2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering en plaatsing woonunits en tijdelijke (nuts)voorzieningen, gemeente Voorst-2026
Beschreibung: De gemeente Voorst is voornemens via een versnelde Europese openbare aanbestedingsprocedure één opdrachtnemer te contracteren voor de levering en plaatsing van woonunits inclusief bergingen en tijdelijke (nuts)voorzieningen. Met de geselecteerde inschrijver zal een raamovereenkomst worden gesloten met een maximale looptijd van vier (4) jaar. De initiële contractduur bedraagt twee (2) jaar, met de mogelijkheid voor de aanbestedende dienst om de overeenkomst tweemaal met één (1) jaar te verlengen. De uitvraag is zodanig opgesteld dat deze ziet op de koop, levering, plaatsing en gebruiksklaar opleveren van vier (4) prefab woonunits en bergingen, alsmede op alle bijkomende leveringen en werkzaamheden die noodzakelijk zijn om volledig te voldoen aan de scope van de opdracht. De aanbestedende dienst heeft op dit moment geen volledig inzicht in haar toekomstige huisvestingsbehoefte. De verwachting is dat gedurende de looptijd van de raamovereenkomst maximaal acht (8) aanvullende woonunits zullen worden gekocht. Dit aantal is indicatief. Aan alle in de aanbestedingsdocumenten genoemde aantallen en verwachtingen kunnen door inschrijvers geen rechten worden ontleend en de aanbestedende dienst is niet gehouden tot enige minimale afname. De aanbestedende dienst nodigt geïnteresseerde partijen uit om een inschrijving in te dienen voor deze aanbesteding.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: De aanbestedende dienst past bij deze aanbesteding de versnelde Europese openbare procedure toe, waarbij de inschrijftermijn is verkort tot 26 dagen, overeenkomstig artikel 2.74 van de Aanbestedingswet 2012. Aan deze keuze ligt een dringende en objectief gerechtvaardigde spoedeisendheid ten grondslag. De aanbestedende dienst is wettelijk verantwoordelijk voor de tijdige huisvesting van statushouders en Oekraïners. Door een recente en niet-voorzienbare toename van de instroom, in combinatie met ontstane achterstanden in de realisatie van opvangcapaciteit, is een situatie ontstaan waarin op zeer korte termijn aanvullende huisvesting noodzakelijk is. Het hanteren van de reguliere inschrijftermijn van 40 dagen zou in dit kader leiden tot onaanvaardbare vertraging en is daarmee niet verenigbaar met een tijdige en adequate uitvoering van deze wettelijke taak. Deze spoedeisendheid is niet toe te rekenen aan de aanbestedende dienst. De ontstane situatie is het gevolg van externe en moeilijk voorspelbare omstandigheden, waaronder fluctuaties in instroomcijfers en toenemende druk op bestaande opvangvoorzieningen. Deze ontwikkelingen konden redelijkerwijs niet zodanig worden voorzien dat eerder een aanbestedingsprocedure kon worden gestart. Gelet op de aard van de opdracht en ondanks het BPKV-gunningscriterium, waarbij inschrijvers gevraagd wordt een plan van aanpak in te dienen, wordt de verkorte inschrijftermijn als proportioneel en passend gezien. Daarbij wordt benadrukt dat het gevraagde plan van aanpak geen innovatieve, ontwerp- of ontwikkelopgave betreft, maar ziet op de uitvoering van een grotendeels gestandaardiseerde en in de markt gebruikelijke oplossing. Het plan van aanpak heeft een beschrijvend en verifiërend karakter en dient uitsluitend ter onderbouwing van de wijze waarop inschrijver invulling geeft aan reeds vastgestelde functionele en technische eisen. Van inschrijvers wordt geen nadere ontwerpuitwerking, engineering of ontwikkelwerkzaamheden verlangd die een langere inschrijftermijn noodzakelijk zouden maken. De opdracht betreft de levering en plaatsing van prefab woonunits, een product dat binnen de markt algemeen gangbaar, grotendeels gestandaardiseerd en relatief snel leverbaar is. De functionele en technische specificaties zijn helder omschreven en de uitvoeringsrisico’s zijn beperkt. Onder deze omstandigheden biedt een inschrijftermijn van 26 dagen marktpartijen voldoende gelegenheid om een zorgvuldige, volwaardige en concurrerende inschrijving in te dienen. Op grond van het voorgaande concludeert de aanbestedende dienst dat is voldaan aan alle wettelijke voorwaarden voor toepassing van de versnelde procedure en dat de verkorting van de inschrijftermijn noodzakelijk, evenwichtig en juridisch gerechtvaardigd is.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44211000 Vorgefertigte Gebäude
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44211100 Mobile, modulare Containergebäude
5. Los
Los: LOT-0000