2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa książek w 2025 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa książek w 2025 roku do siedziby Biblioteki Kraków oraz filii. Opis przedmiotu zamówienia (podstawowego) znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ wraz ze szczegółowymi Wykazami książek stanowiącymi Załączniki nr 1A, 1B, 1C, 1D, 1E. Dostawa książek następuje na koszt i ryzyko Wykonawcy. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na powtórzeniu dostaw książek o wartości do 100% ceny oferty (opcja wartościowa). Zamawiający skorzysta z prawa opcji po wyczerpaniu kwoty wynagrodzenia podstawowego jak również w przypadku ukazania się nowości wydawniczych nie ujętych w Wykazach stanowiących Opis przedmiotu zamówienia. Wynagrodzenie w ramach opcji będzie obliczane jako suma iloczynów liczby książek oraz cen z zastosowaniem opustu udzielonego przez Wykonawcę (podanego w ofercie) w stosunku do cen detalicznych książek (cen okładkowych).
Vorherige Bekanntmachung: 67156-2025
Interne Kennung: DZP.26.3.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22113000 Bücher für Bibliotheken
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa książek w 2025 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa książek w 2025 roku do siedziby Biblioteki Kraków oraz jej filii. Dostawa podstawowa (wynikająca z Załącznika 1A, 1B, 1C, 1D, 1E) powinna być zrealizowana w terminie do 8 tygodni od dnia zawarcia umowy. Książki zamawiane przez Zamawiającego w ramach opcji będą dostarczone w terminie do 4 tygodni od dnia przekazania Wykonawcy Wykazu książek
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na powtórzeniu dostaw książek o wartości do 100% ceny oferty (opcja wartościowa). Zamawiający skorzysta z prawa opcji po wyczerpaniu kwoty wynagrodzenia podstawowego jak również w przypadku ukazania się nowości wydawniczych nie ujętych w Wykazach stanowiących Opis przedmiotu zamówienia. 2. Wynagrodzenie w ramach opcji będzie obliczane jako suma iloczynów liczby książek oraz cen z zastosowaniem opustu udzielonego przez Wykonawcę (podanego w ofercie) w stosunku do cen detalicznych książek (cen okładkowych). 3. Zamawiający zastrzega, iż skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, a nie obowiązkiem, co oznacza, że Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z tego prawa. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania całości lub części zamówienia objętego prawem opcji. 4. Zasady świadczenia zamówienia w ramach prawa opcji w zakresie zakupu książek, transportu, dostawy i rozładowania w filiach, odbioru, protokołów, kar umownych za niewykonanie lub nienależyte wykonanie dostaw będą takie same jak te, które obowiązują przy zamówieniu podstawowym. 5. Wykonawca zobowiązany będzie, w ramach zamówienia opcjonalnego, do wykonania dostawy zgodnie z postanowieniami zawartymi w umowie. 6. Termin dostawy książek w ramach opcji będzie wynosił 4 tygodnie od dnia przekazania Wykazu książek (zwanego również pakietem).