetingelser for yderligere informationer om egnethedskrav for Kategori 3: Finansiel leasing af alle køretøjstyper.
Interne Kennung3-2