2. Verfahren
Verfahren
Titel: 10/2026 Dostawa produktów naftowych i chemicznych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów naftowych i chemicznych zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego wymaganiami jakościowymi zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z zestawieniem określonym w Rozdziale IV ust. 2 SWZ, przy czym ilości ujęte w opcji w tabeli w Rozdziale IV ust. 2 SWZ, w kolumnie „Ilość w opcji” mogą być wykorzystane po realizacji ilości podstawowych ujętych w tabeli w Rozdziale IV ust. 2 SWZ, w kolumnie „Ilość podstawowa” w sytuacji zaistnienia w tym zakresie potrzeb Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z prawa opcji wraz z podaniem ilości zamówionego przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę (pisemnie lub e – mailem lub faksem) w terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. 2. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm. Zamawiający wskazuje zatem, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym normom. 3. Produkty nie mogą być w fazie testowej. 4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ w tabeli w kolumnie nr 2 wskazał pełną nazwę handlową oraz nazwę producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia. 5. Ponadto Zamawiający wymaga również wskazania pod tabelą formularza ofertowego rodzaju opakowania (np. puszka, beczka, butelka, kanister) i wielkości opakowania zaoferowanego przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Nr sprawy 10/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09200000 Mineralöl-, Kohle- und Erdölerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09211600 Öle zur Verwendung in hydraulischen Systemen sowie zu anderer Verwendung, 09211610 Flüssigkeiten für hydraulische Anwendungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Olej hydrauliczny (np. Neste Hydraulic 28 Arctic lub równoważny)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju hydraulicznego (np. Neste Hydraulic 28 Arctic lub równoważny) zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego wymaganiami jakościowymi zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z zestawieniem określonym w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w ilości 10 000 kg w tym: zamówienie podstawowe 8 000 kg oraz zamówienie w ramach prawa opcji 2 000 kg (opakowanie dostawcy nie większe niż 20 l). 2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ w tabeli w kolumnie nr 2 wskazał pełną nazwę handlową oraz nazwę producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia. Ponadto Zamawiający wymaga również wskazania pod tabelą formularza ofertowego rodzaju opakowania (np. puszka, beczka, butelka, kanister) i wielkości opakowania zaoferowanego przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09211600 Öle zur Verwendung in hydraulischen Systemen sowie zu anderer Verwendung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo rozszerzenia zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w kolumnie nr 6 nazwanej „Ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 7 nazwanej „Ilość w opcji”. 2. Strony ustalają, że prawo opcji oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość Towaru będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. Zgodnie z prawem opcji Zamawiający może zamawiać Towary w dowolnej ilości w zależności od swojego bieżącego zapotrzebowania, a Wykonawca będzie zobowiązany zamówienie wykonać. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel. 3. Ilości Towaru ujęte w opcji w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2, w kolumnie nazwanej „Ilość w opcji”, mogą być zrealizowane po realizacji ilości podstawowych ujętych w kolumnie nazwanej „Ilość podstawowa”, w sytuacji zaistnienia w tym zakresie potrzeb Zamawiającego, po otrzymaniu od Zamawiającego informacji o skorzystaniu z prawa opcji. 4. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” Zamawiający powiadomi Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. Wraz z pisemnym bądź mailowym powiadomieniem Wykonawcy o konieczności realizacji zakresu Umowy w zakresie „ilość w opcji”, Zamawiający wskaże ilość Towaru do realizacji oraz miejsce jego dostawy. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 2 000 kg
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Olej hydrauliczny mineralny do średnioobciążonych układów napędu i sterowania hydraulicznego klasy ISO VG 32
