2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dzierżawa zbiorników ciekłego tlenu wraz z dostawą ciekłego tlenu oraz dzierżawa butli gazów medycznych wraz z dostawą gazów medycznych dla potrzeb jednostek Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze z podziałem na 4 zadania na okres 24 miesięcy
Beschreibung: dzierżawa zbiorników ciekłego tlenu oraz dzierżawa butli gazów medycznych
Interne Kennung: ZP/PN/01/01/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Warunki udziału w postępowaniu, opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków oraz podstawy wykluczenia z postępowania Zamawiający ustala następujące warunki udziału w postępowaniu odpowiednio w zakresie: 1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 2. Uprawnień do wykonywania określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Zamawiający uzna, że warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca posiada dokumenty zgodnie z którymi to Wykonawca uprawniony jest do produkcji i dystrybucji ciekłego tlenu medycznego tj: - zezwolenie na wytwarzanie ciekłego tlenu medycznego (zadanie nr 1 i 2), oraz na wytwarzanie gazów medycznych (zadanie nr 3) wydane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego, - pozwolenie na dopuszczenie do obrotu ciekłego tlenu medycznego i gazów medycznych potwierdzające jego zgodność z Farmakopeą Europejską wydane przez Ministerstwo Zdrowia , - zezwolenie na prowadzenie Hurtowni Farmaceutycznej umożliwiające sprzedaż ciekłego tlenu medycznego i gazów medycznych spoza miejsc wytwarzania, wydane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego, - zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej pozwalające na sprzedaż produktów leczniczych oraz wyszczególnione pozwolenia. Wykonawca ma obowiązek posiadania stosownych zezwoleń, pozwoleń, zgód, zgłoszeń, koncesji, licencji, itp. zwanych dalej "zezwoleniami" przez cały okres trwania umowy oraz ich okazywania Zamawiającemu na każde jego wezwanie. 3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej (dotyczy wszystkich pakietów) Wykonawca wykaże spełnienie warunków udziału w zamówieniu gdy przedstawi dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia. W zakresie pakietu Nr 1 i 2 - minimum 200 000,00 zł W zakresie Pakietu Nr 3 i 4 – minimum 100 000,00 zł Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem umowy przez cały okres wykonywania niniejszej umowy. Wykonawca jest zobowiązany utrzymać ubezpieczenie w zakresie odpowiedzialności cywilnej przez cały okres realizacji przedmiotu umowy. Jeżeli ubezpieczenie w zakresie odpowiedzialności cywilnej w tym okresie wygaśnie (upłynie okres obowiązywania) Wykonawca wykupi nowe ubezpieczenie OC i przedłoży je Zamawiającemu, co najmniej na 7 dni wcześniej niż utrata ważności poprzedniego ubezpieczenia. 4. Zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca wykaże spełnienie warunków udziału w zamówieniu, gdy przedstawi: Pakiet Nr 1: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 dzierżawy zbiornika ciekłego tlenu o masie 12 ton wraz z dostawą ciekłego tlenu wartości nie mniejszej niż 300.000,00 zł brutto każda dostawa. Pakiet Nr 2: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 dzierżawy zbiornika ciekłego tlenu o masie 6 ton wraz z dostawą ciekłego tlenu wartości nie mniejszej niż 250.000,00 zł brutto każda dostawa. Pakiet Nr 3 Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 dzierżawy butli gazów medycznych wraz z dostawą gazów medycznych o wartości nie mniejszej niż 140.000,00 zł brutto każda dostawa. Pakiet Nr 4 Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 dzierżawy butli gazu medycznego Entonox wraz z dzierżawą sprzętu kompatybilnego z produktem oraz dostawą gazu o wartości nie mniejszej niż 130.000,00 zł brutto każda dostawa. 5. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ustawy PZP oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 6. Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy PZP. Na podstawie art. 7 ust. 1 ww. ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się: a. wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy, b. wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, 1285, 1723, 1843, z 2024 r., poz. 850, 1222) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka o którym mowa w art. 1 pkt 3 ust
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24111900 Sauerstoff
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44610000 Tanks, Sammelbehälter, Container und Druckbehälter
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dzierżawa zbiornika ciekłego tlenu wraz z dostawą ciekłego tlenu dla potrzeb jednostek - Szpital Jelenia Góra, ul. Ogińskiego 6 (12 t
Beschreibung: dzierżawa zbiornika ciekłego tlenu wraz z dostawą
Interne Kennung: pakiet nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Dzierżawa zbiornika ciekłego tlenu wraz z dostawą ciekłego tlenu dla potrzeb jednostek - Szpital Kowary, ul. Sanatoryjna 27 (6 t)
Interne Kennung: pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Dzierżawa butli gazów medycznych wraz z dostawą gazów medycznych dla potrzeb jednostek - Szpital Jelenia Góra, ul. Ogińskiego 6, Szpital Kowary, ul. Sanatoryjna 27
Beschreibung: dzierżawa butli gazów medycznych wraz z dostawą gazów medycznych
Interne Kennung: pakiet nr 3
Haupteinstufung (cpv): 24111500 Medizinische Gase
Los: LOT-0004
Titel: Dzierżawa butli gazu medycznego Entonox (Oxygen + dinitrogen monoxide) wraz z dzierżawą sprzętu kompatybilnego z produktem oraz z dostawą gazu
Interne Kennung: pakiet nr 4