See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af Cobas e-modul til Analyse af Endokrinologi, Neurologiske Markører, Bindevæv/Knogler, Kønshormoner og Cancer-markører
Beschreibung: Blodprøver og Biokemi på Aarhus Universitetshospital har behov for et fuldautomatisk analysemodul, der kan levere et samlet og specialiseret analysetilbud inden for endokrinologi, neurologiskemarkører, bindevæv/knogle, kønshormoner samt cancer-markører.
Interne Kennung: 1-23-4-72-63-25
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0000