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju hydraulicznego mineralnego do średnioobciążonych układów napędu i sterowania hydraulicznego klasy ISO VG 32 zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego wymaganiami jakościowymi zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z zestawieniem określonym w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w ilości 8 240 kg w tym: zamówienie podstawowe 7 000 kg oraz zamówienie w ramach prawa opcji 1 240 kg (opakowanie dostawcy nie większe niż 220 l). 2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ w tabeli w kolumnie nr 2 wskazał pełną nazwę handlową oraz nazwę producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia. Ponadto Zamawiający wymaga również wskazania pod tabelą formularza ofertowego rodzaju opakowania (np. puszka, beczka, butelka, kanister) i wielkości opakowania zaoferowanego przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo rozszerzenia zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w kolumnie nr 6 nazwanej „Ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 7 nazwanej „Ilość w opcji”. 2. Strony ustalają, że prawo opcji oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość Towaru będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. Zgodnie z prawem opcji Zamawiający może zamawiać Towary w dowolnej ilości w zależności od swojego bieżącego zapotrzebowania, a Wykonawca będzie zobowiązany zamówienie wykonać. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel. 3. Ilości Towaru ujęte w opcji w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2, w kolumnie nazwanej „Ilość w opcji”, mogą być zrealizowane po realizacji ilości podstawowych ujętych w kolumnie nazwanej „Ilość podstawowa”, w sytuacji zaistnienia w tym zakresie potrzeb Zamawiającego, po otrzymaniu od Zamawiającego informacji o skorzystaniu z prawa opcji. 4. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” Zamawiający powiadomi Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. Wraz z pisemnym bądź mailowym powiadomieniem Wykonawcy o konieczności realizacji zakresu Umowy w zakresie „ilość w opcji”, Zamawiający wskaże ilość Towaru do realizacji oraz miejsce jego dostawy. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 1 240 kg
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 - Olej hydrauliczny mineralny do średnioobciążonych układów napędu i sterowania hydraulicznego klasy ISO VG 46
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju hydraulicznego mineralnego do średnioobciążonych układów napędu i sterowania hydraulicznego klasy ISO VG 46 zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego wymaganiami jakościowymi zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z zestawieniem określonym w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w ilości 42 650 kg w tym: zamówienie podstawowe 30 000 kg oraz zamówienie w ramach prawa opcji 12 650 kg (opakowanie dostawcy nie większe niż 220 l). 2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ w tabeli w kolumnie nr 2 wskazał pełną nazwę handlową oraz nazwę producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia. Ponadto Zamawiający wymaga również wskazania pod tabelą formularza ofertowego rodzaju opakowania (np. puszka, beczka, butelka, kanister) i wielkości opakowania zaoferowanego przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 3
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo rozszerzenia zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w kolumnie nr 6 nazwanej „Ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 7 nazwanej „Ilość w opcji”. 2. Strony ustalają, że prawo opcji oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość Towaru będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. Zgodnie z prawem opcji Zamawiający może zamawiać Towary w dowolnej ilości w zależności od swojego bieżącego zapotrzebowania, a Wykonawca będzie zobowiązany zamówienie wykonać. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel. 3. Ilości Towaru ujęte w opcji w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2, w kolumnie nazwanej „Ilość w opcji”, mogą być zrealizowane po realizacji ilości podstawowych ujętych w kolumnie nazwanej „Ilość podstawowa”, w sytuacji zaistnienia w tym zakresie potrzeb Zamawiającego, po otrzymaniu od Zamawiającego informacji o skorzystaniu z prawa opcji. 4. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” Zamawiający powiadomi Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. Wraz z pisemnym bądź mailowym powiadomieniem Wykonawcy o konieczności realizacji zakresu Umowy w zakresie „ilość w opcji”, Zamawiający wskaże ilość Towaru do realizacji oraz miejsce jego dostawy. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 12 650 kg
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Olej hydrauliczny mineralny do średnioobciążonych układów napędu i sterowania hydraulicznego klasy ISO VG 68
