2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją (gaz ziemny wysokometanowy o symbolu E) na potrzeby GDDKiA Oddział w Katowicach i Rejonów z podziałem na części.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją (gaz ziemny wysokometanowy o symbolu E) na potrzeby GDDKiA Oddział w Katowicach i Rejonów z podziałem na części. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: Część 1: Sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją (gaz ziemny wysokometanowy o symbolu E) do GDDKiA Oddział w Katowicach ul. Myśliwska 5. Część 2: Sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją (gaz ziemny wysokometanowy o symbolu E) do Rejonów GDDKiA Oddział w Katowicach (Częstochowa, Lubliniec, Pszczyna, Zawiercie, Zabrze). Miejsce dostawy w odniesieniu do części 1: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach ul. Myśliwska 5, 40-07 Katowice. Miejsca dostaw w odniesieniu do części 2: 1. Rejon w Częstochowie - Obwód Drogowy w Koziegłowach ul. Warszawska 26 42-350 Koziegłowy; 2. Rejon w Lublińcu ul. Klonowa 3, 42-700 Lubliniec; 3. Rejon Zawiercie z siedzibą w Ożarowicach – Obwód Drogowy w Wojkowicach Kościelnych ul. Drogowców 6, 42-510 Wojkowice Kościelne; 4. Rejon w Pszczynie, Obwód Drogowy w Skoczowie ul. Wierzbowa 7, 43-430 Skoczów; 5. Rejon w Częstochowie - Obwód Utrzymania Autostrady w Ożarowicach ul. Grzybowa 1, 42-625 Ożarowice (2 liczniki); 6. Rejon w Zabrzu – Obwód Utrzymania Autostrady w Maciejowie ul. Al. Jeziorańskiego Nowaka 8, 44-102 Gliwice; 7. Rejon w Zabrzu – Obwód Utrzymania Autostrady w Świerklanach ul. Żorska 52, 44-266 Świerklany; 8. Rejon w Pszczynie ul. Krakowska, 43-330 Stara Wieś. Wykonawca będzie mógł złożyć ofertę na dowolną liczbę części zamówienia. Szacunkowa wartość zamówienia poniżej 10 mln euro. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Tomie III SWZ. Nr postępowania OKA.D-3.2421.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2.Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (AD) w części IV JEDZ. 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 6. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1) a)-b), pkt 2) i pkt 7) a)-d) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 7. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 6 powyżej. 8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8) ustawy Prawo zamówień publicznych. 9. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 10. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 11. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych."
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją (gaz ziemny wysokometanowy o symbolu E) do GDDKiA Oddział w Katowicach ul. Myśliwska 5.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją (gaz ziemny wysokometanowy o symbolu E) na potrzeby GDDKiA Oddział w Katowicach i Rejonów z podziałem na części. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: Część 1: Sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją (gaz ziemny wysokometanowy o symbolu E) do GDDKiA Oddział w Katowicach ul. Myśliwska 5. Miejsce dostawy w odniesieniu do części 1:Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach ul. Myśliwska 5, 40-07 Katowice.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania opcji (w odniesieniu do obu części zamówienia). Przedmiot zamówienia dla części 1 w zakresie opcjonalnym, tj. w zakresie, jaki może zostać zlecony Wykonawcy do realizacji w ramach prawa opcji obejmuje, w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia ilości gazu w stosunku do ilości wskazanej w SWZ TOM II PPU § 2 ust. 4), możliwość dodatkowych dostaw gazu o wartości nie większej niż 20% wynagrodzenia brutto wskazanego w SWZ TOM II PPU § 6 ust. 1.1. Dodatkowe informacje na temat opcji zostały określone w SWZ TOM II.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją (gaz ziemny wysokometanowy o symbolu E) do Rejonów GDDKiA Oddział w Katowicach (Częstochowa, Lubliniec, Pszczyna, Zawiercie, Zabrze).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją (gaz ziemny wysokometanowy o symbolu E) na potrzeby GDDKiA Oddział w Katowicach i Rejonów z podziałem na części. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: Część 2: Sukcesywne dostawy gazu ziemnego wraz z dystrybucją (gaz ziemny wysokometanowy o symbolu E) do Rejonów GDDKiA Oddział w Katowicach (Częstochowa, Lubliniec, Pszczyna, Zawiercie, Zabrze). Miejsca dostaw w odniesieniu do części 2: 1. Rejon w Częstochowie - Obwód Drogowy w Koziegłowach ul. Warszawska 26 42-350 Koziegłowy; 2. Rejon w Lublińcu ul. Klonowa 3, 42-700 Lubliniec; 3. Rejon Zawiercie z siedzibą w Ożarowicach – Obwód Drogowy w Wojkowicach Kościelnych ul. Drogowców 6, 42-510 Wojkowice Kościelne; 4. Rejon w Pszczynie, Obwód Drogowy w Skoczowie ul. Wierzbowa 7, 43-430 Skoczów; 5. Rejon w Częstochowie - Obwód Utrzymania Autostrady w Ożarowicach ul. Grzybowa 1, 42-625 Ożarowice (2 liczniki); 6. Rejon w Zabrzu – Obwód Utrzymania Autostrady w Maciejowie ul. Al. Jeziorańskiego Nowaka 8, 44-102 Gliwice; 7. Rejon w Zabrzu – Obwód Utrzymania Autostrady w Świerklanach ul. Żorska 52, 44-266 Świerklany; 8. Rejon w Pszczynie ul. Krakowska, 43-330 Stara Wieś.
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania opcji (w odniesieniu do obu części zamówienia). Przedmiot zamówienia dla części 2 w zakresie opcjonalnym, tj. w zakresie, jaki może zostać zlecony Wykonawcy do realizacji w ramach prawa opcji obejmuje, w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia ilości gazu w stosunku do ilości wskazanej w SWZ TOM II PPU § 2 ust. 4), możliwość dodatkowych dostaw gazu o wartości nie większej niż 20% wynagrodzenia brutto wskazanego w SWZ TOM II PPU § 6 ust. 1.1. Dodatkowe informacje na temat opcji zostały określone w SWZ TOM II.