See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów pochodzących z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz z aptek i punktów aptecznych zlokalizowanych na terenie m. st. Warszawy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie odpadów pochodzących z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz z aptek i punktów aptecznych zlokalizowanych na terenie m. st. Warszawy w planowanej ilości maksymalnej 6 920,1 Mg z podziałem na zadania w następujący sposób: Zadanie 1- Zagospodarowanie odpadów pochodzących z PSZOK w maksymalnej planowanej ilości 300 Mg, Zadanie 2- Zagospodarowanie odpadów pochodzących z PSZOK w maksymalnej planowanej ilości 2 055 Mg, Zadanie 3- Zagospodarowanie odpadów pochodzących z PSZOK w maksymalnej planowanej ilości 315,1 Mg, Zadanie 4- Zagospodarowanie odpadów pochodzących z PSZOK w maksymalnej planowanej ilości 550 Mg, Zadanie 5- Zagospodarowanie odpadów pochodzących z aptek i punktów aptecznych zlokalizowanych na terenie m. st. Warszawy w maksymalnej planowanej ilości 200 Mg, Zadanie 6 - Zagospodarowanie odpadów pochodzących z PSZOK w maksymalnej planowanej ilości 3500 Mg zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę i/lub podwykonawcę osób na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974 r.- Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 1465 ze zm.). Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zostały określone w Części VI SWZ -Projektowanych postanowieniach umowy oraz w Części II SWZ - Opisie przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 725590-2024
Interne Kennung: RZP.27.40.2024.KB
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3: Zagospodarowanie odpadów pochodzących z PSZOK w maksymalnej planowanej ilości 315,1 Mg
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie odpadów pochodzących z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanych na terenie m. st. Warszawy, w maksymalnej planowanej ilości 315,1 Mg. 2. Zamówienie obejmuje zagospodarowanie następujących rodzajów odpadów: - 15 01 10* (Opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone (np. środkami ochrony roślin I i II klasy toksyczności – bardzo toksyczne i toksyczne)) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania:12 Mg, - 15 01 11* (Opakowania z metali zawierające niebezpieczne porowate elementy wzmocnienia konstrukcyjnego (np. azbest), włącznie z pojemnikami ciśnieniowymi) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 20 Mg, - 20 01 13* (Rozpuszczalnik) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 5 Mg, - 20 01 14* (Kwasy) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 1 Mg, - 20 01 15* (Alkalia) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 3 Mg, - 20 01 17* (Odczynniki fotograficzne) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 1 Mg, - 20 01 19* (Środki ochrony roślin I i II klasy toksyczności (bardzo toksyczne i toksyczne np. herbicydy, insektycydy)) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 1 Mg, - 20 01 25 (Oleje i tłuszcze jadalne) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 4 Mg, - 20 01 26* (Oleje i tłuszcze inne niż wymienione w 20 01 25) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 40 Mg, - 20 01 27* (Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 9 Mg, - 20 01 28 (Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice inne niż wymienione w 20 01 27) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 180 Mg, - 20 01 29* (Detergenty zawierające substancje niebezpieczne) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 3 Mg, - 20 01 30 (Detergenty inne niż wymienione w 20 01 29) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 8 Mg, - 20 01 31* (Leki cytotoksyczne i cytostatyczne) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 0,1 Mg, - 20 01 32 (Leki inne niż wymienione w 20 01 31) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 5 Mg, - 20 01 37* (Drewno zawierające substancje niebezpieczne) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 20 Mg, - 20 01 80 (Środki ochrony roślin inne niż wymienione w 20 01 19) w szacunkowej ilości odpadów przewidzianych do zagospodarowania: 3 Mg. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ. Zamawiający zastrzega, że masa poszczególnych rodzajów odpadów przewidywana do zagospodarowania wskazana powyżej stanowi jedynie dane szacunkowe i nie może stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy.
Interne Kennung: Zadanie 3
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiający deklaruje realizację zamówienia podstawowego w minimalnym zakresie na poziomie 105 Mg i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałej ilości zamówienia (czyli do jej maksymalnej wielkości określonej w pkt 3 Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia w zakresie poszczególnych zadań) na zasadach prawa opcji. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, w której ilość odpadów przekazywana do zagospodarowania w okresie wskazanym w § 2 ust. 2 Części VI SWZ – Projektowane postanowienia umowy, osiągnie minimalną ilość określoną w niniejszym pkt. Ilość odpadów przekazywanych do zagospodarowania jest zależna od ilości odpadów przyjmowanych do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od mieszkańców m.st. Warszawy. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia odszkodowawcze w przypadku, gdy ilość przekazanych do zagospodarowania odpadów w okresie realizacji umowy będzie niższa od maksymalnej ilości określonej w pkt 3 Części II SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga dodatkowego powiadomienia Wykonawcy. 2) Deklaracja, o której mowa w pkt 29 Części II - Opis przedmiotu zamówienia nie dotyczy przypadku odstąpienia od umowy lub rozwiązania umowy lub jej zakończenia z jakiejkolwiek przyczyny przed upływem terminu, na jaki została zawarta, w tym w przypadkach określonych w § 6 ust. 7 – 9, § 7 ust. 4, § 10 ust. 8 Części VI SWZ – Projektowane postanowienia umowy, jak również w przypadkach zawieszenia realizacji umowy (§ 6 ust. 12 Części VI SWZ – Projektowane postanowienia umowy), w przypadkach, gdy ograniczony zostanie zakres przedmiotowy umowy (§ 10 ust. 6b Części VI SWZ – Projektowane postanowienia umowy) oraz w przypadku wykonania zastępczego, o którym mowa w § 2 ust. 29 Części VI SWZ – Projektowane postanowienia umowy. Decyzja o usługach objętych prawem opcji uzależniona będzie od decyzji Zamawiającego, podczas gdy na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostaje obowiązek realizacji usług do ustalonego w ramach prawa opcji poziomu maksymalnego na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między stronami.