See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: „Przebudowa zbiorników wodnych w Nadleśnictwie Kolbuszowa, w ramach Projektu MRN3”.
Beschreibung: 3. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 3.1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: „Przebudowa zbiorników wodnych w Nadleśnictwie Kolbuszowa, w ramach Projektu MRN3” Zamówienie podzielone jest na 2 części tj.: a) część nr 1 zamówienia: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: „Przebudowa zbiornika wodnego zlokalizowanego w oddziale 167 Leśnictwa Kamień”. Lokalizacja i planowane parametry ww. zbiornika po zrealizowanej inwestycji: Leśnictwo Kamień, Adres leśny: 04-10-2-11-167-j, Adres administracyjny: Dz. ewid. nr 2161, Kamień, Powiat Rzeszowski, Województwo Podkarpackie, Planowana pojemność obiektu malej retencji (m3) 10000,00 Planowana objętość retencjonowanej wody (m3) 7500,00 Planowana osiągnięta powierzchnia obszaru retencji (ha) 1,00 b) część nr 2 zamówienia: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: „Przebudowa zbiornika wodnego zlokalizowanego w oddziale 180 Leśnictwa Podwolskie”. Lokalizacja i planowane parametry ww. zbiornika po zrealizowanej inwestycji: Leśnictwo Podwolskie, Adres leśny: 04-10-2-13-180-h, 04-10-2-13-180-k, Adres administracyjny: Dz. ewid. nr 2177, Raniżów, Powiat Kolbuszowski, Województwo Podkarpackie, Planowana pojemność obiektu malej retencji (m3) 5000,00, Planowana objętość retencjonowanej wody (m3) 3750,00, Planowana osiągnięta powierzchnia obszaru retencji (ha) 0,51 2) Przedmiot zamówienia obejmuje dla obu ww. części zamówienia: a) Sporządzenie inwentaryzacji istniejącego zbiornika w zakresie niezbędnym do sporządzenia dokumentacji projektowej; b) Określenie parametrów zlewni i oszacowanie możliwego przepływu wody z uwzględnieniem deszczy nawalnych; c) Sporządzenie mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych dla terenu objętego inwestycją; d) Określenie rzędnych piętrzenia dla urządzeń wymagających zgłoszenia przystąpienia do robót; e) Wykonanie badań oraz sporządzenie dokumentacji geologicznej i hydrologicznej w zakresie niezbędnym do ustalenia parametrów technicznych planowanych do przebudowy obiektów, przeprowadzenie niezbędnych obliczeń efektu retencyjnego; f) Sporządzenie operatu wodnoprawnego i uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia wodno – prawnego dla obiektu, lub zgłoszenia zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2017 roku Prawo Wodne (Dz. U. z 2025 r. poz. 960.); g) Uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego; h) Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową zbiornika retencyjnego: • projektu budowlanego w 5 egz. – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. 2020 poz. 1609) oraz zgodnie z uzgodnieniami z Zamawiającym, • projektu wykonawczego w 5 egz. – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U. z 2013 r., poz. 1129) oraz zgodnie z uzgodnieniami z Zamawiającym, opracowanego zgodnie z prawem budowlanym, sztuką inżynierską, w oparciu o niezbędne pomiary geodezyjne, geotechniczne, hydrologiczne i gruntowe wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami, • specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej STWiOR lub SST) w 3 egz. - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (Dz.U. z 2013 r., poz. 1129), • kosztorysu inwestorskiego, przedmiaru robót, kosztorysu ofertowego po 3 egz. – opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 nr 130, poz. 1389), • informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia – 5 egz., zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U.2003 nr 120 poz. 1126), • wersji elektronicznej w/w opracowań – 1 egz. w formacie pdf oraz w wersji edytowalnej (pliki w formacie doc, dwg, ath); i) Opracowanie waloryzacji przyrodniczej w zakresie oceny wpływu inwestycji na różnorodność biologiczną w 4 egz. – wykonanie odrębnej (nie związanej z uzyskaniem niezbędnych opinii i zezwoleń zmierzających do uzyskania pozwolenia na budowę) oceny (opinii) w sprawie wpływu projektowanej inwestycji na środowisko przyrodnicze i różnorodność biologiczną przyległego kompleksu leśnego (polecenie techniczne certyfikacji FSC). W ww. ocenie (opinii) winny zostać zawarte następujące dane: • ogólna charakterystyka różnorodności biologicznej terenów przyległych do projektowanego zbiornika (zbiorowiska leśne, flora i inne grupy organizmów z wyszczególnieniem stwierdzonych organizmów), • ustalenie wpływu inwestycji na środowisko przyrodnicze i różnorodność biologiczną, • dane zawarte w aktualnym Programie Ochrony Przyrody, który stanowi integralną część obowiązującego Planu Urządzenia Lasu, • inne dane przyrodnicze, takie jak opracowania fitosocjologiczne, zadania ochronne w PUL, plany zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000, opracowania siedliskowe, itp.; j) Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz zgody na realizację inwestycji (decyzja środowiskowa DŚU) lub stosownej opinii właściwego ... ...cd. w punkcie: opis części zamówienia "Opis (BT-24-Lot)"
Vorherige Bekanntmachung: 849920-2025
Interne Kennung: SA.270.90.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: „Przebudowa zbiornika wodnego zlokalizowanego w oddziale 167 Leśnictwa Kamień”
