2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie czystości na terenach gminnych w 2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług komunalnych w zakresie utrzymania czystości na terenach wskazanych w Specyfikacji Warunków Zamówienia. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: a) opróżnianie koszy ulicznych na terenie Sulechowa, b) opróżnianie koszy ulicznych na terenach wiejskich, c) utrzymanie czystości na chodnikach (wykaz chodników zestawiono w tabeli 1 – zał. nr 4 SWZ) d) utrzymanie czystości na ulicach na terenie Sulechowa (wykaz ulic zestawiono w tabeli 2 – zał. nr 4 SWZ), e) utrzymanie czystości na ulicach na terenach wiejskich (wykaz ulic zestawiono w tabeli 3 – zał. nr 4 SWZ), f) utrzymanie czystości na ścieżkach rowerowych (wykaz zestawiono w tabeli 4 – zał. nr 4 SWZ), g) porządkowanie i bieżące utrzymanie czystości alejek w parkach (wykaz zestawiono w tabeli 5 – zał. nr 4 SWZ), h) utrzymanie czystości na targowisku miejskim, i) utrzymanie czystości i porządku na przystankach autobusowych (wykaz przystanków zestawiono w tabeli 6 – zał. nr 4 SWZ), j) mycie wiat przystankowych (wykaz wiat przystankowych zestawiono w tabeli 7– zał. nr 4 SWZ), k) porządkowanie fontanny, l) porządkowanie podwórek w mieście, m) porządkowanie dróg oraz terenów na wsiach, n) porządkowanie obiektów zabawowo-rekreacyjnych (wykaz obiektów w tabeli 8 – zał. nr 4 SWZ) o) usuwanie śliskości chodników, ścieżek rowerowych, alejek parkowych i targowiska, p) zabezpieczenie martwych zwierząt do czasu ich usunięcia przez uprawniony podmiot, q) utrzymanie czystości w Parku Sulecha, w tym na obiektach zabawowo-rekreacyjnych, r) dodatkowe opróżnianie koszy ulicznych, s) mycie i dezynfekowanie koszy ulicznych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia jak również pozostałe zapisy SWZ. 2. Wykonawca zobowiązany jest, przez cały okres realizacji umowy, do zatrudniania osób wykonujących bezpośrednio czynności w zakresie usług określonych w § 1 ust. 3 pkt 1-14 umowy wyłącznie na podstawie umów o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). 3. Zamawiający ma prawo samodzielnie lub za pośrednictwem innych upoważnionych osób, w każdym momencie realizacji zamówienia, do kontroli sposobu wykonania przez Wykonawcę zamówienia w zakresie opisanym w ust. 1 powyżej. W ramach uprawnień kontrolnych Zamawiający ma prawo w szczególności: 1) żądać od Wykonawcy złożenia wyjaśnień na piśmie w sprawach dotyczących zatrudniania pracowników przy realizacji czynności opisanych w ust. 1 powyżej, 2) żądać od Wykonawcy okazania dokumentów na potwierdzenie spełnienia obowiązków opisanych w ust. 1 powyżej, 3) przyjmować od osób uczestniczących w realizacji czynności opisanych w ust. 1 powyżej oświadczenia odnośnie faktu i podstaw ich zatrudnienia. 4. Postanowienia powyższe stosuje się do podwykonawców Wykonawcy, jeśli będą uczestniczyli w realizacji zamówienia. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych i/lub częściowych. 6. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia dokonanie podziału zamówienia na części byłoby nieracjonalne i mogłoby spowodować wzrost jego kosztów. Brak podziału na części nie narusza zasady konkurencyjności. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 i 8 ustawy. 8. Zamawiający nie będzie dokonywał wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 9. Zamawiający nie wymaga składania oferty w postaci katalogów elektronicznych i dołączania katalogów elektronicznych.
Interne Kennung: ZPW.271.41.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0001