2. Verfahren
Verfahren
Titel: (2) Świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych pielęgnacyjnych w miejscu zamieszkania
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych pielęgnacyjnych w miejscu zamieszkania Niniejsze postępowanie zostało podzielone na część I oraz II. Opis przedmiotu zamówienia stanowią: a) "Wzór umowy" (załącznik nr 6 do SWZ); b) "Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia" (załącznik nr 7 do SWZ)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312000 Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług opiekuńczych podstawowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych podstawowych (w miejscu zamieszkania (bądź chwilowego pobytu w szpitalu pod adresem placówki medycznej na terenie miasta) osób, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy zwanych dalej świadczeniobiorcami w następującej formie: - zakupy artykułów spożywczych i innych potrzebnych w gospodarstwie domowym w najbliższym sklepie, prowadzenie zeszytu wydatków i rozliczanie się z podopiecznym z wydawanych pieniędzy - przygotowanie i podanie posiłków - dostarczenie posiłku z placówek gastronomicznych wskazanych przez świadczeniobiorcę lub przez OPS - pomoc przy spożywaniu posiłku - utrzymanie w czystości naczyń stołowych, kuchennych i innego sprzętu gospodarstwa domowego codziennego użytku, służącego podopiecznemu - utrzymanie w czystości sprzętu sanitarnego i urządzeń sanitarnych - zmiana bielizny osobistej, pościelowej, przesłanie łóżka. - pranie bielizny osobistej, pościelowej oraz odzieży świadczeniobiorcy przy użyciu pralki - pomoc w utrzymaniu higieny osobistej świadczeniobiorcy, pomoc przy zmianie pampersa, bielizny osobistej i odzieży (z wyjątkiem osób leżących) - utrzymywanie w czystości pomieszczeń użytkowanych przez świadczeniobiorcę - załatwianie spraw urzędowych, pomoc w dostępie do różnych instytucji, składanie wniosków o świadczenia wypłacane przez tut. Ośrodek, regulowanie opłat mieszkaniowych,składanie wniosku o orzeczenie stopnia niepełnosprawności, wniosków do ZUS, UM, organizacja środków transportu podopiecznych, zgłaszanie do naprawy urządzeń i instalacji domowych oraz inne czynności wynikające z uzasadnionych indywidualnych potrzeb świadczeniobiorcy - towarzyszenie podczas spacerów - palenie w piecu i/ lub/i przynoszenie węgla, wynoszenie popiołu - mycie okien – dotyczy wyłącznie osób samotnych o niskich dochodach (1 raz w roku) - wynoszenie śmieci - pomoc w dotarciu do placówek np. ŚDS, DDPS, WTZ i inne - zapewnienie kontaktów z otoczeniem, podtrzymanie zainteresowań świadczeniobiorcy - pomoc w pozyskiwaniu dokumentacji pozwalającej na ubieganie się o świadczenia oraz współpraca z pracownikiem socjalnym w tym zakresie - zamawianie wizyt lekarskich, realizacja recept, nadzór nad terminowością i ważnością leków, przypominanie o farmakoterapii, kontakt z lekarzem prowadzącym za zgodą klienta, zgłaszanie nieprawidłowości w zakresie stanu zdrowia rodzinie, lekarzowi rodzinnemu, a w przypadku osób samotnych pracownikowi socjalnemu - towarzyszenie podczas wizyt lekarskich w przypadku osób samotnych - wsparcie w opiece nad zwierzętami domowymi w przypadku osób samotnych.
Interne Kennung: część I
Menge: 151 200 Stunden
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych pielęgnacyjnych w miejscu zamieszkania
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych pielęgnacyjnych w miejscu zamieszkania osób, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy, zwanych dalej świadczeniobiorcami w następującej formie: - utrzymywanie higieny osobistej (kąpanie chorego w łazience lub mycie chorego w łóżku, mycie i suszenie włosów, mycie całego ciała, podmycie, golenie, obcinanie paznokci u rąk i nóg, czyszczenie protez zębowych) - słanie łóżka i zmiana bielizny pościelowej u osób leżących, nie wstających z łóżka samodzielnie - układanie chorego w łóżku - pomoc w czynnościach fizjologicznych osób leżących i/lub wyłącznie siedzących samodzielnie – zmiana pampersa, podkładu - czesanie i ubieranie - przypomnienie o konieczności przyjęcia leków, przypomnienie o godzinach podania insuliny, smarowanie, oklepywanie, nacieranie w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia podrażnień skóry i odleżyn, pomiar temperatury ciała, pomiar ciśnienia tętniczego aparatem świadczeniobiorcy, badanie poziomu cukru. Obserwowanie ewentualnych skutków ubocznych przyjmowania leków, zgłaszanie nieprawidłowości w zakresie stanu zdrowia, przyjmowania leków itp. - przygotowanie i podanie posiłku osobie leżącej, krztuszącej się ze wskazaniami medycznymi do podawania posiłków i napojów - asystowanie rodzinie przy przenoszeniu chorego - zamawianie wizyt lekarskich, oraz współpraca osoby świadczącej usługi z lekarzem i pielęgniarką środowiskową, współpraca pracownika socjalnego z osobą świadczącą usługi oraz placówkami medycznymi (POZ, zespołem długoterminowej opieki pielęgniarskiej), obserwacja chorego i stanu jego świadomości, realizacja recept. Kontakt z lekarzem prowadzącym za zgodą świadczeniobiorcy, towarzyszenie podczas wizyt lekarskich - przenoszenie chorego na/z wózka inwalidzkiego CAŁKOWITY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA STANOWI ZAŁĄCZNIK NR 7 DO SWZ.
Interne Kennung: część 2
Menge: 50 400 Stunden