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju hydraulicznego mineralnego do średnioobciążonych układów napędu i sterowania hydraulicznego klasy ISO VG 68 zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego wymaganiami jakościowymi zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z zestawieniem określonym w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w ilości 14 000 kg w tym: zamówienie podstawowe 10 000 kg oraz zamówienie w ramach prawa opcji 4 000 kg (opakowanie dostawcy nie większe niż 220 l). 2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ w tabeli w kolumnie nr 2 wskazał pełną nazwę handlową oraz nazwę producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia. Ponadto Zamawiający wymaga również wskazania pod tabelą formularza ofertowego rodzaju opakowania (np. puszka, beczka, butelka, kanister) i wielkości opakowania zaoferowanego przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo rozszerzenia zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w kolumnie nr 6 nazwanej „Ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 7 nazwanej „Ilość w opcji”. 2. Strony ustalają, że prawo opcji oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość Towaru będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. Zgodnie z prawem opcji Zamawiający może zamawiać Towary w dowolnej ilości w zależności od swojego bieżącego zapotrzebowania, a Wykonawca będzie zobowiązany zamówienie wykonać. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel. 3. Ilości Towaru ujęte w opcji w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2, w kolumnie nazwanej „Ilość w opcji”, mogą być zrealizowane po realizacji ilości podstawowych ujętych w kolumnie nazwanej „Ilość podstawowa”, w sytuacji zaistnienia w tym zakresie potrzeb Zamawiającego, po otrzymaniu od Zamawiającego informacji o skorzystaniu z prawa opcji. 4. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” Zamawiający powiadomi Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. Wraz z pisemnym bądź mailowym powiadomieniem Wykonawcy o konieczności realizacji zakresu Umowy w zakresie „ilość w opcji”, Zamawiający wskaże ilość Towaru do realizacji oraz miejsce jego dostawy. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 4 000 kg
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – Płyn hydrauliczny do stabilizatorów i oporopowrotników (np. STEOL M lub równoważny)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa płynu hydraulicznego do stabilizatorów i oporopowrotników (np. STEOL M lub równoważny) zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego wymaganiami jakościowymi zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z zestawieniem określonym w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w ilości 1 000 kg w tym: zamówienie podstawowe 500 kg oraz zamówienie w ramach prawa opcji 500 kg (opakowanie dostawcy nie większe niż 20 l). 2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ w tabeli w kolumnie nr 2 wskazał pełną nazwę handlową oraz nazwę producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia. Ponadto Zamawiający wymaga również wskazania pod tabelą formularza ofertowego rodzaju opakowania (np. puszka, beczka, butelka, kanister) i wielkości opakowania zaoferowanego przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09211610 Flüssigkeiten für hydraulische Anwendungen
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo rozszerzenia zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w kolumnie nr 6 nazwanej „Ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 7 nazwanej „Ilość w opcji”. 2. Strony ustalają, że prawo opcji oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość Towaru będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. Zgodnie z prawem opcji Zamawiający może zamawiać Towary w dowolnej ilości w zależności od swojego bieżącego zapotrzebowania, a Wykonawca będzie zobowiązany zamówienie wykonać. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel. 3. Ilości Towaru ujęte w opcji w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2, w kolumnie nazwanej „Ilość w opcji”, mogą być zrealizowane po realizacji ilości podstawowych ujętych w kolumnie nazwanej „Ilość podstawowa”, w sytuacji zaistnienia w tym zakresie potrzeb Zamawiającego, po otrzymaniu od Zamawiającego informacji o skorzystaniu z prawa opcji. 4. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” Zamawiający powiadomi Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. Wraz z pisemnym bądź mailowym powiadomieniem Wykonawcy o konieczności realizacji zakresu Umowy w zakresie „ilość w opcji”, Zamawiający wskaże ilość Towaru do realizacji oraz miejsce jego dostawy. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 500 kg
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 – Olej hydrauliczny HV-46
