2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Celestynów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Część I – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Celestynów. Część II – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, elektroodpadów oraz tekstyliów sprzed posesji od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Celestynów jako dodatkowe odbiory „u źródła”. Część III – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ w zakresie odpowiadającym poszczególnym częściom. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień w trybie zamówienia z wolnej ręki, na zasadach określonych w art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Celestynów
Beschreibung: Zabudowa jednorodzinna: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie: 1) odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Celestynów, 2) wyposażenia nieruchomości w worki do selektywnej zbiórki odpadów, 3) wyposażenia nowych nieruchomości w pojemniki do zbiórki niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz wymiany uszkodzonych pojemników o poj. 120 l (szacowana liczba pojemników do dostarczenia ok. 250 szt.), 240 l (szacowana liczba pojemników do dostarczenia ok 100 szt.). Dostarczone pojemniki staną się własnością Zamawiającego. Zabudowa wielorodzinna Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie: 1) odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Celestynów, 2) Dostarczenie bądź wymiana uszkodzonych pojemników do zbiórki niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz segregowanych o poj. 1100l (szacowana liczba pojemników do dostarczenia ok 20 szt.). Dostarczone pojemniki staną się własnością Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w SWZ, opisie przedmiotu zamówienia- Załączniku nr 1 do SWZ oraz wzorze umowy – Załącznik nr 4 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość wielokrotnego skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy szacunkowych ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania, jednakże niepowodującego wzrostu wartości umowy o więcej niż o 50%. Skorzystanie z prawa opcji następuje przez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli określającego zwiększenie szacunkowych ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania.
Los: LOT-0002
Titel: Część II – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, elektroodpadów oraz tekstyliów sprzed posesji od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Celestynów jako dodatkowe odbiory „u źródła"
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów wielkogabarytowych, elektroodpadów oraz tekstyliów sprzed posesji od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Celestynów, jako dodatkowe odbiory „u źródła” – 4 razy w trakcie trwania zamówienia: 1)Meble i odpady wielkogabarytowe (20 03 07) – odpady wielkogabarytowe w trakcie trwania zamówienia zostaną odebrane 4 razy we wskazanych przez Wykonawcę terminach (planowany termin przeprowadzenia akcji to wrzesień-październik 2026 r. oraz wrzesień – październik 2027 r. oraz kwiecień-maj 2027 r. i kwiecień – maj 2028 rok). Usługa będzie polegała na odebraniu wystawionych przez mieszkańców odpadów wielkogabarytowych sprzed posesji. Odbiór odpadów odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym i zaakceptowanym przez Zamawiającego. Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku (recyklingu) zgodnie z przepisami obowiązującego w tym zakresie prawa oraz przedstawienie Zamawiającemu dowodów potwierdzających, tj. karty przekazania odpadów odebranych wyłącznie od mieszkańców Gminy Celestynów. 2)Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny (20 01 35*, 20 01 36) – zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego w trakcie trwania realizacji zamówienia odbędzie się 4 razy i będzie odbywać się w tym samym terminie i na tych samych zasadach, co zbiórka odpadów wielkogabarytowych (planowany termin przeprowadzenia akcji to wrzesień-październik 2026 r. oraz wrzesień – październik 2027 r. oraz kwiecień-maj 2027 r. i kwiecień – maj 2028 rok). Usługa będzie polegała na odebraniu wystawionego przez mieszkańców zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego z przed posesji. Odbiór odpadów odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym i zaakceptowanym przez Zamawiającego. Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku (recyklingu) zgodnie z przepisami obowiązującego w tym zakresie prawa oraz przedstawienie Zamawiającemu dowodów potwierdzających, tj. karty przekazania odpadów odebranych wyłącznie od mieszkańców Gminy Celestynów. 3)Tekstylia, odzież (20 01 10, 20 01 11) – zbiórka tekstyliów i odzieży w trakcie trwania realizacji zamówienia odbędzie się 4 razy i będzie odbywać się w tym samym terminie i na tych samych zasadach co zbiórka odpadów wielkogabarytowych (planowany termin przeprowadzenia akcji to wrzesień-październik 2026 r. oraz wrzesień – październik 2027 r. oraz kwiecień-maj 2027 r. i kwiecień – maj 2028 rok). Usługa będzie polegała na odebraniu wystawionych przez mieszkańców tekstyliów. Odbiór odpadów odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym i zaakceptowanym przez Zamawiającego. Obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku (recyklingu) zgodnie z przepisami obowiązującego w tym zakresie prawa oraz przedstawienie Zamawiającemu dowodów potwierdzających, tj. karty przekazania odpadów odebranych wyłącznie od mieszkańców Gminy Celestynów. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Załączniku nr 1 do SWZ oraz wzorze umowy – Załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: RIZPiFZ.271.21.2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Los: LOT-0003
