See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Słoneczna Gmina – montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej V” – ETAP I
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej. 2. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: 2.1. Część 1 zamówienia: „Słoneczna Gmina – montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej V” – ETAP I, Część 1. 2.2. Część 2 zamówienia: „Słoneczna Gmina – montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej V” – ETAP I, Część 2
Vorherige Bekanntmachung: 796273-2025
Interne Kennung: RW.271.22.2025, Zp.rp.47.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia: „Słoneczna Gmina – montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej V” – ETAP I, Część 1.
Beschreibung: 1. Część 1 zamówienia: „Słoneczna Gmina – montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej V” – ETAP I, Część 1. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych (w tym systemu monitorującego pracę urządzeń) oraz częściowa przebudowa istniejącej instalacji zasilającej, w tym układu pomiarowo- rozliczeniowego energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna typu on-grid wytwarzająca energię elektryczną w postaci trójfazowego prądu przemiennego AC 230/400 V 50 Hz. Celem inwestycji jest pokrycie zapotrzebowania własnego obiektu na energię elektryczną. Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych przewidziany został na dachu niżej wymienionych placówek oświatowych: a) Przedszkole nr 18 ul. 1 Maja 3a, 41-100 Siemianowice Śląskie, b) Przedszkole nr 19 ul. Grabowa 2, 41-100 Siemianowice Śląskie. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: a) Raporty Techniczne (Dodatek nr 3a do SWZ) b) Projektowane postanowienia umowne (Dodatek nr 4a do SWZ) 4.Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy. 5. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi: a) na panele fotowoltaiczne na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; b) na liniową moc wyjściową paneli fotowoltaicznych tj.: nie mniej niż 84% początkowej sprawności po 25 latach użytkowania gwarancja i rękojmia na okres 25 lat; c) na falownik na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; d) na pozostały zakres przedmiotu zamówienia gwarancja i rękojmia na okres 72 miesięcy; licząc od dnia następnego po dniu podpisania przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołu odbioru końcowego. 6.Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 ustawy, tj.: zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101, ust. 1, pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznych ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 7.Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 8. Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na obiekcie czynnym użytkowanym przez pracowników i wychowanków. Zalecane jest, aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem placówek były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15.00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości prac, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z dyrektorem placówki. W czasie wykonywania prac, Wykonawca jest zobowiązany utrzymywać teren w stanie wolnym od nadmiernych przeszkód komunikacyjnych, składować wszelkie urządzenia pomocnicze, sprzęt i materiały w ustalonych miejscach i należytym porządku oraz usuwać zbędne przedmioty z terenu realizacji zadania. Wykonawca jest zobowiązany, na bieżąco porządkować i zabezpieczać obszar prowadzonych prac oraz informować dyrektora placówki o ewentualnych niedogodnościach. 9. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 10. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 11. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 12. W odniesieniu do Części 1: Zadanie jest współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. 13. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na jedną lub dwie części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy. 14. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,211954,a9f802ec45b1956307f180e4adee43ec.html
Interne Kennung: Część 1- RW.271.22.2025, Zp.rp.47.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia pn.: „Słoneczna Gmina – montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej V” – ETAP I, Część 2.
Beschreibung: 1. Część 2 zamówienia pn.: „Słoneczna Gmina – montaż instalacji fotowoltaicznych w infrastrukturze publicznej V” – ETAP I, Część 2. 2.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych (w tym systemu monitorującego pracę urządzeń wraz z funkcją zarządzania nimi) oraz częściowa przebudowa istniejącej instalacji zasilającej, w tym układu pomiarowo-rozliczeniowego energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna typu on-grid wytwarzająca energię elektryczną w postaci trójfazowego prądu przemiennego AC 230/400 V 50 Hz. Celem inwestycji jest pokrycie zapotrzebowania własnego obiektu na energię elektryczną. Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych przewidziany na potrzeby niżej wymienionych budynków użyteczności publicznej: a) KS „Michał” basen – ul. Orzeszkowej 1, 41-103 Siemianowice Śląskie b) KS „Michał” hala – ul. Orzeszkowej 1, 41-103 Siemianowice Śląskie c) UM Siemianowice Śląskie, ul. Michałkowicka 105, 41-103 Siemianowice Śląskie 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: a) Raporty Techniczne (Dodatek nr 3b do SWZ ), b) Projektowane postanowienia umowne (Dodatek nr 4b do SWZ). 4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy. 5. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi: a) na panele fotowoltaiczne na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; b) na liniową moc wyjściową paneli fotowoltaicznych tj.: nie mniej niż 84% początkowej sprawności po 25 latach użytkowania gwarancja i rękojmia na okres 25 lat; c) na falownik na okres zgodny z ofertą Wykonawcy jednak nie krótszy niż 60 miesięcy; d) na pozostały zakres przedmiotu zamówienia gwarancja i rękojmia na okres 72 miesięcy; licząc od dnia następnego po dniu podpisania przez Zamawiającego i Wykonawcę protokołu odbioru końcowego. 6. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 ustawy, tj.: zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101, ust. 1, pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznych ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 8. Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na obiekcie czynnym użytkowanym przez pracowników i użytkowników. Zalecane jest, aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem placówek były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15.00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości prac, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z administratorem budynku. W czasie wykonywania prac, Wykonawca jest zobowiązany utrzymywać teren w stanie wolnym od nadmiernych przeszkód komunikacyjnych, składować wszelkie urządzenia pomocnicze, sprzęt i materiały w ustalonych miejscach i należytym porządku oraz usuwać zbędne przedmioty z terenu realizacji zadania. Wykonawca jest zobowiązany, na bieżąco porządkować i zabezpieczać obszar prowadzonych prac oraz informować administratora budynku o ewentualnych niedogodnościach. 9 Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 10. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 11. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 12. W odniesieniu do Części 2: Zadanie jest współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. 13. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na jedną lub dwie części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy. 14. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,211954,a9f802ec45b1956307f180e4adee43ec.html
Interne Kennung: Część 2- RW.271.22.2025, Zp.rp.47.2025