2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Świadczenie kompleksowych usług związanych z utrzymaniem czystości oraz obsługa szatni w obiektach „AQUAPARK KALISZ” sp. z o.o. w Kaliszu, ul. Sportowa 10”
Beschreibung: 1. W ramach niniejszego przedmiotu zamówienia Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje obowiązek starannego działania w zakresie realizacji usług porządkowo-czystościowych dla „AQUAPARK KALISZ” sp. z o.o. Kaliszu, ul. Sportowa 10, w niżej wymienionych obiektach należących do Zamawiającego: 1) AQUAPARK KALISZ - 62-800 Kalisz, ul. Sportowa 10, 2) LODOWISKO – 62-800 Kalisz, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24, 3) KRYTA PŁYWALNIA – 62-800 Kalisz, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 20a; oraz obsługę szatni w obiekcie AQUAPARK KALISZ przy ul. Sportowej 10. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: czas pracy personelu, zakresu prac oraz harmonogram częstotliwości sprzątania poszczególnych stref i obiektów, określa Załącznik nr 1 do umowy pod nazwą „Opis Przedmiotu Zamówienia - czas pracy personelu, zakres i harmonogram prac wykonywanych w ramach świadczenia usług kompleksowego utrzymania czystości dla „AQUAPARK KALISZ” sp. z o.o. w Kaliszu, ul. Sportowa 10”. 3. Przedmiot zamówienia nie obejmuje sprzątania pomieszczeń najmowanych lub dzierżawionych przez firmy zewnętrzne od Zamawiającego. 4. Kod wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Przedmiot główny: 90910000 Usługi sprzątania. 5. Sprzątanie niecek basenowych będzie się odbywało na urządzeniach (odkurzaczach basenowych) Zamawiającego. Pracownicy Wykonawcy zostaną przeszkoleni z obsługi odkurzaczy i będą dozorować nocne sprzątanie niecek basenowych. 6. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia własnych środków sanitarnych, chemii specjalistycznej, w tym środków czyszczących, konserwujących oraz własnego sprzętu ręcznego i mechanicznego niezbędnego do należytego wykonania przedmiotu umowy, a także dostaw mydła w płynie i piance, papieru toaletowego, ręczników papierowych, worków na śmieci. Niniejsze środki muszą być ujęte w cenie oferty. Dostawy mydła, papieru, ręczników, worków mają zabezpieczyć codzienne funkcjonowanie obiektów. Wykonawca przed rozpoczęciem świadczenia usługi, przedstawi Zamawiającemu wyżej wymienione środki celem akceptacji. 7. Usługa sprzątania musi mieć charakter ciągły, zapewniający utrzymanie w stałej czystości wszystkich obiektów przewidzianych do sprzątania. 8. Stosowane przez Wykonawcę środki muszą posiadać aktualne karty charakterystyki, atesty lub certyfikaty dopuszczające je do stosowania na rynku UE i na polskim lub inne dokumenty potwierdzające stosowanie rozwiązań równoważnych. Wykonawca będzie stosował do sprzątania wyłącznie preparaty dopuszczone do stosowania na terenie UE, w tym na terenie Polski, które posiadają odpowiednie atesty i przeznaczone są do czyszczenia danego rodzaju powierzchni oraz nie drażnią oczu, dróg oddechowych i nie utrudniają pracy i przebywania ludzi w obiekcie, zgodnie z ustawą z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1816). W przypadku używania niewłaściwych środków Wykonawca zobowiązany jest do ich natychmiastowej zmiany. Wszelkie szkody, powstałe w wyniku używania, stosowania nieodpowiednich środków i materiałów, obciążają wyłącznie Wykonawcę. 9. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli środków używanych do wykonywania usługi, w przypadku stwierdzenia, iż zastosowane środki nie spełniają opisanych w SWZ wymagań, Zamawiający będzie żądał zmiany, a w przypadku nie zastosowania się przez Wykonawcę do niniejszego żądania, Zamawiający ma prawo odstąpić od umowy z wyłącznej winy Wykonawcy. 10. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać umowę zgodnie ze złożoną ofertą, przepisami BHP i ppoż., przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, normami sanitarnymi oraz ewentualnymi zaleceniami Zamawiającego, które mogą wyniknąć w trakcie realizacji umowy, z poszanowaniem i przestrzeganiem Regulaminów poszczególnych obiektów. 11. Wykonawca zobowiązuje się do sprawowania bieżącego nadzoru nad pracownikami zatrudnionymi do wykonywania umowy. 12. Opakowania i odpady po zużytych środkach służących wykonywaniu przedmiotu zamówienia Wykonawca – jako wytwórca tego odpadu – usunie i zagospodaruje własnym staraniem i na własny koszt. 13. Obsługa szatni (przyjmowanie i wydawanie ubrań wierzchnich) odbywać się będzie w godzinach funkcjonowania Kaliskiego Parku Wodnego (ul. Sportowa 10) w miesiącach listopad- grudzień 2025 oraz styczeń-luty 2026. 14. Wykonawca zobowiązuje się do należytego zabezpieczenia i pełnienia pieczy nad przyjętymi do szatni ubraniami (rzeczami). 15. Wykonawca będzie odpowiadał za utratę, uszkodzenie lub zniszczenie ubrań (rzeczy) przyjętych do szatni.
Vorherige Bekanntmachung: 148088-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. W ramach niniejszego przedmiotu zamówienia Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje obowiązek starannego działania w zakresie realizacji usług porządkowo-czystościowych dla „AQUAPARK KALISZ” sp. z o.o. Kaliszu, ul. Sportowa 10, w niżej wymienionych obiektach należących do Zamawiającego: 1) AQUAPARK KALISZ - 62-800 Kalisz, ul. Sportowa 10, 2) LODOWISKO – 62-800 Kalisz, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24, 3) KRYTA PŁYWALNIA – 62-800 Kalisz, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 20a; oraz obsługę szatni w obiekcie AQUAPARK KALISZ przy ul. Sportowej 10.