See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie w okresie 24 miesięcy powszechnych usług pocztowych dla Urzędu Miasta Katowice - zamówienie w dwóch częściach.
Beschreibung: 1) Część 1 Przedmiot zamówienia: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przesyłek rejestrowanych, obejmujące przyjmowanie, przemieszczanie i doręczanie przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów (przesyłki listowe, paczki pocztowe), które będą realizowane na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2025 r., poz. 366 t.j.) wraz z usługami dodatkowymi w okresie 24 miesięcy od dnia 02.01.2026 r. do dnia 31.12.2027 r. z zastrzeżeniem, że rozliczenie umowy nastąpi do dnia 31.01.2028 r . 2) Część 2 Przedmiot zamówienia: Świadczenie powszechnych usług pocztowych dla Urzędu Miasta Katowice w zakresie przesyłek nierejestrowanych, usług kurierskich oraz wysyłania druków bezadresowych w obrocie krajowym i zagranicznym, obejmujące przyjmowanie, przemieszczanie i doręczanie przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów (przesyłki listowe, paczki pocztowe), które będą realizowane na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe, wraz z usługami dodatkowymi w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r., z zastrzeżeniem, że rozliczenie umowy nastąpi do dnia 31.01.2028 r.
Vorherige Bekanntmachung: 776621-2025
Interne Kennung: BZP.271.1.81.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64110000 Postdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64121100 Postzustellung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przesyłek rejestrowanych.
Beschreibung: Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przesyłek rejestrowanych, obejmujące przyjmowanie, przemieszczanie i doręczanie przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów (przesyłki listowe, paczki pocztowe), które będą realizowane na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2025 r., poz. 366 t.j.) wraz z usługami dodatkowymi w okresie 24 miesięcy od dnia 02.01.2026 r. do dnia 31.12.2027 r. z zastrzeżeniem, że rozliczenie umowy nastąpi do dnia 31.01.2028 r .
Interne Kennung: BZP.271.1.81.2025 Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: a) Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji, polegające na zmniejszeniu ilości usług w zależności od potrzeb Zamawiającego, maksymalnie o 30% w stosunku do wartości zamówienia będącego przedmiotem niniejszego postępowania dla części 1 i 2. b) Ilości wskazane w kalkulacji ceny ofertowej (załączniki 1a i 2a do SWZ) są wielkościami orientacyjnymi, przyjętymi dla celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym Zamawiający podpisze umowę, nie przysługuje roszczenie o realizację usługi w wielkościach podanych w kalkulacji cenowej. Jednocześnie Zamawiający gwarantuje, iż minimalna kwota, która zostanie zapłacona z tytułu realizacji przedmiotu umowy wyniesie 70% ceny łącznej podanej w formularzu ofertowym dla części 1 i 2.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przesyłek nierejestrowanych, usług kurierskich oraz wysyłania druków bezadresowych
Beschreibung: Część 2 Przedmiot zamówienia: Świadczenie powszechnych usług pocztowych dla Urzędu Miasta Katowice w zakresie przesyłek nierejestrowanych, usług kurierskich oraz wysyłania druków bezadresowych w obrocie krajowym i zagranicznym, obejmujące przyjmowanie, przemieszczanie i doręczanie przesyłek pocztowych oraz ich ewentualnych zwrotów (przesyłki listowe, paczki pocztowe), które będą realizowane na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w ustawie z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe, wraz z usługami dodatkowymi w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r., z zastrzeżeniem, że rozliczenie umowy nastąpi do dnia 31.01.2028 r.
Interne Kennung: BZP.271.1.81.2025 Część 2