2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie badań elementów biologicznych oraz wskaźników fizyko-chemicznych i chemicznych wód Morza Bałtyckiego, niezbędnych do realizacji inwestycji polegającej na budowie elektrowni jądrowej, zlokalizowanej na terenie gminy Choczewo, w lokalizacji Lubiatowo Kopalino
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu badań elementów biologicznych oraz wskaźników fizyko-chemicznych i chemicznych wód Morza Bałtyckiego, niezbędnych do realizacji inwestycji polegającej na budowie elektrowni jądrowej, zlokalizowanej na terenie gminy Choczewo, w lokalizacji Lubiatowo Kopalino. 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik A do Projektowanych postanowień Umownych, stanowiących Załącznik Nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. 3. Przedmiotowe Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 w zw. z art. 378 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), dalej zwana: Ustawą PZP. 4. Do przedmiotowego Postępowania zastosowanie mają również przepisy ustawy z dnia 29 czerwca 2011 r. o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących (Rozdział 6) (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 412 z późn. zm.), dalej zwaną Ustawą Inwestycyjną. 5. Ilekroć w niniejszym Ogłoszeniu jest mowa o Specyfikacji lub SWZ – oznacza to Specyfikację Warunków Zamówienia wraz z załącznikami, które stanowią jej integralną część. 6. Zamawiający informuje, że postępowanie o zamówienie publiczne będzie prowadzone z wykorzystaniem Platformy Zakupowej Zamawiającego. 7. Adres strony internetowej prowadzonego Postępowania: https://pz.pej.pl (pod tym adresem będą udostępniane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty Zamówienia bezpośrednio związane z Postępowaniem o udzielenie Zamówienia). 8. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym składanie Ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, z uwzględnieniem wyjątków wskazanych w Ustawie PZP, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy, dostępnej pod adresem: https://pz.pej.pl. 9. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia, musi posiadać konto na Platformie Zakupowej. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na Platformie Zakupowej oraz korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 10. Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy określa Regulamin Platformy (dostępny pod adresem internetowym https://pz.pej.pl/user/terms). Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia tj. bezpłatnie rejestrując się lub logując (w przypadku posiadania konta na Platformie), akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący. 11. Szczegółowe informacje dotyczące środków komunikacji elektronicznej znajdują się w punkcie 17 SWZ. 12. Zamawiający na podstawie art. 139 ust. 1 Ustawy PZP, przewiduje tzw. procedurę odwróconą, tzn. najpierw dokona badania i oceny Ofert dla ustalenia najwyżej ocenionej Oferty, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego Oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. Informacje w tym zakresie zawarto w pkt 15 SWZ. 13. Wykonawca na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą: 13.1) Na podstawie art. 393 ust. 1 pkt 3 Ustawy PZP, w celu wykazania braku podstaw wykluczenia, o których mowa w pkt 13.3. SWZ, Wykonawca składa oświadczenie, którego Wzór stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 13.2) W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca przedstawia, wraz ze swoim oświadczeniem, o którym mowa w pkt 15.1.1. SWZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia. 13.3) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o którym mowa w pkt 15.1.1. SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o Zamówienie. 13.4) W przypadku gdy Wykonawca planuje powierzyć część zamówienia, stanowiącą ponad 10% wartości zamówienia, do wykonania przez podwykonawców i dostawców, i są oni znani, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia oświadczenia, o którym mowa w pkt 15.1.1.SWZ w zakresie tych podwykonawców i dostawców. 14. Zamawiający, stosownie do art. 139 ust. 2 Ustawy PZP, w związku z pkt 2.3 SWZ, będzie żądać złożenia oświadczenia JEDZ, wyłącznie od Wykonawcy, którego Oferta zostanie najwyżej oceniona. Informacje w tym zakresie zawarto w punkcie 15 SWZ. 15. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, oświadczeń i podmiotowych środków dowodowych aktualnych na dzień złożenia, o których mowa w punkcie 15 SWZ. 16. Na podstawie art. 42 ust. 2 Ustawy Inwestycyjnej Zamawiający informuje, że w przypadku, gdy w terminie określonym w pkt 15 powyżej, Wykonawca nie złożył wymaganych przez Zamawiającego podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 15.4. SWZ, lub nie złożył pełnomocnictw, albo złożył wymagane przez Zamawiającego środki dowodowe, o których mowa w pkt 15.4. SWZ, zawierające błędy, lub złożył wadliwe pełnomocnictwa, Zamawiający wzywa go do złożenia odpowiednio podmiotowych środków dowodowych lub pełnomocnictw, w wyznaczonym terminie, nie więcej niż trzykrotnie, chyba że mimo ich złożenia Oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie Postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego środki dowodowe powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w Postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane usługi wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania Ofert.
