See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Brzesko w ramach projektu MRG 3 (część II) – przepusty, zabezpieczenie przeciwerozyjne szlaków i dróg oraz brody.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla ośmiu zadań inwestycyjnych zlokalizowanych na terenie Nadleśnictwa Brzesko. Obejmują one budowę przepustu w Leśnictwie Kopaliny, zabezpieczenie przeciwerozyjne drogi leśnej w Leśnictwie Chrostowa, zabezpieczenie skarp drogowych w Leśnictwie Żegocina, budowę brodu w tym samym leśnictwie, przebudowę brodu w Leśnictwie Kamionna oraz obustronne zabezpieczenie przeciwerozyjne szlaku zrywkowego na jego terenie, a także przebudowę dwóch przepustów w Leśnictwie Okocim. Dla każdego z zadań opracowane mają zostać co najmniej dwie koncepcje architektoniczno-budowlane, projekt budowlany oraz dokumentacja niezbędna do uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, a także dokumentacja kosztorysowa i techniczna. W zakres opracowania wchodzą m.in. kosztorys inwestorski, przedmiar robót oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót. Dokumentacja ma zostać przekazana w trzech egzemplarzach papierowych oraz w wersji elektronicznej (PDF, DWG, DOCX i XLSX). Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania wszystkich decyzji administracyjnych, w tym środowiskowych, wodnoprawnych, dotyczących obszarów Natura 2000 oraz pozwolenia na budowę lub potwierdzenia braku sprzeciwu do zgłoszenia. Nadzór autorski będzie sprawowany na żądanie Zamawiającego lub organu administracji architektoniczno-budowlanej i obejmuje weryfikację zgodności realizacji z projektem oraz uzgadnianie rozwiązań zamiennych. Zamawiający wymaga, aby osoby opracowujące projekt budowlany były zatrudnione na podstawie umowy o pracę, z wyjątkiem osób prowadzących działalność gospodarczą. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli zatrudnienia na podstawie przedstawionych dokumentów oraz do żądania trzykrotnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego w ramach wynagrodzenia. Wraz z przekazaniem dokumentacji na Zamawiającego przechodzą majątkowe prawa autorskie do niej na wszystkich znanych polach eksploatacji. Dokumentacja musi być zgodna z obowiązującymi przepisami prawa, m.in. ustawą Prawo budowlane, ustawą Prawo zamówień publicznych oraz odpowiednimi rozporządzeniami. Projekt stanowi część zadania realizowanego w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3)”, współfinansowanego ze środków UE. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy etapy: opracowanie koncepcji projektowych wraz z wstępnym oszacowaniem kosztów, wykonanie kompletnej dokumentacji z uzyskaniem wymaganych decyzji, a następnie sprawowanie nadzoru autorskiego do czasu odbioru końcowego robót. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców, pod warunkiem wskazania zakresu zleconych im prac. Nie dopuszcza się podwykonawstwa całości przedmiotu zamówienia. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka części, jednak każda oferta musi obejmować pełny zakres przewidziany dla danej części. Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej ani szczególnych wymagań dotyczących zatrudnienia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W przypadku nieprzyznania środków z Funduszu Europejskiego Zamawiający może unieważnić postępowanie.
