2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu i wdrożenie odpornych na modyfikację kopii zapasowych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, wdrożenie oraz wsparcie dla rozwiązania systemu kopii zapasowych w trybie kontrolowanego, zabezpieczonego składowania i odtwarzania. Szczegółowy opis asortymentu wskazany w załączniku nr 2 – Oferta techniczna z podziałem na 2 pakiety w ramach jednego zadania
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający uzasadnia zastosowanie przyspieszonego terminu składania ofert koniecznością terminowej realizacji projektu współfinansowanego ze środków zewnętrznych, dla którego pozostały okres kwalifikowalności wydatków jest istotnie ograniczony. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację złożonego zakresu rzeczowego, w szczególności: wykonanie wielu wzajemnie powiązanych zadań, wdrożeń systemowych, dostaw specjalistycznego sprzętu, jego instalacji oraz konfiguracji, a także przeprowadzenie niezbędnych testów i uruchomień. Realizacja tych elementów wymaga odpowiedniego czasu, koordynacji działań oraz zachowania ciągłości procesów wdrożeniowych. Zastosowanie standardowych terminów przewidzianych w procedurze przetargowej mogłoby skutkować istotnym opóźnieniem w rozpoczęciu realizacji zamówienia, co z kolei stwarzałoby realne ryzyko niezakończenia projektu w terminie umożliwiającym rozliczenie dofinansowania. Opóźnienie to mogłoby doprowadzić do utraty części lub całości środków finansowych przeznaczonych na realizację projektu, co byłoby sprzeczne z zasadą racjonalnego i efektywnego gospodarowania środkami publicznymi. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców. Przedmiot zamówienia jest jednoznacznie opisany, dokumentacja przetargowa kompletna, a potencjalni wykonawcy działający na rynku posiadają doświadczenie oraz zasoby umożliwiające przygotowanie ofert w skróconym terminie. Mając na uwadze powyższe, zastosowanie przyspieszonego terminu składania ofert jest uzasadnione obiektywną koniecznością terminowej realizacji projektu oraz ochroną interesu publicznego, przy jednoczesnym zachowaniu zasad przejrzystości i konkurencyjności postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1
Beschreibung: Dostawa sprzętu i wdrożenie odpornych na modyfikację kopii zapasowych
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2
Beschreibung: Dostawa sprzętu i licencji oraz wdrożenie odpornych na modyfikację kopii zapasowych