205692-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bedarfspersonenbeförderung – Delegationsbuskørsel
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDelegationsbuskørsel
BeschreibungFødevarestyrelsen (ordregiver) udbyder en rammeaftale på buskørsel af delegationer. Ordregiver forventer at have omkring 10 delegationskørsler om året, hvor kørslerne hovedsageligt vil være over flere dage og i dagtimerne. Delegations-buskørslen kan både forekomme som kørsel med turistbusser og kørsel med minibusser.
Interne Kennung2025-42780
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit II. Udbuddet omfatter udelukkende en tilbudsfase.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
LosLOT-0000