Interne Kennung: POST/K/PZP/PN/2025/027/JS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W dniu 18.12.2024 r. zostało wszczęte w analogicznym trybie postępowanie nr POST/K/PZP/PN/2024/107/JS obejmujące swoim zakresem przedmiot niniejszego postępowania. Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP w dniu 04.03.2025 r. Zamawiający unieważnił ww. postępowanie z uwagi na fakt, iż wartość oferty z najniższą ceną przekraczała kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Realizacja badań objętych zamówieniem w określonych terminach jest niezbędna dla wykonania decyzji Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 19 września 2023 r., znak: DOOŚ-OA.4205.1.2015.125, w sprawie określenia środowiskowych uwarunkowań dla realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie i eksploatacji pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej, o mocy elektrycznej do 3750 MWe na terenie gminy Choczewo oraz dla uwzględnienia wyników tych badań w dokumentacji dla uzyskania pozwoleń na prace przygotowawcze, decyzji o pozwoleniu na budowę elektrowni jądrowej oraz innych decyzji, w tym pozwoleń wydawanych na podstawie ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej oraz niezbędnych zgód wodnoprawnych wydawanych na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne. Terminy realizacji badań w ramach przedmiotowego zamówienia są ściśle powiązane z harmonogramem prac przygotowania całej inwestycji budowy elektrowni jądrowej. Z uwagi na unieważnienie uprzedniego postępowania stało się niezbędne skrócenie terminu składania ofert, aby dotrzymać ww. terminów dot. innych prac w ramach przygotowania inwestycji. Przedmiot i warunki zamówienia nie zostały znacząco zmienione. W związku z powyższym zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy PZP.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe informacje zawarte są w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71351920 Ozeanografische und hydrologische Untersuchungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73110000 Forschungsdienste, 73111000 Forschungslabordienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu badań elementów biologicznych oraz wskaźników fizyko-chemicznych i chemicznych wód Morza Bałtyckiego, niezbędnych do realizacji inwestycji polegającej na budowie elektrowni jądrowej, zlokalizowanej na terenie gminy Choczewo, w lokalizacji Lubiatowo Kopalino. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr A do Projektowanych postanowień Umownych, stanowiących Załącznik Nr 1 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. 2. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia Prac w ramach Opcji po otrzymaniu od Zamawiającego Polecenia Uruchomienia Opcji ze wskazaniem danej Opcji. W ramach Opcji wyróżnia się: 2.1. Zadanie 5 (Zakres Opcjonalny – Opcje 1-4, każdy opcjonalny sezon badawczy stanowi odrębną opcję) – zadanie opcjonalne do Zadania 1, dodatkowe (przedłużone o maksymalnie 4 sezony badawcze) przeprowadzenie badań elementów biologicznych oraz badań wskaźników fizykochemicznych i chemicznych charakteryzujących wody morskie oraz osady denne, a także elementów hydrologicznych, w tym wymaganych zgodnie z treścią Decyzji środowiskowej, na obszarze wskazanym w Załączniku A.2.1 do niniejszego OPU oraz na obszarze referencyjnym wskazanym w Załączniku A.2.2 do niniejszego OPU. 2.2. Zadanie 6 (Zakres Opcjonalny – Opcje 5-8, każdy opcjonalny sezon badawczy stanowi odrębną opcję) – zadanie opcjonalne do Zadania 4, dodatkowe (przedłużone o maksymalnie 4 sezony badawcze) przeprowadzenie badań transportu eolicznego i zmian morfologii oraz zaplecza plaży, w tym strefy wydm, na potrzeby wypełnienia warunków zawartych w pkt VI.2.3 oraz VI.2.5 Decyzji środowiskowej. 3. Szczegóły dotyczące Opcji zostały opisane w Załączniku A do Projektowanych postanowień Umownych stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