Beschreibung: a) część nr 1 zamówienia: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: „Przebudowa zbiornika wodnego zlokalizowanego w oddziale 167 Leśnictwa Kamień”. Lokalizacja i planowane parametry ww. zbiornika po zrealizowanej inwestycji: Leśnictwo Kamień, Adres leśny: 04-10-2-11-167-j, Adres administracyjny: Dz. ewid. nr 2161, Kamień, Powiat Rzeszowski, Województwo Podkarpackie, Planowana pojemność obiektu malej retencji (m3) 10000,00 Planowana objętość retencjonowanej wody (m3) 7500,00 Planowana osiągnięta powierzchnia obszaru retencji (ha) 1,00 ...cd. punktu Opis przedmiotu zamówienia "Opis (BT-24-Procedure)": ...organu odpowiedzialnego za jej wydanie o braku konieczności uzyskania decyzji; k) Złożenia w imieniu Zamawiającego wniosku o uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę (lub zgłoszenia) oraz uzyskanie tej i innych decyzji i deklaracji właściwych organów, o ile będą one niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy oraz robót budowlanych. Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości uzyskania decyzji wskazanych powyżej z przyczyn leżących wyłącznie po stronie Zamawiającego; l) Uzyskaniu innych, wymaganych przepisami szczególnymi, pozwoleń, uzgodnień lub opinii innych organów – niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia. m) sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub organu administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie: 1) stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem, 2) uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego. Sprawowanie nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi wykonywanymi na podstawie dokumentacji powstałej podczas realizacji niniejszej umowy, na zasadach określonych w Umowie (stanowiący załącznik nr 9 do SWZ). n) Dokumentacja projektowo – kosztorysowa winna uwzględniać treść pisma SA.082.14.2025 z dnia 21.05.2025 r. (Zał. nr 13). 3) Dokumentację projektową należy wykonać również w oparciu o Podręcznik Wdrażania Projektu - Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej (Część I Zakres rzeczowy) stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ. 4) Dokumentację projektową należy wykonać również w oparciu o Poradnik w sprawie realizacji robót i utrzymania obiektów budowlanych w PGL LP stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. 4) Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV): CPV: 71300000-1 Usługi inżynieryjne 71310000-4 Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane 71318000-0 Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne 71320000-7 - usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71322000-1 - usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 71332000-4 - geotechniczne usługi inżynieryjne 71248000-8 - nadzór nad projektem i dokumentacją. 5) Każda z części zamówienia została podzielono na następujące etapy: a) Etap I – wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszelkich stosownych, wymaganych prawem prawomocnych decyzji i pozwoleń umożliwiających rozpoczęcie robót budowlanych. Wynagrodzenie należne Wykonawcy za realizację niniejszego etapu nie może przekroczyć 90% łącznej wartości oferty dla danej części; b) Etap II - sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie zgodności robót budowlanych z dokumentacją - od dnia rozpoczęcia robót budowlanych nieprzerwanie do momentu odbioru końcowego i uzyskania pozwolenia na użytkowanie włącznie, a także udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SWZ, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia oraz w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert. Wynagrodzenie należne Wykonawcy za realizację niniejszego etapu nie może przekroczyć 10% łącznej wartości oferty dla danej części; 3.2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. 3.3. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej miejsca usług, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawcy planujący przystąpić do przetargu powinni poinformować Zamawiającego o potrzebie okazania powierzchni, w celu ustalenia daty oględzin, lecz nie później niż do dnia 08.12.2025 r. Wizji lokalnej Wykonawca dokonuje na własny koszt i ryzyko. Okazanie zostanie potwierdzone „protokołem z wizji lokalnej”... cd. w punkcie Informacje dodatkowe (BT-300-Lot)
Interne Kennung: Cześć nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Los: LOT-0002
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: „Przebudowa zbiornika wodnego zlokalizowanego w oddziale 180 Leśnictwa Podwolskie”
Beschreibung: b) część nr 2 zamówienia: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: „Przebudowa zbiornika wodnego zlokalizowanego w oddziale 180 Leśnictwa Podwolskie”. Lokalizacja i planowane parametry ww. zbiornika po zrealizowanej inwestycji: Leśnictwo Podwolskie; Adres leśny: 04-10-2-13-180-h, 04-10-2-13-180-k; Adres administracyjny: Dz. ewid. nr 2177, Raniżów, Powiat Kolbuszowski, Województwo Podkarpackie; Planowana pojemność obiektu malej retencji (m3): 5 000,00; Planowana objętość retencjonowanej wody (m3): 3 750,00; Planowana osiągnięta powierzchnia obszaru retencji (ha): 0,51
Interne Kennung: Część nr 2