207830-2025 - Wettbewerb
Polen – Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung – Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) dla zadania pn. "Budowa Systemu PV na potrzeby MZK Sp. z o. o. w Zielonej Górze
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) dla zadania pn. "Budowa Systemu PV na potrzeby MZK Sp. z o. o. w Zielonej Górze
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1. Sporządzenie Dokumentacji (opracowań): a) Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) dla zadań (lokalizacji) przewidzianych do realizacji wg koncepcji projektowej dotyczącej budowy instalacji fotowoltaicznych wraz z infrastrukturą techniczną i magazynów energii na terenie miasta Zielona Góra na potrzeby zasilania miejskiego taboru autobusów elektrycznych (stanowiącej załącznik 1a do SWZ), zgodnie z wymogami określonymi w art. 99-103 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.) – dalej „ustawa Pzp” oraz w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454 z późn. zm.), według stanu prawnego na dzień, w którym upływa termin sporządzenia dokumentacji, b) Planowanych kosztów wykonania prac projektowych i robót budowlanych dla całego zadania, a także w rozbiciu na poszczególne lokalizacje określone w koncepcji projektowej dotyczącej budowy instalacji fotowoltaicznych wraz z infrastrukturą techniczną i magazynów energii na terenie miasta Zielona Góra na potrzeby zasilania miejskiego taboru autobusów elektrycznych (stanowiącej załącznik 1a do SWZ), zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 2) ustawy Pzp i na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r. poz. 2458 z późn. zm). 2. Konsultacje: Udzielanie Zamawiającemu pisemnych wyjaśnień i odpowiedzi na pytania Wykonawców w postępowaniu na budowę systemu PV, dotyczące Dokumentacji, o której mowa w tym ustępie w pkt. 1 a). 3. Dostarczenie Dokumentacji Dostarczeniu Dokumentacji do siedziby Zamawiającego w dwóch egzemplarzach w formie pisemnej oraz w dwóch egzemplarzach w wersji elektronicznej, na dwóch niezależnych nośnikach pamięci przenośnej USB. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje także przeniesienie przez Wykonawcę na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do: a) Dokumentacji, o której mowa w ust. 4.1. pkt 1, b) dokumentów wytworzonych w ramach Konsultacji, o których mowa w ust. 4.1 pkt 2, 5. Przedmiot zamówienia obejmuje także udzielenie Zamawiającemu rękojmi za wady i gwarancji jakości. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w 1) SWZ (szczególnie w załączniku nr 1 i 1a do SWZ), 2) Umowie oraz w 3) Ofercie. Dokumenty wskazane w zdaniu poprzednim będą traktowane jako wzajemnie uzupełniające i wyjaśniające się w tym znaczeniu, iż w przypadku stwierdzenia w ich treści jakichkolwiek niejednoznaczności lub wieloznaczności, żadna ze Stron nie może powoływać się na tą okoliczność w celu ograniczenia swoich zobowiązań lub zakresu wymaganej staranności. Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu pn. „Poprawa efektywności komunikacji miejskiej w Zielonej Górze - etap II” planowanym do współfinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach Działania FENX.03.01 Transport miejski z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027”.
Interne Kennung: 06/UE/DOZ/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 Pzp. Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 Pzp, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, dokumenty, o których mowa w art. 94 ust. 2 Pzp, składa się w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Zgodnie z art. 257 pkt 1 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) dla zadania pn. "Budowa Systemu PV na potrzeby MZK Sp. z o. o. w Zielonej Górze”