Interne Kennung: SA.270.1.2.2025.NB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Budowa przepustu na szlaku zrywkowym w oddz. 219 a, 220 b Leśnictwa Kopaliny
Beschreibung: Część 1 Numer rozliczeniowy zadania: 03-02-2.2-04; Nazwa zadania: Budowa przepustu na szlaku zrywkowym w oddz. 219 a, 220 b Leśnictwa Kopaliny; Lokalizacja: Leśnictwo Kopaliny, działka ewidencyjna nr: 989 oraz 990 (obręb: Brzeźnica), użytki ewid.: Ls, adres leśny nr: 03-02-1-01-219-a, 03-02-1-01-220-b Opis: Zadanie będzie polegało na wykonaniu dokumentacji projektowej budowy przepustu w formie tubosidera z otwartym dnem, o świetle około 2,00 m i długości około 6,00 m – 8,00 m na stałym cieku wodnym wraz z najazdami z kruszywa naturalnego – po 30,00 m – 40,00 m z każdej strony. Zadanie będzie obejmować wykonanie dwóch koncepcji architektoniczno-budowlanych, Projektu Budowlanego wraz z uzyskaniem kompletu wymaganych przepisami decyzji, pozwoleń i uzgodnień koniecznych do uzyskania prawomocnej i ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę. Ponadto Wykonawca będzie odpowiedzialny za pełnienie nadzoru autorskiego podczas prowadzenia robót budowlanych; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.1.2.2025.NB_1
Los: LOT-0002
Titel: Zabezpieczenie przeciwerozyjne drogi leśnej w formie kaszycy w oddz. 292 d Leśnictwa Chrostowa
Beschreibung: Część 2. Numer rozliczeniowy zadania: 03-02-2.1-01; Nazwa zadania: Zabezpieczenie przeciwerozyjne drogi leśnej w formie kaszycy w oddz. 292 d Leśnictwa Chrostowa; Lokalizacja: Leśnictwo Chrostowa, działka ewidencyjna nr: 176 (obręb: Wola Wieruszycka), adres leśny nr 03-02-1-02-292-d Opis: Zadanie będzie polegało na wykonaniu dokumentacji projektowej zabezpieczenia osuwiska przy drodze leśnej od strony potoku w formie kaszycy dwupoziomowej (górnej – wysokiej oraz dolnej – niskiej) z okorowanych kłód drewna odpornego na butwienie (np. modrzewiowe). Planowana długość kaszycy między 20,00 – 25,00 m. Planowana wysokość kaszyc: 4,00 m (górna) oraz 2,00 m (niska). Zadanie będzie obejmować wykonanie dwóch koncepcji architektoniczno-budowlanych, Projektu Budowlanego wraz z uzyskaniem kompletu wymaganych przepisami decyzji, pozwoleń i uzgodnień koniecznych do uzyskania prawomocnej i ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę. Ponadto Wykonawca będzie odpowiedzialny za pełnienie nadzoru autorskiego podczas prowadzenia robót budowlanych; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.1.2.2025.NB_2
Los: LOT-0003
Titel: Zabezpieczenie przeciwerozyjne drogi leśnej nr inw. 220/751 Leśnictwa Żegocina w formie kaszycy;
Beschreibung: Część 3 Numer rozliczeniowy zadania: 03-02-2.1-02; Nazwa zadania: Zabezpieczenie przeciwerozyjne drogi leśnej nr inw. 220/751 Leśnictwa Żegocina w formie kaszycy; Lokalizacja: Leśnictwo Żegocina, działka ewidencyjna nr: 1241 (obręb: Bytomsko), 872 (obręb: Żegocina), użytek ewidencyjny: Ls, adres leśny nr 03-02-1-03-126-b, 03-02-1-03-131-b Opis: Zadanie będzie polegało na budowie drewnianych kaszyc na osuwających się skarpach – dwa odcinki wzdłuż drogi leśnej. Zabezpieczenie przeciwerozyjne będzie wykonane w pełni z materiałów naturalnych tj. z drewna. Kaszyca drewniana z okorowanych kłód o średnicy nie mniejszej niż 15,00 cm z drewna odpornego na butwienie. Kaszyce w dwóch odcinkach: I odcinek o długości ok. 50,00 m i wysokości 3,00 – 4,00 m, II odcinek o długości ok. 30,00 m i wysokości 3,00 – 4,00m. Zadanie będzie obejmować wykonanie dwóch koncepcji architektoniczno-budowlanych, Projektu Budowlanego wraz z uzyskaniem kompletu wymaganych przepisami decyzji, pozwoleń i uzgodnień koniecznych do uzyskania prawomocnej i ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę. Ponadto Wykonawca będzie odpowiedzialny za pełnienie nadzoru autorskiego podczas prowadzenia robót budowlanych; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.1.2.2025.NB_3