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju hydraulicznego HV-46 zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego wymaganiami jakościowymi zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z zestawieniem określonym w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w ilości 30 000 kg w tym: zamówienie podstawowe 15 000 kg oraz zamówienie w ramach prawa opcji 15 000 kg (opakowanie dostawcy nie większe niż 220 l). 2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ w tabeli w kolumnie nr 2 wskazał pełną nazwę handlową oraz nazwę producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia. Ponadto Zamawiający wymaga również wskazania pod tabelą formularza ofertowego rodzaju opakowania (np. puszka, beczka, butelka, kanister) i wielkości opakowania zaoferowanego przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 6
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo rozszerzenia zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w kolumnie nr 6 nazwanej „Ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 7 nazwanej „Ilość w opcji”. 2. Strony ustalają, że prawo opcji oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość Towaru będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. Zgodnie z prawem opcji Zamawiający może zamawiać Towary w dowolnej ilości w zależności od swojego bieżącego zapotrzebowania, a Wykonawca będzie zobowiązany zamówienie wykonać. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel. 3. Ilości Towaru ujęte w opcji w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2, w kolumnie nazwanej „Ilość w opcji”, mogą być zrealizowane po realizacji ilości podstawowych ujętych w kolumnie nazwanej „Ilość podstawowa”, w sytuacji zaistnienia w tym zakresie potrzeb Zamawiającego, po otrzymaniu od Zamawiającego informacji o skorzystaniu z prawa opcji. 4. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” Zamawiający powiadomi Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. Wraz z pisemnym bądź mailowym powiadomieniem Wykonawcy o konieczności realizacji zakresu Umowy w zakresie „ilość w opcji”, Zamawiający wskaże ilość Towaru do realizacji oraz miejsce jego dostawy. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 15 000 kg
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 – Płyn hydrauliczny o kodzie NATO H-544
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa płynu hydraulicznego o kodzie NATO H-544 zgodnie ze wskazanymi przez Zamawiającego wymaganiami jakościowymi zamieszczonymi w „Opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz zgodnie z zestawieniem określonym w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w ilości 30 000 kg w tym: zamówienie podstawowe 20 000 kg oraz zamówienie w ramach prawa opcji 10 000 kg (opakowanie dostawcy nie większe niż 220 l). 2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ w tabeli w kolumnie nr 2 wskazał pełną nazwę handlową oraz nazwę producenta zaoferowanego przedmiotu zamówienia. Ponadto Zamawiający wymaga również wskazania pod tabelą formularza ofertowego rodzaju opakowania (np. puszka, beczka, butelka, kanister) i wielkości opakowania zaoferowanego przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie nr 7
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo rozszerzenia zamówienia poprzez skorzystanie z prawa opcji polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia, określonego co do asortymentu i ilości w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2 SWZ w kolumnie nr 6 nazwanej „Ilość podstawowa”, maksymalnie o ilości wskazane w kolumnie nr 7 nazwanej „Ilość w opcji”. 2. Strony ustalają, że prawo opcji oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość Towaru będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. Zgodnie z prawem opcji Zamawiający może zamawiać Towary w dowolnej ilości w zależności od swojego bieżącego zapotrzebowania, a Wykonawca będzie zobowiązany zamówienie wykonać. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel. 3. Ilości Towaru ujęte w opcji w tabeli zawartej w Rozdziale IV ust. 2, w kolumnie nazwanej „Ilość w opcji”, mogą być zrealizowane po realizacji ilości podstawowych ujętych w kolumnie nazwanej „Ilość podstawowa”, w sytuacji zaistnienia w tym zakresie potrzeb Zamawiającego, po otrzymaniu od Zamawiającego informacji o skorzystaniu z prawa opcji. 4. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji” Zamawiający powiadomi Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. Wraz z pisemnym bądź mailowym powiadomieniem Wykonawcy o konieczności realizacji zakresu Umowy w zakresie „ilość w opcji”, Zamawiający wskaże ilość Towaru do realizacji oraz miejsce jego dostawy. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 10 000 kg