207645-2026 - Wettbewerb
Polen – Betriebliche Gesundheitsfürsorge – Usługi medyczne w zakresie medycyny pracy_miasto Olsztyn
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługi medyczne w zakresie medycyny pracy_miasto Olsztyn
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sprawowanie opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydział Regionalny Kadr i Płac w Bydgoszczy - Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Olsztynie, Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85147000 Betriebliche Gesundheitsfürsorge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85121000 Dienstleistungen von Arztpraxen, 85148000 Medizinische Analysedienste
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydział Regionalny Kadr i Płac w Bydgoszczy - Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Olsztynie, Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie. Wykonawca zobowiązuje się do sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A., która wystąpi o wykonanie badań profilaktycznych zgodnie z przepisami określonymi w: • Ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, • Rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy, • Ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy, • Ustawie z 6 września 2001r. o transporcie drogowym, • Ustawie z 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, • Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, • Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 08 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy, • Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym, • Ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, • Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, • Ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, w szczególności przez: 1) przeprowadzenie badań profilaktycznych, tj. badań wstępnych, okresowych, kontrolnych oraz poszerzonych przez lekarza przeprowadzającego badania, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy oraz art. 229 Kodeksu pracy, jak również innych dodatkowo zleconych przez lekarza przeprowadzającego badanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, 2) przeprowadzenie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 05 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców oraz badań psychologicznych kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 08 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy, 3) przeprowadzenie badań lekarskich i psychologicznych kierowców dotyczących uzyskania świadectwa kwalifikacji zawodowej zgodnie z ustawą z dnia 06 września 2001 r. o transporcie drogowym, 4) przeprowadzenie badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 05 grudnia 2022r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców oraz badań psychologicznych w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 08 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy, badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia kierowców pojazdów przewożących wartości pieniężne, zgodnie z ustawą z dnia 05 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, 5) przeprowadzenie badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym, 6) przeprowadzenie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, fizycznej, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, 7) przeprowadzenie badań lekarskich do celów sanitarno-epidemiologicznych mających na celu wydanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania prac, przy wykonaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażeń lub chorób zakaźnych na inne osoby - art. 7 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, 8) przeprowadzenie badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudnienia osoby niepełnosprawnej w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych – art. 15 ust. 3 i art. 16 ust. 1 pkt 2 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, cd znajduje się w sekcji Informacje dodatkowe