Los: LOT-0004
Titel: Budowa brodu na potoku w oddz. 151 d Leśnictwa Żegocina
Beschreibung: Część 4 Numer rozliczeniowy zadania: 03-02-2.2-06; Nazwa zadania: Budowa brodu na potoku w oddz. 151 d Leśnictwa Żegocina; Lokalizacja: Leśnictwo Żegocina, działka ewidencyjna nr: 1296 (obręb: Gosprzydowa), adres leśny nr: 03-02-1-03-151-d Opis: Zadanie będzie polegało na budowie brodu drewniano-kamiennego o wymiarach 8,00 m x 4,00 m wraz z wykonaniem obustronnych najazdów głazami narzutowymi lub kruszywa naturalnego na długości ok. 40,00 m z każdej strony. Planowane jest również zabezpieczenie infrastruktury brodu od strony cieku głównego. Z drewna zostanie wykonany stelaż w kształcie szachownicy wypełniony głazami kamiennymi. Wysokość brodu będzie dobrana do średniego poziomu wody. Zadanie będzie obejmować wykonanie dwóch koncepcji architektoniczno-budowlanych, Projektu Budowlanego wraz z uzyskaniem kompletu wymaganych przepisami decyzji, pozwoleń i uzgodnień koniecznych do uzyskania prawomocnej i ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę. Ponadto Wykonawca będzie odpowiedzialny za pełnienie nadzoru autorskiego podczas prowadzenia robót budowlanych; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.1.2.2025.NB_4
Los: LOT-0005
Titel: Obustronne zabezpieczenie przeciwerozyjne szlaku zrywkowego w oddz. 308 a, b Leśnictwa Kamionna
Beschreibung: Część 6 Numer rozliczeniowy zadania: 03-02-2.1-05; Nazwa zadania: Obustronne zabezpieczenie przeciwerozyjne szlaku zrywkowego w oddz. 308 a, b Leśnictwa Kamionna Lokalizacja: Leśnictwo Kamionna, działka ewidencyjna nr: 1696 (obręb: Łąkta Górna), adres leśny: 03-02-1-04-308-a, 03-02-1-04-308-b; Opis: Zadanie będzie polegało na budowie drewnianych kaszyc, które zabezpieczą jednostronnie skarpę powyżej szlaku zrywkowego (od strony wykopu). Przy dolnej części szlaku od strony nasypu (cieku) planuje się wykonanie jednostronnego narzutu kamiennego, zabezpieczającego szlak przed negatywnymi procesami erozji wodnej. Kaszyca drewniana z okorowanych kłód o średnicy nie mniejszej niż 15,00 cm z drewna odpornego na butwienie. Ponadto na części planuje się zabezpieczenie przeciwerozyjne w postaci narzutu kamiennego. Zadanie będzie obejmować wykonanie dwóch koncepcji architektoniczno-budowlanych, Projektu Budowlanego wraz z uzyskaniem kompletu wymaganych przepisami decyzji, pozwoleń i uzgodnień koniecznych do uzyskania prawomocnej i ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę. Ponadto Wykonawca będzie odpowiedzialny za pełnienie nadzoru autorskiego podczas prowadzenia robót budowlanych; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi nr załącznik 2 do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.1.2.2025.NB_6
Los: LOT-0006
Titel: Przebudowa brodu na potoku w oddz. 308 a, m Leśnictwa Kamionna
