2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Międzychód w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567–„Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarstwa szkółkarskiego i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Międzychód w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 6 części ("Pakiety"). Szczegółowy zakres prac opisany został w Dokumentach zamówienia (Specyfikacja Warunków Zamówienia-SWZ i załącznikach do SWZ). Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz gospodarstwa szkółkarskiego i nasiennictwa wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Zał. nr 2.1.-planowany rozmiar prac; Zał. nr 2.2.1.- szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Zał. nr 2.2.2.-wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Zał. nr 2.3.1.– charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Zał. nr 2.3.2.–układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Zał. nr 2.3.3.–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Zał. nr 2.3.4.–zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Zał. nr 2.3.5.– zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Zał. nr 2.3.6.–informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Zał. nr 2.3.7.-informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna; Zał. nr 2.4.1.-potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Zał. nr 2.5.–przewidywane ilości i miejsca zbioru szyszek i nasion. Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1.-Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych; Załącznik nr 3.2.-Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych na który składają się: Załącznik nr 3.2.1.-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 01; Załącznik nr 3.2.2.-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 02; Załącznik nr 3.2.3.-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 03; Załącznik nr 3.2.4.-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 04; Załącznik nr 3.2.5.-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 05; Załącznik nr 3.2.6.-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 06; Załącznik nr 3.3.-Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej; Załącznik nr 3.4.-Tabele Parametrów (dla Pakietu nr 06) dot. czynności wskazanych w Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej na który składa się: Załącznik nr 3.4.1. Tabela Parametrów dla Pakietu nr 06; Załącznik nr 3.5. Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej; Załącznik nr 3.6. Tabele Parametrów (dla Pakietów nr 01, 02, 03, 04, 05) dot. czynności wskazanych w Opisie standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej na który składają się: Załącznik nr 3.6.1.-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 01; Załącznik nr 3.6.2.-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 02; Załącznik nr 3.6.3.-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 03; Załącznik nr 3.6.4.-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 04; Załącznik nr 3.6.5.-Tabela Parametrów dla Pakietu nr 05. Określone w Załącznikach nr 3.1., 3.3., 3.5. do SWZ stanowią podstawy określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Załączników nr 3.1., 3.3., 3.5. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Załącznikach nr 3.1., 3.3., 3.5. do SWZ, w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ. Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.-Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.)- dotyczy Pakietów nr 01-05. Zamawiający dysponuje pomieszczeniem socjalnym oraz maszynami i urządzeniami szkółkarskimi, które odpłatnie może udostępnić Wykonawcy (na jego pisemny wniosek), któremu zostanie udzielone zamówienie na Pakiet nr 06. Szczegółowe warunki udostępnienia zawarte są w SWZ oraz we wzorach umów stanowiących załącznik nr 13.1., 13.2. do SWZ. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniejszy niż stanowiący równowartość 70 % Wynagrodzenia. Zlecenia będą przekazywane przez Zamawiającego w okresie od dnia zawarcia Umowy (nie wcześniej jednak niż od 2 stycznia 2026 r.) do dnia 31 grudnia 2026 r. Terminy wykonania Pozycji Zlecenia określone zostaną każdorazowo w Zleceniu. Wskazany w Zleceniach termin wykonania Pozycji Zlecenia w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2027 r. Szacunkowa wartość zamówienia jest sumą: zamówienia podstawowego (wartość zamówienia netto plus prawo opcji na poziomie 30 %) i przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP w wysokości 70% zamówienia podstawowego.
Vorherige Bekanntmachung: 716815-2025
Interne Kennung: SA.270.1.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025 r. opublikowane zostało w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach (nr publikacji ogłoszenia: 617409-2025, nr wydania Dz. U. S: 181/2025). Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 01- L. Sowia Góra, L. Kamień, L. Mokrzec
Beschreibung: Wykonanie usług z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna w Leśnictwach Sowia Góra, Kamień, Mokrzec.
Interne Kennung: SA.270.1.7.2025.01
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12.1. do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).