Titel: Część III – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dostarczonych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Celestynów (w skrócie PSZOK). 2. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia PSZOK w następujące pojemniki; 1) 1 kontener o pojemności 7 m3 z przeznaczeniem na odpady z papieru oznaczony napisem „PAPIER”, 2) 1 kontener o pojemności 7 m3z przeznaczeniem na odpady ze szkła oznaczony napisem „SZKŁO”, 3) 1 kontener o pojemności 7 m3 z przeznaczeniem na odpady z metali i tworzywa sztucznego oznaczony napisem „METALE I TWORZYWA SZTUCZNE”, 4) 1 kontener o pojemności 7 m3 z przeznaczeniem na bioodpady oznaczony napisem „BIO”, 5) 1 kontener o pojemności min.10 m3 z przeznaczeniem na odpady wielkogabarytowe, w razie potrzeby większy bądź mniejszy, 6) 1 kontener o pojemności min.10 m3 z przeznaczeniem na zużyte opony w razie potrzeby większy bądź mniejszy, 7) 1 kontener o pojemności min.10 m3 z przeznaczeniem na odpady budowlane i rozbiórkowe w tym odpady niebezpieczne w razie potrzeby większy bądź mniejszy, 8) 1 pojemnik o pojemności 10 m3 z przeznaczeniem na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w razie potrzeby większy bądź mniejszy, 9) 1 pojemnik o pojemności 120 l z przeznaczeniem na baterie i akumulatory, 10) 1 pojemnik o pojemności 120l z przeznaczeniem na odpady niebezpieczne z zabezpieczeniem uniemożliwiającym wyjęcie odpadów, 11) 1 pojemnik o pojemności 120 l z przeznaczeniem na leki przeterminowane i chemikalia z zabezpieczeniem uniemożliwiającym wyjęcie odpadów, 12) 1 pojemnik o pojemności 120 l z przeznaczeniem na odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym (igły, strzykawki itp.) z zabezpieczeniem uniemożliwiającym wyjęcie odpadów, 13) 2 pojemniki o pojemności 1100 l z przeznaczeniem na tekstylia i odzież, bądź w razie potrzeby jeden większy, 14) pojemnik KP7 (max 5 szt.) - podstawione tylko w razie konieczności zwiększenia ilości pojemników na PSZOKU. 3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór, transport i zagospodarowanie następujących odpadów: 1) Opakowań z papieru i tektury o kodzie – 15 01 01, 20 01 01; 2) Opakowań ze szkła o kodzie – 15 01 07, 20 01 02; 3) Metali i tworzyw sztucznych o kodzie – 15 01 04, 15 01 02, 15 01 06, 20 01 39, 20 01 40; 4) Bioodpady o kodzie – 20 01 08, 20 02 01; 5) Meble i odpady wielkogabarytowe o kodzie – 20 03 07; 6) Zużyte opony – 16 01 03; 7) Odpady budowlane i rozbiórkowe w tym odpady niebezpieczne – 17 01 01, 17 01 07, 17 02 01, 17 02 02, 17 02 03, 17 03 80, 17 04 07, 17 06 04, 17 08 02, 17 09 04; 20 01 19*, 20 01 27*, 20 01 80; 8) Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny – 20 01 21*, 20 01 23*, 20 01 35*, 20 01 36; 9) Zużyte baterie i akumulatory – 20 01 34; 10) Przeterminowane leki – 20 01 32; 11) Odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym – 20 01 99; 12) Odzież i tekstylia – 20 01 10, 20 01 11. 4. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w ciągu 24h liczonych w dni robocze (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) od momentu zgłoszenia przesłanego przez Zamawiającego drogą mailową. Odpady zbierane w sposób selektywny pomiędzy odbiorami sprzed posesji mogą być dostarczone przez mieszkańców do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ponadto obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych odpadów poprzez przekazanie ich do odzysku (recyklingu) zgodnie z przepisami obowiązującego w tym zakresie prawa oraz przedstawienie Zamawiającemu dowodów potwierdzających, tj. karty przekazania odpadów odebranych wyłącznie z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się na terenie Gminy Celestynów. W trakcie trwania realizacji przedmiotu umowy istnieje możliwość zmiany lokalizacji PSZOKU. Miejsce nowego PSZOKu znajdować się będzie również w miejscowości Celestynów, o czym Wykonawca zostanie pisemnie poinformowany. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Załączniku nr 1 do SWZ oraz wzorze umowy – Załącznik nr 4 do SWZ.
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość wielokrotnego skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy szacunkowych ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania, jednakże niepowodującego wzrostu wartości umowy o więcej niż o 50%. Skorzystanie z prawa opcji następuje przez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli określającego zwiększenie szacunkowych ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania