209410-2026 - Wettbewerb
Polen – Bau von Kläranlagen – Modernizacja oczyszczalni ścieków Wapienica w Bielsku-Białej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelModernizacja oczyszczalni ścieków Wapienica w Bielsku-Białej
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Modernizacja oczyszczalni ścieków Wapienica w Bielsku-Białej” (dalej określanego jako „Inwestycja”) w formule „zaprojektuj i wybuduj” 2. Wykonanie Przedmiotu umowy ma na celu w szczególności osiągnięcie efektu ekologicznego opisanego w programie funkcjonalno-użytkowym pn.: „Modernizacja oczyszczalni ścieków Wapienica w Bielsku-Białej” 3. W ramach realizacji obowiązków wynikających z Umowy Zamawiający wymaga również uzyskania przez Wykonawcę ostatecznych decyzji administracyjnych o pozwoleniu wodnoprawnym, o pozwoleniu na budowę oraz pozwoleniu na użytkowanie Obiektu, a następnie przeprowadzenie rozruchów mechanicznego, hydraulicznego i technologicznego Obiektu oraz Prób Końcowych. 4. Miejscem wykonania Inwestycji jest teren nieruchomości, położonej w Bielsku-Białej, dzielnicy Wapienica, przy ul. 1 Dywizji Pancernej 56, stanowiących własność Zamawiającego. Na terenie wskazanej wyżej nieruchomości znajduje się funkcjonująca Oczyszczalnia Ścieków, stanowiąca własność Zamawiającego. 5. Zakres Przedmiotu umowy obejmuje w szczególności: 1) opracowanie Koncepcji szczegółowej tj. dokumentu programowo-przestrzennego zawierającego rozwiązania techniczne, obliczenia procesowe i technologiczne z uwzględnieniem zweryfikowanych przez Wykonawcę danych dotyczących ilości i jakości ścieków surowych dla realizacji Inwestycji (dalej określana jako „Koncepcja”), 2) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych do realizacji Przedmiotu umowy uzgodnień/zezwoleń w tym w szczególności ostatecznej decyzji administracyjnej o pozwoleniu wodnoprawnym oraz ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę Inwestycji, 3) wykonanie wszelkich robót budowlano-montażowych modernizacji Obiektu i innych prac w tym wszelkich prac towarzyszących w szczególności przygotowawczych, pomiarowych, inwentaryzacyjnych, porządkowych jak również wszelkich prac tymczasowych niezbędnych do prawidłowego wykonania Inwestycji wraz z dostarczeniem i montażem wszelkich urządzeń, 4) przeprowadzenie udanych rozruchów mechanicznego, hydraulicznego i technologicznego oraz Prób Końcowych, w PFU określonych jako Próby Eksploatacyjne w celu potwierdzenia prawidłowej pracy poszczególnych obiektów wykonanych w ramach Inwestycji jak i Obiektu jako całości, wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji administracyjnej o dopuszczeniu Obiektu do użytkowania, 5) zagospodarowanie terenu, AKPiA, pozostałą infrastrukturę techniczną, 6) przeprowadzenie szkoleń eksploatacyjnych pracowników Zamawiającego, 7) współpracy z Zamawiającym w celu przekazania Obiektu na stan ewidencyjny majątku Zamawiającego, a w szczególności do określenia kosztów poszczególnych obiektów wykonanych w ramach Inwestycji bądź konkretnych urządzeń przekazywanych oddzielnymi dowodami OT. 6. Zakres prac objętych Przedmiotem umowy został szczegółowo opisany w: 1) PFU opracowanym przez firmę TIM Maciej Kita z siedzibą przy ul. Czapli 57, 44-100 Gliwice 2) decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Modernizacja oczyszczalni ścieków w Wapienicy przy ul. 1 Dywizji Pancernej 56”, wydaną przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dniu 11.04.2025 roku, o nr ose-uz.6220.86.2023.KM stanowiąca załącznik do SWZ, 3) dokumentacji obiektów do modernizacji stanowiącej załącznik do SWZ 4) specyfikacji warunków zamówienia (SWZ). 7. Zamawiający zastrzega, a Wykonawca przyjmuje do wiadomości, że PFU należy traktować jako wytyczne dotyczące zakresu rzeczowego, wymagań i sposobu wykonania robót podstawowych oraz czynności niezbędnych do ich wykonania. Brak opisu jakiejkolwiek czynności niezbędnej do zrealizowania roboty nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku jej wykonania. Warunki wykonania robót określi Koncepcja i dokumentacja projektowa, które będą podlegały akceptacji i przyjęciu do realizacji przez Zamawiającego. 8. Wykonawca ma obowiązek konsultowania z Zamawiającym wszelkich rozwiązań technicznych, technologicznych i ekonomicznych, również w zakresie proponowanych materiałów i uzyskania uprzedniej, pisemnej akceptacji Zamawiającego na ich zastosowanie. 9. Wykonanie Przedmiotu umowy obejmowało będzie trzy etapy: Etap I - Fazę opracowania Koncepcji Etap II - Fazę opracowania kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji administracyjnych o pozwoleniu wodnoprawnym i o pozwoleniu na budowę Etap III - Fazę wykonania robót budowlano-montażowych modernizacji Obiektu, uzyskania decyzji administracyjnej o pozwoleniu na użytkowanie Obiektu, rozruch mechaniczny, hydrauliczny i technologiczny wraz z Próbami Końcowymi.
Interne KennungGZM/ZP/002/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252100 Bau von Kläranlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45252000 Bauarbeiten für Klär-, Reinigungs- und Müllverbrennungsanlagen, 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung
5. Los
LosLOT-0001