Beschreibung: Część 5 Numer rozliczeniowy zadania: 03-02-2.1-04; Nazwa zadania: Przebudowa brodu na potoku w oddz. 308 a, m Leśnictwa Kamionna; Lokalizacja: Leśnictwo Kamionna, działka ewidencyjna nr: 1696 (obręb: Łąkta Górna), adres leśny nr: 03-02-1-04-308-a, 03-02-1-04-308-m Opis: Zadanie będzie polegało na budowie brodu drewniano-kamiennego o wymiarach 4,00 m x 4,00 - 6,00 m wraz z wykonaniem obustronnych najazdów głazami narzutowymi lub kruszywa naturalnego na długości ok. 20,00 m z każdej strony. Planowane jest również zabezpieczenie infrastruktury brodu od strony cieku głównego oraz brzegów cieku głównego. Z drewna zostanie wykonany stelaż w kształcie szachownicy wypełniony głazami kamiennymi. Wysokość brodu będzie dobrana do średniego poziomu wody w potoku oraz do poziomu najniższego stanu wody. Zadanie będzie obejmować wykonanie dwóch koncepcji architektoniczno-budowlanych, Projektu Budowlanego wraz z uzyskaniem kompletu wymaganych przepisami decyzji, pozwoleń i uzgodnień koniecznych do uzyskania prawomocnej i ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę. Ponadto Wykonawca będzie odpowiedzialny za pełnienie nadzoru autorskiego podczas prowadzenia robót budowlanych; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.1.2.2025.NB_5
Los: LOT-0007
Titel: Przebudowa przepustu na cieku w oddz. 127 a, b Leśnictwa Okocim
Beschreibung: Część 7 Numer rozliczeniowy zadania: 03-02-2.1-07; Nazwa zadania: Przebudowa przepustu na cieku w oddz. 127 a, b Leśnictwa Okocim; Lokalizacja: Leśnictwo Okocim, działka ewidencyjna nr: 27/2 oraz 27/3 (obręb: Gnojnik), adres leśny nr: 03-02-2-06-127-a, 03-02-2-06-127-b Opis: Zadanie będzie polegało na przebudowie istniejącego przepustu rurowego na przepust z otwartym dnem np. tubosider o świetle około 2,00 m (dostosowanym do ilości przepływającej wody) i długości około 6,00 – 8,00 m na stałym cieku wodnym. Ponadto planuje się wykonanie najazdów i nawierzchni z kruszywa naturalnego. Zadanie będzie obejmować wykonanie dwóch koncepcji architektoniczno-budowlanych, Projektu Budowlanego wraz z uzyskaniem kompletu wymaganych przepisami decyzji, pozwoleń i uzgodnień koniecznych do uzyskania prawomocnej i ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę. Ponadto Wykonawca będzie odpowiedzialny za pełnienie nadzoru autorskiego podczas prowadzenia robót budowlanych; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.1.2.2025.NB_7
Los: LOT-0008
Titel: Przebudowa przepustu na potoku w oddz. 105 d, f oraz 106 b, c Leśnictwa Okocim
Beschreibung: Część 8 Numer rozliczeniowy zadania: 03-02-2.1-06; Nazwa zadania: Przebudowa przepustu na potoku w oddz. 105 d, f oraz 106 b, c Leśnictwa Okocim; Lokalizacja: Leśnictwo Okocim, działka ewidencyjna nr: 2052 (obręb: Uszew), adres leśny nr 03-02-2-06-105-d, 03-02-2-06-105-f, 03-02-2-06-106-b, 03-02-2-06-106-c Opis: Zadanie będzie polegało na przebudowie istniejącego przepustu rurowego na przepust np. tubosider z otwartym dnem o świetle około 4,00 m (dostosowanym do ilości przepływającej wody)i długości około 10,00 m na potoku. Ponadto planuje się wykonanie najazdów i nawierzchni z kruszywa naturalnego, a na części najazdu od strony zachodniej – dylowanki drewnianej. Zadanie będzie obejmować wykonanie dwóch koncepcji architektoniczno-budowlanych, Projektu Budowlanego wraz z uzyskaniem kompletu wymaganych przepisami decyzji, pozwoleń i uzgodnień koniecznych do uzyskania prawomocnej i ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę. Ponadto Wykonawca będzie odpowiedzialny za pełnienie nadzoru autorskiego podczas prowadzenia robót budowlanych; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: SA.270.1.2.2025.NB_8