20944-2026 - Ergebnis
Polen – Arzneimittel – PRODUKTY LECZNICZE, KONTRASTY
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPRODUKTY LECZNICZE, KONTRASTY
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są: PRODUKTY LECZNICZE, KONTRASTY dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. 2. Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w formularzach asortymentowo-cenowych, stanowiących Załącznik Nr 2 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Załączniku Nr 6 do SWZ, stanowiącym projektowane postanowienia umowy. 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Pod pojęciem oferty częściowej rozumie się pojedyncze części ustalone w Załączniku Nr 2 do SWZ. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolne części lub na cały przedmiot zamówienia. 4.Przedmiot zamówienia podzielony jest na 12 części, tj.: Części nr 1 - 2 Leki programowe Części nr 3 - 7 Leki podstawowe Części nr 8 - 10 Antybiotyki Części nr 11 - 12 Kontrasty 5. Kod CPV: 33600000-6 (dla części 1-10) 33696000-5 (dla części 11-12)
Vorherige Bekanntmachung767018-2025
Interne KennungWSzS.DEZ.26.072.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensWYKAZ PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH 1. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego (art. 125 ust. 1 uPZP): 1) Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 1, składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej „JEDZ” o których mowa w art. 125 ust. 2 uPZP; 2) JEDZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (art.63 ust.1 uPZP); 3) Oświadczenie, o którym mowa w pkt. 1, stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, stanowi dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe; 4) Zgodnie z art.125 ust.4 ustawy PZP – w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; 5) Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby; 6) Wykonawca może wykorzystać JEDZ złożony w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli potwierdzi, że informacje w nim zawarte pozostają prawidłowe; 7) wzór Formularza JEDZ stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ; 8) JEDZ należy wypełnić stosując postanowienia instrukcji Urzędu Zamówień Publicznych, która zamieszczona jest pod niżej wskazanym adresem internetowym: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0026/45557/Jednolity-Europejski-Dokument-Zamowienia-instrukcja-2021.01.20.pdf 9) z uwagi na fakt, że standardowy formularz JEDZ nie obejmuje swoim zakresem podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, Zamawiający wymaga oświadczenia dotyczącego przesłanek wykluczenia wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia - stanowiącego Załącznik Nr 8 do SWZ. 2. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024., poz. 594), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (Zał. nr 3 do SWZ); 3) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu – zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ. UWAGA: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, brak podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu, musi być wykazany wobec każdego z Wykonawców, wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 2.1 W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postepowaniu dotyczących uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, Zamawiający żąda: a) Ważne i aktualne zezwolenie/koncesję Głównego Inspektora Farmaceutycznego na obrót środkami farmaceutycznymi dopuszczonymi do obrotu lub ważne i aktualne zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej, zgodnie z ustawą z dn. 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2025 r., poz. 129). oraz innymi obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie (w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – dokument równoważny) – jeżeli dotyczy; Uwaga: W przypadku, gdy na prowadzenie działalności nie jest wymagana koncesja lub zezwolenie, Wykonawca zobowiązany jest dołączyć stosowne oświadczenie. 3. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, a także wskazanie osób uprawnionych do komunikowania się z wykonawcami zawiera rozdz. XI SWZ. Pozostałe informacje zawarte są w SWZ, dostępnej na platformie zakupowej pod adresem (https://szpitalparkitka.logintrade.net /rejestracja/ustawowe.html)
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696000 Reagentien und Kontrastmittel
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęści nr 1 - Leki programowe
BeschreibungPrzedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w ilościach i asortymencie w formularzu asortymentowo-cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne KennungCzęść 1
LosLOT-0002
TitelCzęści nr 2 - Leki programowe
Interne KennungCzęść 2
LosLOT-0003
TitelCzęści nr 3 - Leki podstawowe
Interne KennungCzęść 3
LosLOT-0004
TitelCzęści nr 4 - Leki podstawowe
Interne KennungCzęść 4
LosLOT-0005
TitelCzęści nr 5 - Leki podstawowe
Interne KennungCzęść 5
LosLOT-0006
TitelCzęści nr 6 - Leki podstawowe
Interne KennungCzęść 6
LosLOT-0007
TitelCzęści nr 7 - Leki podstawowe
Interne KennungCzęść 7
LosLOT-0008
TitelCzęści nr 8 - Antybiotyki
Interne KennungCzęść 8
LosLOT-0009
TitelCzęści nr 9 - Antybiotyki
Interne KennungCzęść 9
LosLOT-0010
TitelCzęści nr 10 - Antybiotyki
Interne KennungCzęść 10
LosLOT-0011
TitelCzęści nr 11 - Kontrasty
Interne KennungCzęść 11
Haupteinstufung (cpv): 33696000 Reagentien und Kontrastmittel
LosLOT-0012
TitelCzęści nr 12 - Kontrasty
Interne KennungCzęść 12